Opékané nudle, jak na ne + foto

Tajné postupy, rady a tipy. Co v kuchyni nikdo jiný neumí

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod szkandi 13. 3. 2006 19:29

Lidi, sem tam, si dam u tech cinskych stanku, nebo v restauraci čínské opékané nudle. Je to safra dobre, aspon mi to dost chutna a moji pritelkyni taky. Jenom nevime jak to pripravit normalne doma... nevite nekdo?

1) Jsou to ryzove nudle? Opravdu jsou opekane?
2) Jak se dela ta "omacka"?
3) Nahore byva vetsinou nahrubo nastrouhane cinske zeli, nevite jestli je to jenom tak syrove, nebo jestli je v tom i nejaka zalivka? Ikdyz toto uz je ten nejmensi problem...

Diky moc vsem, pokud nekdo nevi, o cem povidam, tak prikladam nic moc foto z mobilu.

Obrázek
* Futurama 4ever!
szkandi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 3. 2006 08:58

Nedělá to na mě dojem rýžových nudlí, ale ta fotka je opravdu nepříliš dobrá. Opékané budou - oni to dělají ve woku na tuku. Tady tomu opékání nejspíš moc nedali. Zda je zelí něčím ochucené se nedá z fotky posoudit. Omáčka je obvykle ze sojovky, výpeku z masa, papriky, škrobu a takových těch pálivých nesmyslů. Často přidávají i masox
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szkandi 14. 3. 2006 11:11

Slonik píše:Nedělá to na mě dojem rýžových nudlí, ale ta fotka je opravdu nepříliš dobrá. Opékané budou - oni to dělají ve woku na tuku. Tady tomu opékání nejspíš moc nedali. Zda je zelí něčím ochucené se nedá z fotky posoudit. Omáčka je obvykle ze sojovky, výpeku z masa, papriky, škrobu a takových těch pálivých nesmyslů. Často přidávají i masox /quote]

A z jakych nudli myslis, ze by to teda mohlo byt?
Nemohl by jsi tu omacku blize popsat, jak se dela? Pokud vis...
* Futurama 4ever!
szkandi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 3. 2006 15:07

Vypadá to jako normální nudle (takové jsou i v instantních nudlových polévkách). Bližší podrobnosti k omáčce ti asi neřeknu, protože tyhlety jídla nejím a ani nevařím. Ale pokud máš zájem, mohu to vyzkoušet a dám vědět ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szkandi 14. 3. 2006 15:44

Slonik píše:Vypadá to jako normální nudle (takové jsou i v instantních nudlových polévkách). Bližší podrobnosti k omáčce ti asi neřeknu, protože tyhlety jídla nejím a ani nevařím. Ale pokud máš zájem, mohu to vyzkoušet a dám vědět ;-)t/quote]

No zkus a pak piskni, jak to dopadlo :P
* Futurama 4ever!
szkandi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 14. 3. 2006 20:47

Řekl bych, že nudle jako z polívky to nebudou. Rozpadly by se.

ad. původní otázka : Správně by to měly být rýžové nudle opražené, ale ne na tuku (resp. na menším množství), ale především na té omáčce. To je ale docela kumšt.

Pokud smažíš těstoviny, je v domácích podmínkách lepší dělat to po menších dávkách, ve větších se to dělá špatně, dlouho a hlavně se ti občas nějaká připálí.

k tomu zelí většinou přidávají i jinou zeleninu, třeba mrkev....
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod szkandi 14. 3. 2006 21:56

No mi jde prave nejvice o tu omacku, jak na ni?


//Caddy: posledni prispevek netreba citovat :)
* Futurama 4ever!
szkandi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 14. 3. 2006 22:21

Myslím, že je třeba experimentovat s různými sójovými omáčkami....
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 3. 2006 22:30

Jsou to čínské ručně dělané nudle. Kdysi jsem to zkoušel doma, je to docela fyzicky náročné, těsto se musí hníst, natahovat a potom se z něj vytáhnou takové nudle. Recept ale nikde nemohu najít.

Edit: našel jsem tohle. Anebo další odkazy na Google.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szkandi 15. 3. 2006 14:38

No k tem nudlim, dneska jsem se zaskocil podivat do Alberta a hledal jsem... a nasel. Nasel jsem tam hodne podobne (ne-li ty uplne stejne) ryzove nudle. Za asi 500g chteli neco kolem 35korun. A navod tam byl asi takovy: "Vlozte do vřavé vody, varte cca. 3-5min a pote opecte na malem mnozsti tuku"

Takze nudle mam :) Ale omacka... :roll:
* Futurama 4ever!
szkandi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 15. 3. 2006 18:39

experimentuj... :)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod szkandi 15. 3. 2006 19:25

Marek_Litzman píše:experimentuj... :)

Klidne bych to vykutil, teda ja..., spis pritelkyne, je sikovna, ale vubec netusim z ceho. Fakt jenom sojova omacka, koreni a pripadne masox, nebo nejaky vyvar? To se mi safra nezda :shock:
* Futurama 4ever!
szkandi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 15. 3. 2006 20:14

zajdi do obchodu. Prodává se plno speciálních sójových omáček s kořením. A pak už se jen řiď předchozí radou ;)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod journeyman 10. 10. 2006 03:06

Dělám to už několik let. Nebudu se zmiňovat o omáčce apod., jen nudle. Zkoušel jsem mnoho způsobů a mnoho nudlí. Dobré jsou čínské trochu ploché z takového obyčejného těsta (na pohled), ale nejlepší jsou obyčejné špagety, co se nelepí.
Špagety nasypeš do vroucí vody, jako obyčejně, ale necháš jen chvilku při odkrytém hrnci, než zbělají. Do vody přidej trochu olivového oleje a osol. Po zcezení rozprostři nudle (špagety) na pečící plech a ještě jednou promíchej s olejem a šup s tím do, na plno, rozpálené trouby, je to rychlejší. Několikrát v troubě přehodit, až se na nich místy udělá známka opečení. Pozor, nudle se nesmějí příliš spéci! Pak do Wok-pánve a smažit za občasného míchání cca 15 min. (záleží na zdroji tepla). Platí, že čím větší teplo, tím lépe. Všimni, že rákosníci mají spec. plynové hořáky, ele jde to i na el. vařiči. Občas se musí přidat trocha vody, neboť nudle vysychají. Je dobré rovnou přidat sojovku a dle potřeby dochutit. Nakonec je dobré trochu ochutit špetkou lanýžů, nebo lanýžovým olejem - úplně skvělý!!! Dobrou chuť!
journeyman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk28 12. 1. 2008 16:32

Teda nevím, jestli to ještě bude aktuální, ale co se týká omáčky mám jeden super recept, právě pro polívání nudlí. Osobně najemno nasekám stroužek česneku a dám ho osmažit na olivovém oleji, po chvilce přidám jednu menší cibulku (najemno nasekanou a ještě chvilku smažím. Až je sklovitá, tak přidám půlku mrkve nakrájenou na tenké plátky (zjemňuje chuť) a dle chuti ostatní zeleninu. Zaliju půl litrem vody a dám jednu kostku masoxu. Po provaření dochutím pepřem čtyř barev a dle chuti sojovkou. Důležité je tu omáčku zahustit solamylem. Pokud to zahustíš jíškou, tak to steče a nebude to držet na nudlích a vznikne z toho vlastně jen taková polívka na dně talíře. Co se týká nudlí, tak taky používám špagety. Jsou levnější a možná i chutnější. Jen na to jdu trochu jinak.ˇNelepící špagety uvařím ve vodě s olejem a po změknutí přecedím a zcela schladím studenou vodou. Po cca 1 min. vliju trošku oleje (lžička) a promíchám. Nechám cca 5-10 min. odkapat a pak po hrsti smažím na voku na trošce oleje a přidávám sojovku dle chuti, já polosladkou. (Doporučuji sojovku od ABC - je hustá). za stálého míchání a přehazování smažím cca 5 min. Před koncem osolím a přidám ještě trošku sojovky pro chuť. Doufám, že pokud tento recept vyzkoušíte, tak Vám bude chutnat... :D
puk28
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků