(Rada) Jaký sporák

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod kofola2 2. 11. 2012 20:09

Ahoj uvažuji o koupi nového elektrického sporáku a mám pár otázek, protože doposud jsem vařil jen na plynu.....vyplatí se indukce a jaké funkce by určitě neměli u el. sporáku chybět. Zda je rozdíl mezi sporáky A nebo A++.

Zatím se mi líbí tento sporák

Kód: Vybrat vše
http://sporaky.heureka.cz/electrolux-eki54500ox/specifikace/


Nebo byste vybrali jinou značku.

Díky za případnou radu.
kofola2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 11. 2012 20:24

Jak vyplatí? Na bastlírně v obdobné diskuzi někdo spočítal, že plyn vyjde minimálně o polovinu levněji. Plus přijde levněji plynový sporák a také déle vydrží.
Indukce je skvělá na vaření a taky čištění(pokud to není upraveno pro jednu fázi, nebo to není nepovedený model - některé při zapnutí dalších plotýnek omezovaly výkon puštěných). Ale - je tam elektronika v teple, velmi namáhané výkonové tranzistory a eko bezolovnatá pájka. Několik výrobců (Mora, Whirlpool, Fagor, Baumatic) prodávalo kombinované desky indukce - klasika a všechny odcházely, buď v záruce, nebo krátce po ní. Elektronika se opravuje výměnu a řídící deska stála 3,5tis. Takže bez pětileté záruky bych si indukci nekoupil. Zejména když samotné indukční desky není dovoleno, nebo doporučeno instalovat nad pečící troubu a když vím, jak elektronické voliče u pečících trub dopadají. Poměrně málo lidí má tyhle elektronicky řízené trouby delší dobu, ale pokud se používají, tak je vznik studených spojů jistotou. Ale moc hezky to vypadá, ještě když tam svítí ty obrázky, nebo to má automatický program pro nějaké jídlo.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2012 22:52

kejki3: ten výpočet by mě zajímal... Když jsem v bývalém bytě měnil plynový sporák za indukci tak za půl roku provozu jsem ušetřil pár set v nákladech- Při vaření dělá přes polovinu nákladů měsíční platba za plynoměr.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kofola2 4. 11. 2012 09:23

kejki3 píše:Jak vyplatí? Na bastlírně v obdobné diskuzi někdo spočítal, že plyn vyjde minimálně o polovinu levněji. Plus přijde levněji plynový sporák a také déle vydrží.
Indukce je skvělá na vaření a taky čištění(pokud to není upraveno pro jednu fázi, nebo to není nepovedený model - některé při zapnutí dalších plotýnek omezovaly výkon puštěných). Ale - je tam elektronika v teple, velmi namáhané výkonové tranzistory a eko bezolovnatá pájka. Několik výrobců (Mora, Whirlpool, Fagor, Baumatic) prodávalo kombinované desky indukce - klasika a všechny odcházely, buď v záruce, nebo krátce po ní. Elektronika se opravuje výměnu a řídící deska stála 3,5tis. Takže bez pětileté záruky bych si indukci nekoupil. Zejména když samotné indukční desky není dovoleno, nebo doporučeno instalovat nad pečící troubu a když vím, jak elektronické voliče u pečících trub dopadají. Poměrně málo lidí má tyhle elektronicky řízené trouby delší dobu, ale pokud se používají, tak je vznik studených spojů jistotou. Ale moc hezky to vypadá, ještě když tam svítí ty obrázky, nebo to má automatický program pro nějaké jídlo.


Kejki3: Jaký typ indukce bys mi doporučil na 230V může být i dražší
kofola2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 11. 2012 17:13

na 230V žádný. Jak indukce, tak sklokeramika pokud má víc než 2 plotýnky potřebuje 400V.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 11. 2012 18:46

Přesně tak, na 230 jsou uzpůsobené, že nemůžeš vařit na více plotýnkách najednou naplno, různě se to přepíná.
Kecali jsme o tom tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... duk%E8n%ED je tam něco o účinnosti a ještě tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=30
Platit paušál na plyn kvůli sporáku je ekonomický úlet, to už vyjdou lépe ty dvě bomby ročně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kofola2 14. 11. 2012 11:31

Ahoj tak nakonec jsem se rozhodl pro přípojku na 400V. Jaký indukční sporák byste mi doporučili....s pyrolitickým čištěním nebo s katalyckýma deskama. Popř. i značku. Co říkáte na tento :

Kód: Vybrat vše
http://www.kasa.cz/sporak-el-electrolux-eki6770dox-indukce/


nebo se mi líbí ještě brandt

Kód: Vybrat vše
http://www.elektro-kuchyne.cz/sporak-elektricky-brandt-kip-710-x


asi bych dával přednost troubě s pyrolytickým čištěním.
kofola2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 11. 2012 12:58

Ten Elektrolux má čistější vzhled, i různá velikost plotének mi přijde výhodou.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kofola2 14. 11. 2012 14:32

Kejki3: Tak to jo škoda, že to nemá otočný gril, zatím jsem nenašel žádnou jinou alternativu krom těch dvou a určitě si připlatím za prodlouženou záruku.
kofola2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zvědavá99 20. 4. 2013 19:16

kofola2: Ahoj, tak jaký sporák sis nakonec koupil a jak jsi spokojený? Já jsem ve fázi rozhodování a hledání a ve výběru mi zůstaly také právě tyto dva. Uvítám veškeré postřehy a rady. Díky ;-)
Zvědavá99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 4. 2013 17:41

Ked sa mi pokazil zvuk na tv (r.v.1996) a ani kamarat opravar to nechcel opravit, len vymenit dosku(lebo sam som nenasiel chybu), tak som prepajkoval vsetky spoje. Mam specialnu pajkovaciu pastu co chyti cin aj na rozne kovy, co kolofonia nedokaze.
A tv sa opravil. Cin mam este stary z olovom, aj 30 rocny. Neviem aky cin sa teraz predava. V sporaku neviem ci budu mikrocipy a SD suciastky. Nove plosaky byvaju silno zalakovane a ked to pri vyrobe prebehne cez cinovu lazen tak je tam minimalna vrstva cinu.

Mozno to pomoze aj na sporak ak bude studeny spoj. Vsak ked je po zaruke, nieje co stratit.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků