Burgerking

KFC, McDonald's, Nordsee a další podniky, kde se dá rychle najíst

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 11. 2008 15:47

BK jsem navštívil kdysi dávno v Kodani a psal jsem tu o něm. V tom českém jsem zatím nebyl - na Zličín to mám daleko (přes půl hodiny cesty). Až tam pojedu, tak se juknu a poreferuju.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 30. 11. 2008 00:09

krásné popisky u dendvičů :)
"Pořádný kuřecí flák v těstíčku a veledlouhé bulce s křupavým salátem a krémovou majonézou. Takové věci se nejí, takové věci se jednoduše baští"
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 11. 2008 02:18

Potřeboval jsem nějakou maličkost v IKEA, tak jsem se na ten Zličín vypravil s tím, že si po předlouhé době koupím něco ve fa(s)t foodu. Globální finanční krize řádí jako pominutá. Nezvratným důkazem toho jsou k prasknutí narvaná nákupní centra a lidé, kteří utrácí jako zběsilí.

Křepce jsem vyběhnul do Food Courtu a hned první co mě zaujalo byla obrovská, nebál bych se říct nefalšovaně bolševická fronta před Burger Kingem. Když jsem se do ní postavil, ukazovaly hodiny přesně 15:00.

Bohužel se mi podařilo být při čekání "uvězněn" mezi dvě, jak říkám "dementní rodinky". To jsou takoví ti lidé, kteří chodí trávit víkendy do podobných zařízení. Tatínek je rádoby rozhodný, maminka přiběhne, aby řekla, že ta fronta je hrozná a že si ještě skočí do obchodu AB a pak ještě do XY a že doufá, že už budou na řadě, protože je hrozně uběhaná a padá hlady. Dětičky si krátí čas zasvěceným povídáním o tom, jak támhleten iPod v tom stánku je boží a že jsou první ve třídě, kdo byl v Burger Kingu a že je BK lepší než McD, i když to KFC, kde byly minule bylo taky fajn. Poté začnou řešit, zda si dají samotný burger nebo menu ..... Tatínek bleskově spočítá, že jen to co si haranti chtějí objednat bude stát cca 600,- a rozhoduje, že nebude kupovat 4 malé coly, ale jen 2 velké a vezmou víc brček .... Mezitím se mihne maminka s miskou čehosi z vedlejšího fastfoodu s tím, že v obchodech byla hrozná fronta a ona to hlady nemohla vydržet. V takto "milém" prostředí jsem strávil dobrých 25 minut.

Obrázek

Konečně jsem u pultu. Objednávám vzorek sortimentu. Ještě spolu se zamýšleným referenčním nákupem u McD to je jídla asi tak na dva dny, ale rozhodně to celé jíst nehodlám - o zbytek se postarají nenápadní človíčkové, kteří food court pečlivě skenují (ale neobtěžují, aby nebyli vyhozeni).

Co jsem si objednal:
Menu: Double Whooper (slanina + sýr), Zahradní salát místo hranolků, 0,5 l CocaCola Light bez ledu a pak ještě Crispy Chicken. Celkem včetně daně 219,-

Obrázek

Jako referenční nákup u McD jsem zvolil:
XL Menu Big Tasty, Zahradní salát místo hranolků, Cola Light bez ledu a k tomu ještě Mc Chicken. Celkem včetně daně 194,-


Whooper vs. Big Tasty
Co se týče housky, tak jsem v obou případech do ní jen dloubnul - výkon obou zde byl vyrovnaný - obě stály za prd. Whooper měl subjektivně lepší maso - připadalo mi o dost méně mastné než u Big Tasty. V Big Tasty je nějaká divná omáčka, whooper kontruje naprosto příšernou majonézou. Samotné senviče jsou cenově srovnatelné - Whooper je o 5,- dražší, ovšem za sýr, který je v Big Tasty standardně se musí připlácet dalších 10,-. Whooper je ale zase o něco větší (355 gramů oproti 320 g)

Crispy Chicken vs. McChicken
Opět odhazuji housku, po zkušenosti z Whooperu se snažím, aby se nic z toho co vložím do úst nedotklo majonézy. Opět mírně vítězí Crispy Chicken. Zatímco u McChicken je chuť taková nijaká a zřetelně je vidět, že se jedná o mleté maso (byť nahrubo), u Crispy je chuť pikantnější a skutečnost, že se nejedná o celý kus masa je lépe maskována. Cena je v tomto případě shodná - 65,- I zde nabízí Burger King větší porci (183 g oproti 165 g).

Zahradní salát:
V případě salátu jednoznačně vyhrává McD. Jednak jeho salát neobsahuje kukuřici (tu nemusím) a hlavně - nebyl ovadlý a "splácnutý". Na rozdíl od salátu v Burger King obsahoval ledový salát, takže člověk neměl pocit, že se pase. Ačkoli Burger King velkohubě vykřikuje o volbě zálivky, mě se nikdo neptal a dali mi jogurtovou. To by ani nevadilo, stejně jsem jí nepoužil. Porce salátu jsou stějně velké (malé) - 66 g McD/69 g BK; cena je v Burger King naprosto nehorázných 30,- (v menu za 20,-) McD chce vždy 20,-, což mi za pár gramů zeleniny přijde opravdu hodně.

Nápoje:
Zde opět zvítězil McD. Dostal jsem totiž to co jsem si objednal - Colu Light bez ledu. V Burger Kingu mi dali normální Colu s ledem. Neměl jsem sílu prodírat se davem burgerkinguchtivých lidí a půllitrový kelímek jsem odložil pro použití dojížďáky.


Výsledek?
Za zkušební a referenční menu jsem zaplatil více než 400,- Kč. Kdybych snědl vše co jsem si nakoupil, dostal bych do sebe neuvěřitelných 2620 kcal, což je více než denní doporučený přísun energie. Příjem tuku by činil zběsilých 150g (a to jsem nejedl hranolky a zálivky na salát jsem ponechal svému osudu).

Za zmíněnou částku jsem mohl mít naprosto luxusní oběd ve slušné restauraci, kdybych si odpustil referenční nákup, mohl to být běžný oběd ve slušné restauraci.

Jelikož jsem k nové stravovně již od začátku přistupoval s určitým despektem, nebyl jsem ani moc zklamán. To že jsem dostal jiný nápoj a navíc s ledem je politováníhodné, ale stát se to může, to že mi nenabídli ze sortimentu zálivek se dalo dejme tomu omluvit návalem, který měli. Shrnuto do jedné úderné věty - "food" to nikdy moc nebylo a kvůli 25 minutovému čekání už to není ani "fast". Na druhou stranu je nutno přiznat, že na rozdíl od "umělohmotné chuti" McD má produkce Burger King k jídlu o kousíček blíže.

A na závěr malý postřeh z webu Burger King
Roztomilé překlepy se sice mohou stát, ale zaměnit "uhlohydráty" za "uhlovodíky" potřebuje už notnou dávku imbecility :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 30. 11. 2008 10:40

Sauron: bud rad, ze je to tady brano jako neco extra. chces, aby 90% cechu chodilo jist do techto "restauraci"? pokud by ta cena byla 30-40 (coz je mimochodem krasnej sen :) ), tak ver tomu, ze by tam byli vsichni kazdej den a to bysme na tom pak byli jeste hur s obezitou nez amici.

jinak krasny srovnani sloniku. sice fastfoodum nejak nefandim, ale docela se tesim, az bude v Brne BurgerKing. aspon nejaka konkurence pro McD a KFC.
Banny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 30. 11. 2008 11:37

Sauron: jo, jenze tyhle fastfoody nejsou COOL a IN, ty nejsou "znackovy". to mas to samy jako dziny ze stanku a od Hugo Boss.
ty nechapes logiku moderni mladeze :mrgreen: .
Banny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 11. 2008 12:31

banny: promiň, ale spojení slov "stánek" a "Hugo Boss" ve mě vyvolává křečovitý smích :D

Podotýkám, že nejsem příznivcem "superznaček" ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 11. 2008 13:46

Sloniku, tleskám :tleskani

Já se tam zatím nezastavil, ale počkám, až opadne ta první "Burger King horečka" a pak to zkusím. Lepší než McD to asi bude určitě, ale na Anguse to mít nebude (ach ach, že ho zavřeli :(). Takže jen jeden z mnoha, už s masem připomínajícím maso?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 30. 11. 2008 15:55

Ono raději si zajdu do McD za lehce větší cenu než riskovat neznámé hladové okno a nějaké zažívací potíže.

Ad cena, dneska už je to velmi srovnatelné s obědovým menu v restauraci (Fast menu 100 Kč, rest. cca 70 Kč jídlo + 20 Kč pití), když se podíváte do jakékoliv restaurace, tak samotné jídlo je za 120, příloha 30, pokud je kofola tak 20, pokud ne tak 40 a člověk je na dvoukilech, jen to frkne...
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 30. 11. 2008 18:21

Slonik píše:banny: promiň, ale spojení slov "stánek" a "Hugo Boss" ve mě vyvolává křečovitý smích :D

Podotýkám, že nejsem příznivcem "superznaček" ;-)

ja to myslel ve smyslu "stankovy obleceni vs. hugo boss" a "asijsky bistro vs. KFC/McD/BK". ze si mladi dnes v obou pripadech potrpi na druhy zmineny. to snad tak vtipny neni, nebo jo? :)
Banny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 30. 11. 2008 19:51

Sauron píše:A o tom právě mluvím, na západ od nás dáš za oběd v restauraci 300-400 enom to frkne a nemáš nic extra oproti tu nás, kdežto u McD apd. dáš za jídlo 100-150, tj to samé co u nás.


Však jo, já jen, že už se to pomalu mění, zatímco McD ceny snad změnily naprosto minimálně, restaurační stoupají vcelku pravidelně...
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 11. 2008 20:41

banny: já ti rozumím. Ale i tak se vždy směju při srovnávání nesrovnatelného ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 9. 2009 17:23

Tak to vypadá, že bude v Centru Chodov místo dětského koutku Burger King :)

Obrázek
Naposledy upravil Kryštof Korb dne 2. 9. 2009 21:19, celkově upraveno 1
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fleur23 2. 9. 2009 21:11

Já s toho radost nemám!FUj dalšý fast food jo to nám tu chybelo potřebujem lidi který seděj na vozíčku a jejich super pohyb je zmačknout čudlík na tv
Fleur23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 9. 2009 21:17

Tak já neříkám, že z toho mám radost. Jen to sem píšu.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 9. 2009 13:41

Fleur23: musis sve hystericke vylevy psat do kazdeho vlakna o fastfoodech? STacilo klidne svuj negativni nazor vyjadrit srozumitelne jednou....a fakt nevim, co maji fast foody spolecneho s vozicky a cudliky :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků