Mikrovlnka - Gril, horkovzduch

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 4. 2009 21:23

Jo ještě jedna dobrá funkce, kterou jsem u jiných trub neviděl - prodloužení doby přípravy o 30 sekund se dá docílit pouhým stisknutím tlačítka START za provozu.

Tak to je u Whirlpool snad u všech. :-) Jinak běží docela levné trojkombinace v aukru, v nerez barvě z Anglie. Asi někdo koupil paletu customer returnu, protože jich tam je fakt dost.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 4. 2009 07:04

Hehe. Toho jsem si u JT359 nikdy nevšimnul. Návody moc nečtu. Na proline je to přímo napsané.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 6. 4. 2009 17:13

jeste bych mel rychly dotaz... jak treba delas pizzu nebo grilujes je tam neco na co se to da pochutina polozit myslim nad uroven skleneneho talire...
kultus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 4. 2009 20:59

V příslušenství je kovová mřížka na kterou se dá položit třeba miska. Podle toho jak jí otočíš je to buď vysoko nebo nízko. Peču na kulatém plechu nebo ve skleněných miskách z IKEA. Maso griluji na mřížce, na sklo dávám jen něco na zachycení šťávy a tuku. Mřížka se samozřejmě nemá ráda s mikrovlnami
Vyfotil jsem to, takže zítra hodím snímek (to z mobilu moc nejde)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 6. 4. 2009 21:40

dik to jsem rad ze tam neco je doufam ze to bude taky v goddess 925 protoze datart dodava proline do 2 tydnu a 925ku muzu mit jiz tento tyden...
kultus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 4. 2009 09:54

Trouby jsou stejné, takže by tam měla být taky.

Slíbené snímky - (pro rýpaly: vím, že je v té troubě trochu bordel právě jsem dopekl něco trošku prskavého a byla ještě horká na očistu :-) )

Mřížka postavená na kratší nožičky
Obrázek

Mřížka (trochu blbě) postavená na delší nožičky:
Obrázek

Ty oranžové bazmeky se rádi ztrácejí. Slouží k tomu, aby když vyndáš rozpálenou mřížku a postavíš jí například na pracovní desku linky, aby do ní nevypálila dírky.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 7. 4. 2009 14:34

diky fotky supr alespon clovek vi co dostane :-)

takze zacinam byt prkne naprdlej vsichni hlasi nedostupnost a ti co ji maji jako skladem po kontaktu hlasi zase zacatek cervna...takze to vypada ze jeste jeden eshop a kdyz nic budu si muset pockat 14 dnu na datart :-\ :-\ :-\

Takze jak jsem tusil Goddess ma jedineho dovozce a ten ma termin v cervnu takze vitezem se stava ProLine cs 250...
kultus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 12. 2009 22:38

Tak jsem hledal a našel - Whirlpool Jet Chef JT369 za 200€ + 30doprava, pro mne za 200€ celkem.
http://cgi.ebay.de/Whirlpool-Jet-Chef-3 ... 19b86a46a7
Asi bude po Vánocích, ale to mi nevadí, teď jen přemýšlím, jestli neprodat klasickou troubu. Poraďte.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gina2 25. 12. 2009 18:02

kejki3 - klasickou troubu bych neprodávala, JT 369 mám, sice krátkou dobu, ale už jsem vyzkoušela jak horkovzduch, tak vaření v páře, ale obsahově je malá, oproti klasické troubě. Zvládne upéct chleba, vleze se tam malý římský hrnec, upeče vánočku, jakékoliv pečivo, v páře udělá poměrně velké brambory za 10 minut. Ale pokud vaříš pro jednoho či dva lidi, pak je dostačující.
Gina2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 12. 2009 23:51

Děkuji, že se někdo ozval, nakonec jí koupím v ČR kvůli reklamaci, vystrašila mě diskuze v e-shopu.
Právěže vařím jen pro sebe, tak uvidím, až to přijde.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 12. 6. 2010 09:10

no ja ji mam a prijde mi pomala (malo vykonna) jak na pizzu (25min) tak na pecene brambory na horkem vzduch navic pujde asi na reklamaci protoze se mi samovolne uz 2krat vypla zrejme se prehrala i pri dodrzeni vsech zasad umisteni v kuchyni...doufam ze mi vrati penize protoze az budu mit byt s normalni troubou radeji si za ty prachy koupim poradnou mikrovlnku bez horkeho vzduchu...

jinak mam dotaz kdyz dam gril jaky ohrev se vyuziva mikrovlnny nebo horky vzduch??? bojim se tam dat maso na gril s tim kovovym podstavcem diky
kultus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dayslypper 12. 6. 2010 10:22

Když nastavíš gril, tak to jede na gril (topné těleso nahoře). pokud to chceš v kombinaci se vzduchem nebo mikrovlnami, tak si to nastav dle návodu.

Já mám Goddess a používám to tedy jen na pečení kupované pizzy. Mřížku dávám na vyšší stranu, aby pizza bala blíž grilu. Ale spokojenost, udělá to v rámci možností akorát křupavé jídlo a není to rozmáchané jako z mikrovlnky. Používám režim "pizza" a i když by tam měly být i mikrovlny, tak žádné jiskry na mřížce nepozoruji.
dayslypper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 6. 2010 12:48

Kultus:
možná máš jen špatný kus. Já jsem s ní spokojený (mám ProLine) - nevypíná se a upekla vše co jsem upéct potřeboval. Jediné s čím má problém, je pečení v masivních skleněných nádobách - na ty má opravdu nízký výkon.

Původně jsem jí kupoval jako dočasnou náhradu za tehdy nedostupnou Whirlpool JT369 s tím, že brzy půjde pryč a nahradí jí právě JT369. Nakonec jsem si na ní docela zvyknul a už mi bez problémů slouží dva roky.

K tomu grilu
Je to přesně tak jak je uvedeno výše - u této trouby se dá kombinovat
mikrovlny+gril
mikrovlny+horký vzduch
gril+horký vzduch
mikrovlny+gril+horký vzduch
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 6. 2010 17:35

Tak já jsem si nakonec koupil dneska Whirlpool 359, květák v páře za pár minut mě naprosto nadchnul. Pizzu zatím nedělám, ale ve výkonnější VIP34 (1000W) je klasická Oetkerova do 15minut na crispu. Na horkém vzduchu + MV jsem zkoušel program v kdysi špičkové trojkombinaci Moulinex a už jen to, že se přilepila k mřížce mě naštvalo a nebyla zespoda tak křupavá.
A brambory dělám taky na crispu, těch se můžu užr, eh přejíst. Pánev plná až se bojím o ten chňapák a dávám 10-13min, otočit a cca 2-4min.

-- 12. 6. 2010 18:42 --

Dodatek: A vadné kusy určitě v 369 byly, v diskuzi, tuším na bílém zboží, se sešlo hned několik lidí, kterým odešla.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 6. 2010 22:49

Tak těstoviny to taky umí, budu dál testovat.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků