Restaurace v okolí Žďáru

Doporučte svoji oblíbenou restauraci, nebo naopak varujte ostatní

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod myndel 20. 8. 2006 00:19

Právě jsem se vrátil z dovolené ve Žďárkých vrších, konkrétně z vísky Cikháje.

Donedávna v nedalekém Světnově stála snad nejlepší restaurace v okrese, asi bych se tu po zkušenostech z minulých let rozplýval právě nad tímto podnikem. Bohužel jej zavřeli, takže jsme museli hledat v okolí. Zde jsou výdledky hledání.

První den jsme zavítali do nedalekých Škrdlovic. Tato vesnice proslulá sklářským průmyslem a ubytováním rekreantů mířících k nedalekému Velkému dářku. Díky tomu je tu poměrně dost ubytovacích a tím pádem i stravovacích možností.

První navštívenou restaurací byla Škrdlanka (www)Zvenčí docela pěkně vyhlížející budova nás zlákala, tak jsme vešli. První místnost, kuřácká, vypadala docela pěkně, druhá, nekuřácká, už na tom tak dobře nebyla. Byl to totiž kulturní místnost s pódiem předělená plachtou na restauraci. Celé dněšní a pravděpodobně i včerejší a předvčerejší menu bylo možno shlédnout na ubruse. Prostředí nic moc.
Pravděpodobně jsme přišli ve špatný den a čas (neděle, poledne), číšník měl totiž velmi napilno. Poté, co nás několikrát ujistil, že už jde za námi, nás obsloužil (resp. převzal objednávku) po dobrých dvaceti minutách. Naštěstí jídelní lístky ležely odloženy na stole. Jídlo už poté bylo připraveno v docela normální době. Jako takový nebyl pokrm špatný, dal i polévku (česnečku, jiná nebyla), vše navíc doplnila příjemná cena, nejnižší za čelý týden, ale ve mě osobně převládá negativní pocit. Jen o chloupek dráž se totiž můžete stravovat jinde, v příjemnějším prostředí.

Druhý pokus se konal v Herálci, v restauraci U mostu. Po zjištění, že by vevnitř byla potřeba spíše plynová maska (zakouřeno) jsme se usídlili na zahrádce. Sám jsem si neobjednal nejlíp (to byla ale moje chyba, měl jsem se lépe informovat na obsah jídla), ale moji spolustolovníci si dali pstruha a pochvalovali si ho ještě celý týden. Cena adekvátní, jídlo docela dobré. Vezu si odsud docela dobrý pocit. Jen kdyby se dalo sedět i vevnitř...

Třetí den - penzion Červeňák (www) . Vevnitř bylo příjemně, včetně příjemné obsluhy, žádné porblémy se zakouřeným prostředím, ač aroma tabáku doléholo až k mému nosu, nebylo to nic tragického. Odvětrávání na jedničku. Měl jsem menší problémy s výběrem, což je opět můj problém, ostatně, jídelníček je uveřejněn na jejich webu. Volba padla na smažený sýr, na kterém se nedá nic zkazit. Nic zkaženo nebylo a ostatní kolem stolu si svá jidla pochvalovali.
Cenu můžu těžko hodnotit, protože s námi obědvala ještě skupinka známých, ale můžu Vás opět odkázat na web. Pocit? Do té doby nejlepší.

Čtvrtý pokus, restaurace Taferna (www) Poměrně prostorná restaurace, důsledně oddělení kuřáci od nekuřáků, příjemné prostředí. To všechno hrálo do karet Taferně. Dalším trumfem byl široký výběr jídel a jejich chutnost. Marně pátrám v paměti co zde vytknout. Výborný dojem.

Pátý, poslední pokus - penzion Velké Dářko, asi 100 metrů od Škrdlanky. Když vejdete, jdete poměrně dlouho chodbou, vlevo se objeví bar a kuřácká část (za prosklenými dveřmi) a vpravo schodiště na terasu. Tam jsme původně chtěli, ale byla zavřená, ačkoliv jsme tam den předtím popíjeli pití. Pravděpodobně tam neroznášejí obědy. Druhou místností napravo je nekuřácká místnost (s televizí). Oddělení důsledné. V jídelním lístku najdete především poměrně netradiční pokrmy a to se mi líbilo. Některé směřují do Indie, jíné do Číny, ale nejsou to opravdové exotické speciality, jenom to předstírají. Ale dobře. Musím říct, že z této restaurace jsem byl nadšen úplně nejvíc.

Co závěrem doporučit? Pokud pojedete na sever od Žďáru, doporučuji konzervativnějším navštívit Tafernu a ostatním Velké Dářko. Ataké nějaké další, aby sem mohli připsat své zkušenosti :-)
Naopak bych doporučil se vyhnout Škrdlance, byla to jediná, která mě zklamala.
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icikus 22. 8. 2006 10:07

Já teda osobně jsem byl nejvíc nadšený z Taférny a Červeňáka.. Možná to bylo výběrem jídla, protože minimálně můj výběr jídla z Velkého Dářka mě nijak nenadchnul, spíš mi nechutnal ;)
icikus
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků