Zkaženiny

Diskuze na témata, která se přímo netýkají vaření a jídla

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Divoženka 29. 1. 2007 10:21

Zajímalo by mě,jaké máte zkušenosti se zkaženým jídlem. Například,zda jste třeba něco jedli zkažené ,protože Vám toho bylo líto :P a jaké pak byly následky, apod...nebo zda něco třeba vyhledáváte přímo zkažené.hehe.Opravdu téma chuťovečka 8)
Divoženka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod private_joker 29. 1. 2007 14:56

mne sa raz stalo že som si v tescu kúpil kurča...až doma som zistil že vnútri je úplne zelené a po odstránení obalu som skoro odpadol.....našťastie som to nejedol...raz som zjedol dva pokazené párky a zistil som to až keď som načícal tretí (fakt som bol hladný :D a nevšimol si toho) no bolo z toho trochu zle a inak v poho :)
Vietnamská vojna to je moje
private_joker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myndel 29. 1. 2007 15:27

Stává se mi to každou chvíli, protože jsem zvyklý na to, že u nás v ledničce se nic dlouho neohřeje a ono se čas od času najde něco zapomenutého...

NIkdy mi z ničeho nic nebylo, asi mám železný žaludek...
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 1. 2007 17:48

jo, taky sem tam neco zapomenuteho najdu....jak si to vesele vegeti....ale vyhazuje to zpravidla zena, neb mne je toho proste lito, i kdyby to uz chodilo....a zatim s emi nic nestalo, i kdyz jsme snedl neco ne-uplne-cerstveho :)
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 1. 2007 19:05

Zkaženiny nekompromisně putují tam kam patří - tedy do odpadu. Faktem je, že se mi na něco zapomenout povede málokdy a když tak nejde o nic mimořádně hodnotného (většinou zapomenu půlku cibule a podobně).

Něco jiného jsou potraviny těsně po záručce. Tam záleží na tom co to je a jak to bylo skladováno. Docela rád si na okamžité snědení kupuju potraviny, kterým končí záručka. Jsou naprosto vpořádku a cena, alespoň u nás v Albertu je poloviční. Platí samozřejmě o výrobcem originálně zabalené produkty. Zboží, které balí (přebalují) přímo v marketu, nekupuju prakticky vůbec.

No nekupte si v třeba neděli pěkný biftek za cca. 200,- (místo 450,-) nebo tuňáka za 190,- (místo 400,-), když záručka končí až v pondělí ;-).

Samozřejmě, že kvůli tomu neobíhám obchody, ale když tam něco takového mají, nemám problém
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Divoženka 30. 1. 2007 14:26

hehe,třeba pořádně zezelenalej sejra ,to já ráda,hehe
Divoženka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 1. 2007 16:35

divoženka: No když je to třeba Niva, tak proč ne :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 30. 1. 2007 21:23

Slonik: no rpave, tyhle syry jsou pruser....na tech nevidis, jestli jsou jeste v pohode nebo jestli tam uz neni nejaka ta plisen navic, co tam nema co delat :))))))
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 1. 2007 00:40

Caddy: vidět možná ne, ale cítit určitě ano. Zkus si někdy udělat smažený zkažený Hermelín... budeš nenáviděn v okruhu nejméně 100 metrů
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Divoženka 6. 2. 2007 17:31

A už se vám stalo,že jste do jiídla dali něco,co to jídlo úplně zkazilo a nevděli jste,co to bylo?
Divoženka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 2. 2007 17:53

Tak to se mi fakt ještě nestalo. Pokud něco zvorám, tak vždy identifikuji čím to bylo.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 6. 2. 2007 19:08

zkaženiny vyhazuju hned, hlavně mi je ale líto těch sýrů... ty vyhazuju, i když v hypermarketu by je ještě omyli a prodávali dál :)

jinak do jídla se mi to ještě nestalo, většinou to rychle zjistím a včas vyhodím
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Divoženka 9. 2. 2007 15:00

Tak mě se stalo toto...
Dělala jsem kiwovej salát jako taková osvěžující chuťovka...

Kiwi,které jsem naložila na noc do vanilkového cukru.
Prokapala celé citronem a pomerančem.
Nechala v lednici do druhého dne. Druhý den jsem tam přilila trošku nálevu z kompotu z třešní a holandský bílý jogurt. Salát celej úplně zhořklej a nevím čím to bylo. Usuzuji ,že to bylo tím nálevem z kompotu...ale nevím,prostě je to záhada,nic nebylo prošlé atd....
Divoženka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 2. 2007 21:58

když najdu na sejru (eidam cihla) trošku plísně (bílá, zelená či modrá) tak to oříznu, umyju a ... sežeru :o :mrgreen:
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marz 13. 2. 2007 14:06

Taky jsem mel na chlebu kus zeleny, tak jsem ho proste urval a zbytek snedl, kdyz je krize :-D
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Návštěvník

Další stránka