plynovy horak, 2plotny, kde?

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod buck12345 29. 7. 2011 07:00

shanim si do kuchyne plynovy horak s 2ma plotnam, s tim ze bombu bych si vzdy koupil na nedaleke bebzince, pac celou troubu se mi kupovat nechce. koukam na cenu a i na kvalitu.

bohuzel pres google ci heureku se mi nepodarilo sehnat nic konkretniho, muzete mi pomoc pri vyberu?

moc diky.
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 29. 7. 2011 09:58

a neni to nikam pod stan ci do lesa, ale domu, na elektrice se mi dela spatne totiz...moc dik
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 29. 7. 2011 15:16

Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2011 17:24

Záleží na tom, jak máš kuchyň upravenou. Pokud chceš vestavnou plynovou varnou desku (doporučuji, snáze se čistí, protože ten tuk se dostane fakt všude), tak je na výběr desek neurékom:
http://www.obchodni-dum.cz/plynova-varn ... k/z155505/
http://www.obchodni-dum.cz/plynova-varn ... z/z232913/
Pakliže se ti to tam vejde, raději bych volil ale 4 plotýnku, není totiž o nic dražší
http://www.obchodni-dum.cz/plynova-varn ... bila/z240/

Já jsem příznivcem plynu, ale jestli to máš do bytu, tak bych tam bombu nechtěl, to by bylo dražší vaření než na elektrice. Leda že bys řešil problém s (ne)dostatečným elektrickým příkonem (kuchyně/bytu) a potřeboval v 1 okamžik smažit/péct/mýt/prát, pak by to dávalo smysl.

Jo, vyhni se Fagoru, mám s ním špatnou zkušenost - už při montáži nezapaloval jeden hořák, tak to museli opravovat a po několika letech přestal znovu. Koupil bych osvědčenou Moru, případně něco od Elextrolux company (Elektrolux, Zanussi, AEG - ta ale myslím plyn nedělá).
Raději bych zvolil smalt, než nerez - lépe se čistí a méně snadno se poškrábe. Bohužel jsem si naběhl na "líbivost" nerezu :(. Chybami se člověk učí.

Pokud není problém s dostatečným příkonem, tak bych se spíše poohlédl po inkukčním vařiči.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 30. 7. 2011 20:02

moc dik za reakce, ale stejne cd tom furt nemam jasno. situace se ma tak ze doma plyn zaveden nemame, rodice delaj na elektrice, ja kdyz si chci neco uvarit- nekdy varim i 3x denne:) tak se mi na elektrice dela spatne.

chtel bych na plynu, ale nevim jak to resit nejlelpe- necham si poradit.

trent nahodil celkem zajimavy tip, predpokladam, ze budu muset kupovat pravidelne bomby- na kolik vyjdou provozni naklady za mesic? cca?

na zaklade vyse popsanych faktu, do ceho by bylo nejlepsi jit? 2plotny stacej....

ps smazit nebudu, tuk resit nemusime.
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 7. 2011 20:33

Jakou "elektriku" mají? Jestli litinové plotny, tak to se ti nedivím, na tom se opravdu dělá blbě, ale třeba na indukci se vaří úplně jinak (musíš mít kovové nádobí). Takže jestli můžu doporučit, tak bych šel do té indukce.

Sám vařím na plynu, ale mám ho zavedený "do baráku", takže ta cena je úplně jinde, než u "bombového", ale i tak mi v diskusi http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... a&start=30 doporučovali, že by mě vyšel levněji indukční sporák.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 30. 7. 2011 20:42

nehodlam rodicum kupovat celej sporak.

chci si bokem varit na plynu, ted otazka jak to udelat a na kolik vyjdou provozni naklady...to je predmetem teto diskuze, ne zadna indukce... :) ale dik za nazor
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 8. 2011 14:00

Tak doplneni - prave jsem se dozvedel, ze prislusna soucastka - zapalovaci elektroda se uz nedela. Hm, par let stary sporak.
FAGOR NIKDY VICE :(
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 2. 8. 2011 08:49

odpovi mi prosim nekdo na ty provozni naklady za mesic, cca? sel bych do 2vou plotnovyho na aukro...jak jsem vkladal trent. dekuju.
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 8. 2011 10:31

Co chces vedet. Kolik utratis za mesic? Pokud si na tom ohrejes ve vsedni den veceri a o vikendu i obed, tak to vudec neres, pujde o par desetikorun za mesic.
Chces srovnani s elektrinou? U zemniho plynu to vychazi cca na polovinu u PB v lahvich zalezi na tom, za kolik je koupis a samozrejme jakou velikost - 2 kg, 5 kg, 10 kg, 33 kg, predpokladam, ze v lahvich vyjde cena o neco vice. Kilogram PB odpovida cca 13 kWh elektriny.
Suma sumarum budou naklady na provoz priblizne stejne jako u kvalitni elektriky, dle nekterych vyjadreni na Internetu muzou indukcni sporaky diky vysoke ucinnosti vyjit i vyhodneji.
Kazdopadne bych nebyl moc nadseny ze skladovani plynove bomby v byte a navic v kuchyni.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 2. 8. 2011 12:14

jak jsem psal 4h denne pojede...kolik zhruba? do 400, 200/mesic?
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 8. 2011 12:19

Skladování je otázka místa, těsnost je obdobná jako u pevného vedení. Spotřeba u máti, která vaří denně byla tuším 3-4 bomby ročně. (Dnešní cena má docela rozkmit - 360,- až 420,- za náplň 10kg)
U vařiče bych byl zastánce vestavby (http://www.zbozi.cz/items/?q=vestavn%C3 ... rder=cheap), jen počítej s nutností přetryskování na PB, cena je kolem 100,- za plotnu, podle výrobce.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 8. 2011 13:05

4 hodiny denne? To chces mit varnu pervitinu? Jeden horak o vykonu 2 kW (tedy takovy stredni) ma spotrebu asi 150 g PB za hodinu, to je asi 18 kg za mesic pri tve spotrebe. Cenove to bude asi 750 kc.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 9. 8. 2011 07:22

Dle výše uvedeného bych také spíš volil nějaký vestavěný sporák. To co jsem sem vložil je spíš takové provizorium.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků