Fritovani bez oleje?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Ares952 10. 8. 2008 10:03

Delam to nerad, ale udelam reklamu. Na strance http://www.obchodni-dum.cz/detail.phtml?&id=53624 jsem si vsiml, ze prodavaji fritavci hrnec, ktery frituje jen se tremi lzicemu oleje. Bohuzel jsem se nikde nedozvedel, jak to funguje, jak takove jidlo chutna a jestli je skutecne zdravejsi. Mate to doma nekdo? Vi nekdo jak funguje?

Dekuji
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 10. 8. 2008 15:22

Tak o tom slyším prvně. Jestli ti pomůže manuál (je v angličtině a na prvních stranách jsou nějaké řeči, takže se tam možná něco více dozvíš), tak si ho stálhni. Ale určitě to bude dobrá věcička :-).
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 8. 2008 22:33

tak to zni hjodne zajimave, fritak vubec nemam, pricilo se m i to, tohle bych moznamohl, pokud by byly vysledky dobre....
Jak jsme tak zbezne koukl na t en navod, tak me akorat zarazily ty dlouhe doby vareni...to mam hranolky v troube rychleji :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 31. 8. 2008 15:23

Rychleji, ale zřejmě o hodně méně zdravěji

Vědci našli v hranolcích rakovinotvornou látku
http://www.novinky.cz/clanek/147519-ved ... latku.html
Caderom
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 5. 9. 2008 12:35

Ještě, že hranolky nejím. Nejím je ani pečené v troubě nasucho, ani vyválené v litrech oleje.Ale koneckonců, víte kolik potenciálních karcinogenů je v ostatních potravinách?Já bych to neřešila, to bychom potom nemohli nic jíst, natož pít.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 9. 2008 14:23

ActiFry si rozhodně časem pořídím. Myslím, že se v něm nemusí dělat jenom hranolky.

Doba přípravy 40 minut se zdá být dlouhá, ale hovoří se o hranolcích ze syrových brambor (ty kupované jsou většinou předsmažené v tuku (hranolky v dělané troubě pak mají téměř 10% tuku, hranolky ve fritéze dokonce okolo 15%).
Hranolky v téhle mašince se dostanou na hodnotu 3%, což je skvělé a to už vůbec neuvažuji o tom, v čem se máchají ty průmyslově vyráběné (hydroxid sodný a další dobrůtky)

Vzhledem k tomu, že přístroj pracuje s tepelnými pulsy, mohlo by to omezovat i akrylamidy a glycidamidy (navíc ty výzkumy o nich jsou dost v začátcích, takže se každou chvíli objeví nějaký nový poznatek a nikdo pořádně neví jak to s nimi je).

Docela bych uvítal nějakou show s tímhle výrobkem. Pokud byste někdo věděl, kde ho předvádějí, budu vděčný za tip.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 1. 12. 2008 08:52

pridavam prispevek od kamaradky LuciLuc, co ho nedavno obdrzela:

NIkd ybych nevěřila, že můžu udělat 1kg hranolek pouze se lžičku oleje. A vážně to šlo a byly výborné. Nastavila sem 40minut a bylo to tak akorád Chuťově nejsou k rozeznání od těch maštěných hranolků A hlavně v tom jdou dělat i různé omáčky.
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 12. 2009 14:12

Tak jsem si ho včera přinesl domů. Jako první jsem zkusil americké brambory. Výsledkem jsem naprosto nadšen. Koupil jsem ho přes eshop Datartu za 4042,-, což mi přijde jako docela slušná cena
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 16. 12. 2009 14:18

Slonik: díky za Tvé vlastní odzkoušení, teď vím, že si ho pořídíme, až budeme bydlet (pokud budou finance :D)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gina2 25. 12. 2009 17:56

Actifry mám již nějakou dobu. Pracuje to na principu horkovzduchu rozháněného po hrnci, metlička se otáčí a míchá obsah hrnce. Dělám v tom hranolky, brambory, kuře, obalované žampiony, květák, masové nudličky, směsi, prostě kromě polévek a omáček cokoliv.
Gina2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 12. 2009 18:08

Slonik: člověče, když i ty tvrdíš, že to je dobré, tak na tom asi něco bude :D
Zkoušel teď o Vánocích v tom někdo smažit kapra? Popř. obalovaný řízek?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ares952 25. 12. 2009 21:42

actifry jsme s manzelkou dostali ted k vanocum a zitra se to chystame pouzit. Ale rekl bych, ze na rizek to diky te metlicce nebude, to bude jen na drobne potraviny (napriklad hranolky, masove nudlicky a kosticky apod.)
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 12. 2009 06:06

I ten řízek jsem zkusil. Vzhledem k metličce jsem tam dal jen dva kousky. Byly výborné, ale na praktické použití to moc není (neúměrná spotřeba energie; na druhou stranu pokud někdo vyloženě nesmí smažené, tak moc jiných možnosti nemá). Kapra jsem nezkoušel - toho by přístroj asi rozdrbal na kousky.

Jinak pro začátky vřele doporučuji v průběhu přípravy jídla ochutnávat - stanovení doby po kterou má potravina pobýt v přístroji není vždy triviální - na vánoce jsem takhle vyhodil půl kila brambor, kde jsem dobu přetáhnul a zcela je tím vysušil
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 12. 2009 08:13

S tím kaprem je potíž, pro rodiče je to podstatný nedostatek :(
Ještě mě zajímá, jak ten řízek z toho chutná. Není ten trojobal spíše opražený, než smažený?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 17. 1. 2010 18:35

Múžete sem někdo ten zázrak prosím vyfotit ? Díky. Vůbec totiž nemám tušení o čem je tady řeč. Fritování bez oleje.... :hm :!: :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků