Blackdog Bar& Grill Beroun

Doporučte svoji oblíbenou restauraci, nebo naopak varujte ostatní

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 8. 2015 17:14

O tomto podniku jsem slyšel samou chválu už před mnoha lety, kdy to byl vlastně pouhopouhý stánek s hamburgery (tehdy na neuvěřitelnou cenu kolem stovky). Dnes je Blackdog normální restaurací kousíček od hlavního (Husova) náměstí v Berouně. Šel jsem dnes kolem, tak jsem se stavil ... a dlužno říct, že nelitoval.

Předně zaujme moderní ale přesto útulné prostředí podniku. Neměl jsem rezervaci, takže pro mě zbylo místo na terásce, což ani tak moc nevadilo. Personál je přiměřeně pozorný, takže se mi nestalo, že by na stole něco chybělo, že by se tam válelo dlouho použité nádobí a podobně, na druhou stranu nesetkal jsem se ani s přehnanou servilitou, která mi dost vadí.

K nabídce: Stálý jídelní a nápojový lístek jsou doplněny aktuální nabídkou, která je přímo na stolech. Trochu mě mátlo, že v té aktuální nabídce nejsou důsledně odlišeny jídla a nápoje, ale s tím se dá žít.

Na úvod, ještě před otevřením lístku jsem se dotázal slečny, zda mi přinese kohoutkovou vodu. Kladnou odpověď a úsměv doplnila informace, že je kohoutková voda účtována s tím, že výtěžek z jejího "prodeje" jde na humanitární účely. Proč ne, litr vody za 35,- mi přijde jako rozumná částka.

Meníčko jsem si poskládal z předkrmu - grilovaných krevet s chilli-česnekovým máslem, polévky z denní nabídky (rajčatová), hlavního chodu burgeru a místo hranolků jsem si k němu nechal přinést salát Kimchi. U dezertu jsem si vzal čas na rozmyšlenou :-).

Jídla mi nosili v přiměřených intervalech, vlastně jsem ani dlouho nečekal.

Krevety byly dobré, stejně tak domácí pečivo. Jídlo bylo deklarováno jako mírně pálivé a i v tomhle parametru splnilo co slibovalo. Pochutnal jsem si, ale do stropu mě předkrm nevystřelil.

To se o chvíli později povedlo rajčatové polévce. Když mám dobrá rajčata, dělám si jí doma celkem často, pokud jí objevím v nabídce dobré restaurace, tak si jí rád dám, ale to co se povedlo kuchaři v Blackdog bylo něco naprosto výjimečného. Těžko to popisovat, ale něco tak dobrého jsem prostě už dlouho nejedl.

Hamburger pak polévce zdatně sekundoval. V nabídce jsou 2 gramáže (140g a 200g) a dále možnost 250g verze za příplatek. Některé názvy burgerů (např. Žárlivá manželka nebo Smradlavý Francouz) mi přišli na podnik této úrovně poněkud nepatřičné. Houska na burgery je j z bramborového těsta a je pečena sice u dodavatele, ale podle receptury Blackdogu. Nutno říct, že její chuť skvěle funguje s ostatními ingrediencemi. K burgeru jsem si objednal skvěle ošetřené a natočené pivo Matuška Raptor I.P.A. 15°.

Salát Kimchi byla taková moje zvědavost. Tušil jsem, že jde o korejské jídlo - kvašené zelí dochucené chilli nebo něčím podobným, ale nikdy jsem ho nejedl. Musím říct, že opět příjemné překvapení a salát kupodivu docela ladil s burgerem, z čehož jsem měl trochu obavu. Ostatně personál mi tuto volbu nevymlouval a mlčky jí "odsouhlasil".

Dezert jsem nakonec vynechal. Napadlo mě, že si dám zmrzlinu, ale v aktuální nabídce (asi 5 druhů) byla jedna jediná typu sorbet a to švestková, na níž jsem neměl chuť. Místo dezertu jsem si proto objednal Aperol Spritz, který byl opět výtečně namíchaný.

Jelikož se mi docela dobře sedělo, tak jsem si ještě přiobjednal jednu z domácích limonád, konkrétně perfektní osvěžující nápoj z červeného melounu.

Seděl bych dál, ochutnal i další pivní speciály, lákaly mě i steaky, hranolky z manioku, čerstvě pražená vietnamská káva a spousta dalšího. Ale to až příště.

Na závěr pár postřehů, co se mi hodně líbilo - mimořádně úslužný a bystrý personál oblečený velmi vkusně, ale přitom neformálně. Hezky provedené a čisté toalety a v umývárně u nich kromě mýdla a ručníků též k dispozici balzám na ruce a deodorant - maličkost, která potěší.

Co se mi líbilo méně - Čecha možná zaskočí použití nádobí IKEA (třeba ve Švédsku je časté i v dražších podnicích, tady na to nejsme moc zvyklí). Do džbánu vodovodní vody by se jistě hodil řez citronu (slečna se na to zda jej chci mohla zeptat).

Celkově ovšem velká spokojenost a jistě se při nějaké příští návštěvě Berouna do tohoto podniku vrátím. To že je restaurace oblíbená dokazovalo i to, že bylo prakticky pořád plno, žádný stůl nezůstal dlouho prázdný (a to i na terásce, která je bez rezervací). A do Maurerova výběru se asi taky nedostali jen tak bez příčiny :-).

Cena? Blackdog není levný podnik. Na účtence mi naskákala cena 619,- korun, takže spolu s přiměřeným spropitným jsem odcházel o 700,- lehčí. Na druhou stranu, zde firemní slogan "Život je příliš krátký na to, abychom jedli špatné jídlo" nejsou jen prázdná slova, ale normální skutečnost.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků