Střední škola

Rady, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod E.Koblizhek 5. 2. 2014 22:06

Ahoj, zajímalo by mě, jestli doporučíte mi elektroobory. Z mého okolí vím, že v nich člověk může dosáhnout výsledků, ale nevím, zda je to perspektivní.

Já třeba rád vařím, jo, ale táta furt říká, že je to pro blbce, já mu oponuju, a je pak hádka. Máma zase říká, že mám jít, jako vona, na sociální projekty. To je podle mě práce pro slepice, a pak se zase hádám s ní. A učitelé mi radit nechtěj, páč pak dělaj, že neslyšej.

Já třeba mám rád fotografování, ale prej se s tím nedá uchytit. A vefizice jsme toho moc nebrali, takže nevím, na co se zaměřit. Dále je tu problém s matikou, počty mi nikdy moc nešly, ale stejně tam mi nejde ani písmený či ústní provej, a taky se špatně učím. Mám tři čtyřky.

Ale zase jsem pracovitej, třeba vždy mám nejépe připraveno, vše si natisknu doma, a pak mám na každý předmět návody, co mám vlastně dělat a jak. Mám dislexii, disorografii, diskalkulii, a další poruchy učení, takže nemám problém při výuce piužívat domácí materílály /budu moci i na střední?/

Prostě by mě zajímalo, co zrovna Vás navedlo na tento obor, a co Vás na něm baví. Člověka by měla práce primaristicky bavit, protože bez toho ji nemlže dělat pořádně. Táta je třeba dělník ve třídírně odpadů, a taky chodí domu pořád *****.

Já chci být v životě na tom lépe, než po dnanácti hodinách práce choditdomů spocenej, páchnoucí a naštvanej. Je ale elektro tou správnou cestou?

Doáže se tam člověšk uchytiti? Třeba kamarádka, o nějakej ten pátek starší nežli já, to tak nemá... vona udělala kuchařinu, a následkem toho teď někde meje hrce.

Dnes je totiýž pro mladé těžce těžká doba hele! Furt praxe pracxe praxe, anebo snižování stavů. A já nemám kde si tu praxi udělat.

Takže, dopuručí te mi svůj obor, anebo je to životní vaše fópá?

Protože člověk by se měl učit z chyb jiných, a sám je nedělat... to je ta evoluce, a já chci být v životě spokojený. Ne, aby pět lidí žilo v bytě o dvou místnostech, kde jedna je obývák a kuchyn najednou, a pořádf se hádali. To je škoda života. Je to stejně ironie, když příroda udělá tak sofistikovaný stroj jako je člověk, a pak mu dá na bedra takový neúspěch.
E.Koblizhek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 7. 2. 2014 14:15

Jdi se radši vyučit, když ti vlastně nic nejde a máš už na základce čtyřky. Pracovitý jsi, tak jdi na kuchařa třeba.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků