Tunak jako tunak?

Diskuze na témata, která se přímo netýkají vaření a jídla

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod buck12345 15. 1. 2011 11:24

Jsem zvykly si kupovat tunak v konzerve rio mare v olivovem oleji ci ve vlastni stave, timto krokem se chci vyhnout konzumovani oleju jako:
ztužené rafinované oleje a tuky, olej z podzemnice olejné

Jenze problem je v cene mala plechovka- tj. jedna porce skoro 50Kc,-. Existuje nejake lacinejsi reseni, ktere bude resit problem oleju a bude obsahovat jen ty spravny bez dalsich dochucovadel a jen maso?

Koukal jsem na tento, ale maji salamounsky ve slozeni napsano ROSTLINY OLEJ, coz je hodne usmevne:D Co je to tam vubec za olej?

http://www.chemievjidle.cz/ryby-v-konzerve/dle-gusta-tunak-v-oleji-cele-kousky-hame

predem diky
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 15. 1. 2011 11:30

to jsem taky už kdysi řešil, nakonec ti nezbyde než koupit jeden kus a pak se uvidí.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 15. 1. 2011 11:32

hm a nebo kdyz je vyrobce neschopnej tak se uvidi v kosi...kdyz to nezjistim nebudu to jist... to jest reseni, ale byla by to skoda...
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 15. 1. 2011 18:48

moje zkušenost je,že zrovna tyto poločeský nebrat,ani rio mare, ideál co vypadá ,že je na trh někam do Anglie(US) či Německa s českou přelepkou.Do Čech se dováží kdejaký bláto.
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 1. 2011 18:38

Když se výrobce nepochlubí, jaký druh rostliného oleje, tak je to ten nejlevnější - soja apod. jinak z podzemnice je výborný na smažení, nepřepaluje se, ale nechceš, neber.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 1. 2011 18:54

Na dovolené jsem měl tuňáka "přímo z ryby" - prostě v hotelu kuchař porcoval obrovského tuňáka a ty kousky z něj přímo smažil. Překvapilo mě, že ryba taky může chutnat jako opravdové maso. Za vepřové bych ho sice nevyměnil, ale už se to dalo jíst :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 1. 2011 10:25

je fakt, ze koupit dobreho tunaka v konzerve je problem, nektere chutnaji fakt hnusne....musi se experimentovat
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 26. 1. 2011 02:56

ten rio mare mě přijde imho nejlepší..
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 31. 1. 2011 15:42

to mne zase moc nechutna....
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 1. 2. 2011 19:17

Snad jen počkat si na slevu a pak si udělat zásobu do další takové akce (jak české že :-)) )

Já mám nejradši plechovou rybinu od Kaisera Franze Josefa :D Olej mě nevadí, neřeším ho.

Obrázek

PatrikChrz píše:...Překvapilo mě, že ryba taky může chutnat jako opravdové maso. Za vepřové bych ho sice nevyměnil, ale už se to dalo jíst :).

No toto, nic proti prasatům, ale žijou ve špíně :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 2. 2. 2011 02:01

Teď je v Globusu čerstvý za pár kaček.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 2. 2011 17:22

jojo, Franz Josef je dobry...ale chce to vychytat akci :) Padesatku za konzervicku tunaka nedam :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 3. 2. 2011 19:02

Teď by měli mít akci v Kauflandu ;-) kdyby byl bez oleje, tak si ho koupím. I olivy jsou dobré.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 8. 2. 2011 17:49

mam taky radsi bez oelje, ale radsi dobry s olejem, nez hnusny bez nej :D Diky za tip ;)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 17. 2. 2011 00:08

Franz Josef má celkem slušný výrobky. Já nevim proč, ale poslední dobou hrozně ujíždím na uzené makrele v oleji od Franze Josefa. Ten tuňák je taky jeden z těch lepších.
Fredddie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků