Alergie na potraviny.

Diskuze na témata, která se přímo netýkají vaření a jídla

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod mirdasl 20. 2. 2011 10:12

Včera sem zažil šok.Po snědení 3 Vlašských ořechů sem dostal alergii.http://www.potravinova-alergie.info/cla ... orechy.php
Projevy.Do 2-4 minut začne dušnost.Začnete zmateně pobíhat po bytě,rychle vám začne bušit srdce a dostaví se kopřivka.Mě konkrétně otekly oči-pytle pod očima.Červený krk a uši.Červené svědící dlaně a zápěstí.Po obou pažích kopřivka.Kopřivka po celém zadku,mezi nohama a nárty.Tento stav trval cca..30 minut.Teď sem se dočetl,že je to i životu nebezpečné.Zaplať pan bůh,že sem nesnědl víc.Tělo se logicky bránilo uzavřením průdušnice,aby nedošlo k dalšímu požití/v dechnutí.Chápu to :D Už sem byl rozhodnutý volat záchranku..pak dušnost polevila a přestal sem zmatkovat.V klidu sem si lehl a usnul.Však sem se taky budil každou chvíli a pozoroval co bude dál.Přestalo to a je to dobrý.Už nikdy více.Taky mě občas zlobí čokoláda s oříšky.Začne mě škrábat v krku a menší dušnost.Ovšem včera sem byl v pořádným šoku.Už když vidíte jak vám otíká obličej.První pomoc při šoku:Adrenalin nebo Zodac/Zirtec.

Má někdo taky alergii na určité potraviny?
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 2. 2011 10:55

určitě, podle doktorů skoro každý druhý. Někdo silnější, někdo slabší. Holt máš alergii na ořechy, tak nejez oříškovou čokoládu a ani jiné ořechy.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 2. 2011 10:46

Nebude tak hrozně,cos to měl za ořechy odkud? Mě vyvolávaly dušnost a kašel kdysi před 15 lety,tak jsem to pár let nejedl a dnes když si je dám, tak nic nevadí. Nakonec se ukázalo,že to bylo hlavně nějakými ořechy co vozil tchán -cizí odrůda a neznámé ošetřování
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 21. 2. 2011 11:06

Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 21. 2. 2011 21:49

Největší svinstvo co se dá koupit. Jedině čerstvé a ve šlupce a sám vyloupat.
Já osobně mám akorát alergii na práci, ale strašnou. 8-D
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 22. 2. 2011 18:04

Ona se s léty alergie mění. Ale je fakt, že loupané plody jsou riskantní. A varuji před mákem z Kauflandu, všechny šarže žluklé a smradlavé.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 22. 2. 2011 18:14

Já prý měl nějakou dobu po narození alergii na kravské mléko, dneska ho normálně a rád piju..
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2011 19:13

Ořechy patří mezi časté alergeny, můžeš mít alergii na některé odrůdy (nejčastější jsou buráky a vlašské) nebo na více odrůd.
Určitě bych doporučil nechat se vyšetřit, abys zjistil na které ořechy to je a pak pečlivě studovat složení potravin (někdy jsou ořechy i tam, kde bys to opravdu neočekával).
Jinak při akutní alergii se podává obvykle kalciová injekce, snad by ti jí mohl i doktor napsat, abys jí měl doma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 2. 2011 20:27

Buráky nejsou ořechy.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 2. 2011 20:35

Alergie na podzemnici olejnou je nejčastěji řazena do kategorie alergie na ořechy nebo také alergie na olejniny.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 2. 2011 20:57

Burské oříšky či Podzemnice olejná............. tak si vyber :)
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků