Nechavate sprepitne?

Doporučte svoji oblíbenou restauraci, nebo naopak varujte ostatní

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Nechavate sprepitne?
Áno 48 %  87%  [ 48 ]
Nie 7 %  12%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 55

Odeslat příspěvekod filomena 19. 1. 2006 14:22

Nechavate sprepitne? Kedy, preco ano, preco nie, kolko?

Ja sa snazim nechat minimalne 10%, niekedy aj viac, ak mi extremne chutilo. Ale do restauracii tak casto zas nechodim, tak ma to "neboli".

Sprepitne nechavam, ked sa idem najest, nie ked idem len na nejaky rychly drink. A vo fastfoodoch (ak sa nahodou podari tam zabludit) nenechavam nic.

A preco? Kedysi som pracoval v restauracii v USA a nejak som si zvykol, ze sa tam "tipuje". Ti casnici by inac neprezili. A tak nechavam sprepitne aj tu, aj ked casnici maju pevny plat (vraj).
Inac, ked sa casnik(cka) snazi a je mily(a), tak aj sprepitne nechavam vyssie. Na druhej strane, ak ma nas..rie, tak som skrob.

BTW administratori: preco tu neviem zalozit hlasovanie?
filomena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myndel 19. 1. 2006 16:04

Ano, spropitné za dobré jídlo a obsluhu je slušností. (a pro mě tedy samozřejmostí :) )
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Merlin 19. 1. 2006 16:06

to sprepitne je uplne individualne, zalezi to od renome podniku, dolezitosti prilezitosti, osobnej sypatie k obsluhe....
1. priklad : draha restauracia, obchodne stretnutie, mila casnik (casnicka), sprepitne aj niekolko sto korun.

2. priklad : 3.cenova skupina, rodinny obed, otraveny casnik, na sprepitne musi zabudnut, este si necham vydat aj haliere.

toto su krajne pripady. Dokonca mam pocit ze cim som na tom financne lepsie tak davam mensie sprepitne :-)
Merlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fales 19. 1. 2006 16:37

Vetsinou nechavam tak kolem 15% ale hlavne zalezi na restauraci. Rozhodne nenchavam ve Fasfoodech...
fales
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 19. 1. 2006 16:50

nechavam, vetsinou zaokrouhluji na desitky nahoru, kdyz je to pres pet koru na konci, tak na dalsi desitku...ale hlavne podle chuti a kvality obsluhy....necini mi problem zaokrouhlit o 50 korun vyslednou castku, pokud jsem opravdu spokojeny, stejne jako v opacnem pripade nechat navic korunu a jeste si neodpustiti nejsou ustepacnou poznamku :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod christian 20. 1. 2006 00:01

Jak kde.. Vetsinou ano, ale ted uz skoro vubec nechodim do restaurace..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod lehtinen 20. 1. 2006 10:41

Caddy píše:nechavam, vetsinou zaokrouhluji na desitky nahoru, kdyz je to pres pet koru na konci, tak na dalsi desitku...ale hlavne podle chuti a kvality obsluhy....necini mi problem zaokrouhlit o 50 korun vyslednou castku, pokud jsem opravdu spokojeny, stejne jako v opacnem pripade nechat navic korunu a jeste si neodpustiti nejsou ustepacnou poznamku :)

Přesně tak, když byli na mne posledně hnusně, tak ani tu korunu, o to víc poznámek :D
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 1. 2006 11:50

lehtinen: ono rict na na ucet za 132,- korun "tady mate 133,-" je mozna vice provokativni, nez si nechat vratit celou castku :)))
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod lehtinen 20. 1. 2006 13:58

Caddy: tohle byla situace, že si nezasloužili ani halíř navíc, obsluha nic moc a jídla nic extra....
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 1. 2006 14:17

Obvykle ano. Do koruny jsem si nechal vrátit asi jen dvakrát a to ještě po předchozím dohadování o účtu (součtové chyby, pochopitelně v můj neprospěch).

Kdysi mě zaujala poznámka na jídelním lístku v dnes již zaniklé restauraci Planet Holywood: "Pokud jsou u stolu více než dvě osoby, připočítáváme pro vaše pohodlí spropitné ve výši 10%". To mi přišlo hodně divné
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 1. 2006 18:05

Zaokrouhluji na desetikoruny nahoru.Pokud nejsem vůbec spokojen,tak tam už nikdy nejdu a neřeším to.
Pavel Mareš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 20. 1. 2006 22:24

taky zaokrouhluju na desetikoruny nahoru, podle situace nekdy i vic, ale pokud nejsem spokojena, tak mi nedela problem nedat nic... poznamky si vetsinou odpustim, ale vic uz tam nejdu
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Plexisklo 20. 1. 2006 22:28

Ano, skoro vsade... nechcem aby na mna niekde blbo zazerali... Ale najvacsie sprepitne nechavam ked som riadne pripity... Raz som za pol deci tequily (kt. stala 29 SK) zaplatil stovkou a povedal som mu ze to je dobre... cize sprepitne som mu nechal 71 SK... A na druhy den ked som sa to dozvedel, tak som to lutoval... :)
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chameleon 2. 3. 2006 20:48

Ano, spropitné nechávám, většinou zaokrouhluji na desetikoruny nahoru
chameleon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 4. 3. 2006 02:28

Já většinou nechávám...ale např. když čekám cca 10min. než si mě všimne číšník...tak to většinou nic nenechám...
includes
Návštěvník

Další stránka