Otevírání hranatých konzerv se sardinkami

Tajné postupy, rady a tipy. Co v kuchyni nikdo jiný neumí

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Gooorila 22. 11. 2009 14:24

Zdar
Rád si dělám rybí pomazánku (žádné speciality, sardinky, cibule, máslo, citrón, v poslední době přidávám i konzervu drceného tuňáka). Kromě toho, že mi vyloženě vadí páteře v sardinkách a po otevření je nejdřívě "odpáteřím", hlavní problém nastává ještě před tím. Nepřišel jsem na způsob, jak otevírat konzervy od sardinek.
Použil jsem několik typů otvíráků a včdy se mi podaří proříznout jen kousky a zbytek musím rvát nožem.
*****í to úrazem a ještě k tomu mi to znechutí celou večeři. Jak otevíráte koncervy vy?
Gooorila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 11. 2009 17:48

Jediny dobry otvarak.
Přílohy
otvarak.JPG
otvarak.JPG (27.1 ) Zobrazeno 19986 krát
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 22. 11. 2009 18:25

Je nějaká možnost, jak jej sehnat, kromě čekání na znovuzavedení povinné vojenské služby a jeho nafasování při naverbování? :o)
Gooorila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 11. 2009 09:31

Docela použitelné jsou i otvíráky na švýcarských nožích.

Co se těchhle konzerv týče, kupuju ty, které mají odtrhávací očko ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 11. 2009 00:24

Ten starý, podobný se dá koupit. Švýcarákem taky pohoda
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swordman 27. 1. 2010 23:10

Ten na fotke je vojenský, fasoval sa na vojne. Fakt je najlepší.

Ale hranatú konzervu otvoríš v pohode aj otvarákom takéhoto alebo podobmého tvaru ako tento:
http://www.outdoor.sk/index.php?page=sh ... t&Itemid=2

Obyčajné ( nie outdoor ) verzie sa dali kedysi kúpiť v každom želežiarstve.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2010 20:57

Já používám úplně ten nejobyčejnější otvírák
Obrázek
a ještě se mi nestalo, že bych s ním něco neotevřel. Plechovky od sardinek úplně bez problémů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 29. 1. 2010 14:35

Tak ten samý mám doma a též žádný problém...
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2010 14:42

michee: krásný příklad toho, jak ty nejjednodušší věci jsou ty nejlepší :)

Teď jsem si vzpomněl - lidi pamatujete ještě na sardinky, co se otevíraly takovým tím klíčkem (nasadil se na očko na kraji a pak se s ním točilo)? U některých ani nebyl přibalen, takže si ho musel člověk ochraňovat jako oko v hlavě, protože jinak ty sardinky neotevřel :) Asi už se tahle varianta nedělá, aspoň já jí od mého dětství nepamatuji.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 1. 2010 15:27

jak s timhle obyc otevirakem otevrete neco jineho, nez kulatou konzervu, bych rad videl nazivo :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 29. 1. 2010 15:31

PatrikChrz: já jsem bohužel s tímhle otvírákem diskriminována :D, jsem levák :-(
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2010 15:33

caddy: Úplně v pohodě, nikdy jsem s tím neměl problém. Až půjdu nakupovat, zakoupím a natočím video :D
Kirkwood: hm, tak to je problém :(. Nedělají se ale náhodou i pro leváky?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 29. 1. 2010 15:41

PatrikChrz: netuším, ale raději mám ten s kličkou, který konzervu otevře bez ostré hrany a víčko se dá hezky nasadit zpět na otevřenou konzervu ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 29. 1. 2010 17:22

Jsem levák a používám padělek švýcarského nože z předrevolučních dob. A pak ten plechový s čepem a zoubky. Ale tam byla vždycky nebezpečná první dírka.
http://technet.idnes.cz/prvni-otvirak-n ... chnika_pka
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 4. 2014 16:19

Odkedy som sa na jednej konzerve co mala odtrhavatelne veko, nepekne porezal, uz take sardinky nekupujem. Ani pivo v plechovke. Chytim za ucho, potiahnem a ucho mi ostane v ruke a plechovka neotvorena. Naviac pivo v plechovke je tak trochu nechutne oproti flaskovemu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků