KFC nebo McDonald's?

KFC, McDonald's, Nordsee a další podniky, kde se dá rychle najíst

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Který fastfood preferujete?
KFC 19 %  23%  [ 19 ]
McDonald's 21 %  25%  [ 21 ]
Burger King 14 %  17%  [ 14 ]
Jiný (uveďte) 6 %  7%  [ 6 ]
No fuj, ani jedno 22 %  26%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 82

Odeslat příspěvekod Kniter 8. 10. 2011 19:26

Vsak mam kazdy den biele jogurty smotanove, bryndzu, syr, casto kuracie maso, vajicka.
A neznasam ked sa kazi chut varenim, pecenim smazenim.
Napr v tych fastfoodoch urobia maso na cibuly. Aj v tv som videl ako najprv na panvici pripakaju cibulu a do toho davaju maso. Fuuuj. Smardalava cibula. Ja si rano spravim prazenicu z troch vajec. Potom uz pred konzumovanim do toho nakrajam celu cerstvu cibulu. Mnam. Kupim kuracie prsia a dam ich varit. Pred varenim, alebo dusenim, osolim, posypem novym korenim a sladkou paprikou. Hotove kuracie prsia jem zo zemiakmi. Picham do nich vidlicku aby sa mi nerzovarili, neboli moc makke. Na tie davam tiez sol, korenie, sladku mletu papriku, kmin, petrzlen.
Na tanieri rozmackam maslo a tie zemiaky vnom poobracam. Nakrajam rajciny a mam dobry obed. Fuuuj tie zhorete masa vo fastfoodoch.

U nas v praci si skoro vsetci objednavaju naobed donaskovou sluzbou hamburger, alebo pizzu, na ktorej je len tenucka syrovo kecupova omacka. Ja si na svoju domacu pizzu naukladam kopec syra, madarskej salamy.
V tv som videl, aky sajrajt pridavaju do tych jedal, aby sa to vmestilo do ceny a vobec mohli zaplatit prenajom, vyplaty, hrnce, energie, atd. A tiez musia stihnut obsluzit vsetkych zakaznikov. A vzdy sa im kvoli ponahlaniu obsluzit zakaznikov nepodari dodrzat stanovenu dobu varenia.
Domace je proste domace.
Videl som v tv, ako skryta kamera zaznamenala pracovnika z fastvoodu, ako naplul zakaznikovy do jedla, lebo mu nedaval sprepitne.
Nechcem urazat vsetkych pracovnikov fastfoodov, ale riskovat nebudem, ani keby to robil len 1 z miliona. Dalej som videl v jednej jedalni kucharku, ktora si stale davala ruku pred usta a kaslala a smrkala. Asi si nemohla dovolit marodit. Aj ja potom od nej ochoriem a marodit budem ja.

A este sa mi nepaci, ako sa za tyzden u nas v praci zaplnia 3 smetiaky (tie plechove sudy)
polystyrenovymi obalmi z tych hamburgerov a hranoliek. Takto sa spravaju k prirode. A ze im nieje luto 30 centov za taky polystyrenovy obal. Ja som schvalne spocital, ze sme v sklade mali v krabici tych obalov az 56euro. A to po odvezeni pribudaju dalsie. A ked to je este u nas v robote, tak z toho ide strasny zapach.

Tiez neznasam ako blbci, ktori robia rozky z cesnakom vytlacia cesnak, rozmiesaju z vodou, aby toho bolo viac a usetrili a ponatieraju tie rozky tym sajrajtom, z ktoreho mam ulepene smardlave ruky aj ruksak a tiahne sa to siroko daleko. Aj na langos natieraju ten sajrajt. Ja si cely strucik pokrajam a posypem nim langos. Na to nastruham 10dkg tvrdeho ementaleru a nalejem ostreho kecupu casto (ale kupeneho). Sezona na zber plodov nieje cely rok.
Vo fastfoode mi daju na langos len lyzicku kecupu a lyzicku nejakeho lacneho starsieho syra.

Znama mojej tety je kontrolorka a viem ze v sklade mavaju starsie potraviny. Aj ja na ich mieste, ak by som chcel zarobit a ist na dovolenku, by som to daval zakaznikom. Nie vsetci su taky, ale radsej nenavstevujem ziadne podniky, kde mi podavaju tepelne upravene jedlo, ktoreho pripravu nevidim. Doma si urobim sam - viem co do toho dam a potom tepelne upravim, ak hned nezjem dam do chladnicky, do boxu a potom prihrejem.

Este doplnim, ze v restauracii si nemozem vybrat zemiaky neskore, slatove, zlte a podobne.
A tiez zemiaky v restauracii maju v sebe tie hnede oka z klickov, lebo nemozu presne odhadnut kolko pride hosti. Ja si doma nanencham klicit zemiaky. Ked chcu zarobit nemozu ich davat presatam. A zase v prvej cenove skupine su drahe.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 18. 11. 2011 15:12

1955 mi taky chutnal, navic ja uz musim jen kvuli svemu nadseni pro retro veci :) Nevim tedy, jak ma chutnat hamburger dle stare receptury, ale dobry je :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 11. 2011 20:26

Nepočítal jsem to přesně, ale myslím, že na garáži je to 4:2, že je to hnus.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 12. 2011 21:21

v mem okoli je pomer vic nez obraceny :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 6. 12. 2011 20:41

Kniter: čerstvá cibule, mňam, souhlas, vařená, pečená, to mi nechutná.

Ale k těm rychlým občerstvením. Zhřeším, protože mi to občas zachutná. Snažím se poslední dobou jíst trochu zdravěji, kolikrát mám na oběd jen hrách a mrkve, na svačinu do práce třeba kedlubnu, papriku a mrkev.
Ale do fastfoodu zajdu. Na gyros, na sendvič.. Do restaurace na krvavý stejk.


A k tomu plýtvání. V USA naprosto běžné. Ti debilové ani nepijí snad vodu z kohoutku, která je kolikrát lepší, než balená. Narážka na ty plné plechové sudy.... Je z toho jen bordel, miliony prázdných pet flašek, flaša pu půl litru. Na grilování kupují umělé nádobí, které pak vyhodí. Co je to za omezenost, když doma na zahradě podávám jídla a pití na plastu? Doma! V baru ti pod skleničku s panákem naservírují papírový ubrousek. Pod dalšího panáka další. Asi tam nedospěl pokrok a neznají utěrky, kterýma pak stůl setřou.
Naposledy jsem kupoval kelímky na školním výletu ve čtvrťáku (v McDonaldovi) a bylo mi to líto, že jsem si nevzal skleničku na panáky s sebou.
USA je země plýtvání a omezenosti.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 12. 2011 18:36

Některé z uvedených věcí jsou o hygieně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 8. 12. 2011 23:04

Které?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 3. 1. 2012 21:13

Dneska byl Double Royal Bacon a za mne dobré, chutné masiko, dobrá slanina, i kousnutí Big Tasty bacon od drahé polovičky bylo chutné
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 30. 1. 2012 22:00

Zkusil jsem novinku Schwarzwald & Cheese a za mne dobrota ;)
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 2. 2. 2012 14:34

To bych možná taky zkusil, kdyby do toho nesrali hořčicu :(
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 2. 2. 2012 21:53

hořčice byla taková s medem, pro mne moc příjemně chutná
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 2. 2012 09:01

Já to nejí, ani kečup a tatarku. Pak je problém někde něco vybrat
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 9. 2. 2012 22:06

Dneska byl Blue Cheese těžká slabota, brrr
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 15. 2. 2012 18:43

Tak jsem si dal opět chickenburger.
Jaké bylo mé zděšení, když jsem uvnitř našel tatarku a rajče. Moc sem tam nejedl, ale i tak, sbohem mekdonalde.
Dokurví co můžou, *****.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 2. 2012 13:53

a co by tam jako bez te tatarky a rajcete zbylo? Sucha houska se suchym kurecim? :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků