Abyste nebrečeli při krájení cibule.....

Tajné postupy, rady a tipy. Co v kuchyni nikdo jiný neumí

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod ewing 31. 3. 2006 11:40

wasp píše:Znám 2 možnosti.Namáčet nůž do vlažné vody a nebo oloupanou a celou cibuli krátce spařit v horké vodě.o/quote]

tak s tymto suhlasim. mam vyskusane a funguje to perfektne
Naposledy upravil ewing dne 31. 3. 2006 21:57, celkově upraveno 1
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod game_over 31. 3. 2006 21:56

naučil sem se krájet cibul se zavřenýma očima tak že když začnu slzet prostě je zavřu a pokračuju v krájení :D
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 31. 3. 2006 21:58

Netrpí tím krájením poslepu trochu prsty? :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 31. 3. 2006 22:21

game_over píše:naučil sem se krájet cibul se zavřenýma očima tak že když začnu slzet prostě je zavřu a pokračuju v krájení :D>/quote]


Hlavní rpoblém nebude v tom je udržet otevřený. Neslzíš totiž z toho, že bys měl oči od cibule ale z toho, že ten aerosol dýcháš nosem :)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod game_over 1. 4. 2006 08:55

Marek L. píše:Netrpí tím krájením poslepu trochu prsty? :)
No možná se budeš divit ale při krájení poslepu sem se ani jednou neříznul :D sem kuchař( i když to už tedka na profesionální úrovni nědělam) tak že krájení cibule je pro mě něco jako přirozenost a jestli se při krájení na ti cibul dívám nebo mám zavřený oči je mi opravdu jedno :D

Hlavní rpoblém nebude v tom je udržet otevřený. Neslzíš totiž z toho, že bys měl oči od cibule ale z toho, že ten aerosol dýcháš nosem Smile
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chechtalka 19. 7. 2006 08:34

Já když krájím cibuli tak na ní nekoukám, takže ani pak neslzím, naopak poslouchám obšas od své milované maminky, když mi poctí navštěnou a vidí to hlášky: "ČUM NA TO" "TY SI JAK TATA" "JA NA TEBE NEMUZU KOUKAT" a odejde, takže to praktikuju ve chvíli, kdy se jí potřebuju zbavit :-)
Chechtalka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 30. 7. 2006 13:11

Dnes jsem krajela k obedu palivy papriky, podcenila jsem jejich palivost a i kdyz jsem si po nakrajeni umyla ruce mydlem, neprozretelne jsem si promnula oci a to byla teda síla!Kam se hrabe cibule... :)
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 7. 2006 17:16

Iva: jo něco podobného znám. Já se byl vyčůrat .... a musím říct, že bych si radši promnul oči :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 7. 2006 18:32

Doporučuji takové ty velké potápěčské brýle :-)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iva 31. 7. 2006 09:16

Haha, Sloníku, jeden známý mi tohle taky vykládal, že se mu to stalo... :mrgreen: Upřímně Vás lituju, protože to bylo nesnesitelný....
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sanbibi 4. 8. 2006 13:29

já mám osvědčený recept, kurku chleba do pusy a ani slzička
sanbibi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod journeyman 10. 10. 2006 02:46

šnorchl taky? :roll:
journeyman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexino 10. 10. 2006 09:56

journeyman: jo ale bacha aby se ti nenatocil na cibuli, jinak to budes mit dvakrat horsi a budes mit za chvili plny brejle slz... :-)
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod journeyman 10. 10. 2006 15:28

Držím dietu, vzal jsem si i ploutve, nabil si tlamu a měsíc se nenadlabu, cibuli nekrájím :)
journeyman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Divoženka 26. 11. 2006 19:03

Mě jednou bylo řečeno,napit se vody a drzet ju v puse a nepolykat:)
ale jinak to umím přežít to slzení,jen čerství agresivní mladyý cibule,ty mě zlobí vždycky..dovedete si predstvait,jak zacina reklama nejake teleshoping a tam stoji u stolu chlapek s potapecske¨ma brejlema a a krájí cíbu:)
Divoženka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků