Jak udělat steak?

Tajné postupy, rady a tipy. Co v kuchyni nikdo jiný neumí

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 1. 2006 11:29

Takze mam se steaky kapku problem. Koupim si kus steaku, praveho a dam to delat na panvi, jenze nedosahnu toho, ze je vnitrek krvavy, pritom je jiz radne propeceny. Vzdy je to bude zcela upecene, nebo se mi na povrchu udela tvrdy krunyrek opeceneho masa a uvnitr je to zcela syrove. Jak tedy udelat steak, aby byl propeceny, pritom krvavy?
anonymni

Odeslat příspěvekod Merlin 15. 1. 2006 12:14

goest: to chce prax :-) Najprv musis dosiahnut vysoku teplotu a rychlo osmahnut z oboch stran aby sa maso zatiahlo a neunikala stava. Potom znizis teplotu, mozes aj zakryt panvicu a nechat pomaly dopiec. Nic si z toho nerob, to chce len prax mne sa to tiez nie vzdy podari. Kazde mase je trochu ine a potrebuje iny cas.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 15. 1. 2006 12:18

goest, vitaj ta v novom fore :-)
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 1. 2006 12:31

Merlin: no to prave delam, uz jsem to zkousel tak 10x a pri cene jednoho stejku je to docela narocne na system pokus-omyl, takze tak. No dle tveho postupu jsem to jiz delal, ale stejne to nebylo uplne ono. Kazdopadne asi je chyba mezi vareckou a panvi, takze to zkusim znovu dle tveho navodu.
anonymni

Odeslat příspěvekod maasha 15. 1. 2006 17:02

zdravim,

tenhle problem 'sme asi meli fsichni, takze nezoufej.
chce to vazne jen praxi.
muzes zacit tak, ze si poradne rozpalis tuk (pokud ho
pouzivas) vezmes steak z kazde strany tak 1-2 min
(podle tloustky), pak stahnes plamen na min, steak vyndas
z panve (grillu), zabalis ho do alobalu a nechas ho dojdit (5-6min).
da to takhle sice vic prace, ale uspech je vpodstate
zarucen (ty casy'sou orientacni a pri normalni tloustce steaku
by's mel vyrobit "raw").

tom
maasha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myndel 15. 1. 2006 21:22

Osobně doporučuju trochu "podvádět".

Maso hodíš na rozpálenou pánev ideálně bez tuku a necháš jen na minutku zatáhnout póry, jak už se tu psalo.
Potom ale uděláš podvod - vyndej maso z pánve a strč ho do rozpálené trouby.
Nakonec, bay dostal kurku, ho ještě přesmahni na pánvičce.

Časy ti nenapíšu, neb si steaky nedělám, tento postup mi kdysi říkal kamarád - kuchař.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 1. 2006 22:31

Zítra zajdu nakoupit steaky a zkusim a když tak poreferuji o výsledku
anonymni

Odeslat příspěvekod Caddy 15. 1. 2006 23:16

goes: no rad je tu dost, takze koupis tri flakoty a kazdou udelas jinym postupem? ;)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 16. 1. 2006 00:07

goes: no a kdyby ti to pořád ideálně nešly a už jsem měl steaků tolik, že bys je nemohl sníst, tak pošli adresu a rádi ti pomůžeme a to by bylo, aby se nám u stýho pokusu aspoň jeden nepovedl, ne?
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 16. 1. 2006 00:29

jenze jak znam goese, tak by nam je okorenil kyanidem :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Welli 16. 1. 2006 19:07

Pokud máš v troubě nebo mikrovlnce gril, doporučuju to po rychlém opečení ze všech stran hodit pod gril a dopéct. to je postup osvědčený na několika stovkách bifteků a steaků.
L.
Welli
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 1. 2006 21:21

tak jsem to zkusil a vypada to slibne :) este to chce trening, musim pockat po vyplate, bo 100xstejk je nakladne :)
anonymni

Odeslat příspěvekod kysela rybicka 7. 2. 2006 10:24

jo steak, tot kumst. Ja jsem si ho taky nastudoval a jiz parkrat s uspechem serviroval. Takze toto je muj pfeffersteak:

Maso: Krkovice, Rostena, Svickova, to jsou nejlepsi masa, proste stavnata masa, z kyty nebo kotlety to neni dobry...ja nejradsi krkovici, ale je treba libovejsi, bez krupek.

Maso nakrajime na cca 1,2-2 cm platky, lze i vic, dle chuti. Lehce naklepeme nozem, nikdy ne brutalne mlatit palici. Maso NESOLIT, jinak pusti stavu. Ve hmozdiri si rozdrtime CELY BAREVNY pepr. Nasypeme na prkynko. Kazdy kousek masa do pepre pekne zatlacime, aby se pepr vtlacil do masa. Nebojte se ho dat vic, je dobrej.

Vezmem panev - a propos, panev, nejlepsi je stara, ocelova, u ktery jste se vzdycky vztekali ze se vam na ni vsechno pripaluje. Ale jinak staci i teflonovka. Dame lehce sadla ci oleje, ale jen lehce, tak dve tri lzice. Panev opravdu hodne na velky ohen rozpalime, klidne na ni nechte poklici a pet minut ji nechte rozehrat. Pak vlozime steaky, kazdou stranu po 1 minute, aby se zatahlo a udrzelo stavu. Pote je dopect dle potreby krve 2-6 minut jedna strana na mensim ohni. Je-li jich vic, nez se vejde na jednu panev, pak je vyjmem a dame do dvojiteho alobalu a dukladne zabalime. Byl tu trik s tou troubou, taky dobry. Ale pak nebude to maso tak vlacny a vyschne. Po dopeceni teprve osolime. JO, neotacet pichanim vidlickou, jinak to zkazite, vlastni zkusenost:) Jenom spachtli podebrat, jinak vytece cenna stava.

A ted zlatej hreb. Pripeceniny na panvi (cim vic tim lip) rozredime 0,5 dc panakem konaku (nebo whiskey), kazdy chlap ma doma, ze.
Pujdou dobre, udelaji takovy karamel. Pote dame zpet na max ohen a pomalu vlijeme sladkou smetanu, ten kelimek, co se prodava, tusim 250 ml. Z alobalu, v nemz je zabaleno hotove maso prilijeme stavu, kterou pustilo. Stale michame, az zacne hnednout a houstnout, to uz je na kazdym, jak ji chce hodne hnedou, ochutime soli nebo sojovkou, worcesterem.

Ke steakum nejlepe podavame americke brambory, ci dusenou nebo mexickou zeleninu. Steaky prelijeme omackou.

Enjoy ya meat!
kysela rybicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redliner 6. 1. 2007 21:46

tak akurat som doveceral steak podla kyselej rybycky, bol to moj prvy steak a bol fantasticky! ;)

Obrázek
"Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
I sense much fear in you."

Yoda
redliner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jansko 23. 6. 2008 14:22

nuz skusim ten trik s whiskey tiez, to som este neskusal
Steaky inak robim velmi jednoducho.
jansko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků