Vhodny zdravy jedalnicek

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 10. 6. 2011 22:05

Ahojte. Chcel by som si urobit nejaky vhodny jedalnicek na leto (podla moznosti s nim aj pokracovat pocas skolskeho roku)

Mam 15 rokov, meriam nieco do 170cm a vazim okolo 66-68kg... to je myslim dost a aj to na mne vidno , chcel by som s tym teda nieco urobit.

Rozmyslal som uz nad tym a skuste mi poradit, popripade napisat nejake chyby, ktore som pri zostavovani urobil.

Ranajky:
*celozrnne pecivo + nejaky syr + cinska kapusta + paradajka alebo ina zelenina
*cerealie/ovsene vlocky + biely jogurt , popripade este nejake ovocie

Desiata:
*jablcka alebo nieco
*ovocne salaty (jablko mrkva citronova stava, nejake dalsie by sa vymysleli alebo mi mozete poradit)

Obed:
polievka:
*kuraci vyvar so zeleninou
*cista zeleninova
*hrachova
*kapustova
*...

hlavne jedlo:
*kuracie prsia(dusene/varene/grilovane) + ryza/cestoviny so zeleninou
*zeleninove rizoto
*zemiaky(varene/zapekane
*cestoviny, popripade zapecene

Olovrant:
*Activia?
... tu som nejak nevedel co by bolo vhodne

Vecera:
*zeleninka nejaka varena
*cinska zmes a pod.

Co vy na to?
Este by som mal nejake otazky:
Co je lepsie/zdravsie - rama alebo maslo?
Je vhodne zeleninu alebo kuracinu dusit na olivovom oleji?

Tak co by ste poradili? btw. vajcia, spenat a huby v mojom jedalnicku nebudu - mam k nim isty odpor.

Samozrejme ze k zdravej strave chcem pripojit aj viac pohybu (beh, cyklitika, drepy kliky, brusaky....)

vopred dakujem za rady

Mr.Bombastic (raz dufam :) )
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 11. 6. 2011 10:11

Skoro som zabudol na pitny rezim.

Najlepsie by bolo (asi) cierny caj, voda s citronom? Raz za cas mozno aj mlieko
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 11. 6. 2011 14:57

Nevymýšlej koniny a jez, na co máš chuť. Hlavně pohyb a ne vysedávat u PC.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 11. 6. 2011 15:23

Nevymyslam... vsetky tieto jedla mam rad... Potraviny by som si chodil kupovat sam (na bycikli alebo pesi)... Bolo by to jednoduchsie a hlavne zdravsie ako teraz.

len mi ide o to ze ake chyby som urobil alebo co dolezite som vynechal
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 15. 6. 2011 21:29

Na večer bych ještě klidně doplnila nějaké ty bílkoviny, ať ti neubývají svaly, což je zcela nežádoucí. Jako pitný režim je vhodná voda s citrónem jak píšeš a jakékoliv čaje bez cukru, mléko bych si dávala pouze na snídani s cereáliemi, jinak spíš nee.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 29. 10. 2011 23:26

ako takuto stravu som dodrziaval nieco vyse mesiaca akurat ten jogurt na ranajky ma prestal bavit tak som jedol musli s mliekom (aj to tyzden co som bol v Madarsku jedol som len pizzu, jablka a rozky - tam nepoznaju nieco take ako celkom normalna ryza, alebo celozrnne pecivo napr. im uz vobec nic nehovori), pohyb som nemal skoro vobec ... az na par vynimiek ked som si bol zahrat futbal alebo florbal a dal som to na 60kg :-D neviem ako sa mi to podarilo ale zacalo mi pribudat aj na svalstve a pritom som len vacsinou kypel za PC :D raz som bol aj behat , v nohach som necitil po 3km skoro nič , ale skoro som si vykašlal moje od narodenia ****é pľuca
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků