Café Imperial

Doporučte svoji oblíbenou restauraci, nebo naopak varujte ostatní

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 3. 2010 10:50

O víkendu jsem navštívil tento podnik. Celkem prozíravě jsem předem zarezervoval stůl (přes web to trvá pár desítek vteřin, přišla e-mailová konfirmace). Byli jsme ve třech a měli stůl v kuřácké části (bez problémů - stropy jsou tam dost vysoké a klimatizace dobrá).
Dali jsme si kuřecí vývar s masem a nudlemi, jehněčí kolínko na majoránce s listovým špenátem a zapékanými bramborami a kamarádka vybrala grilovaného tuňáka. Jako neúčtovanou pozornost nám přinesli nakrájenou francouzskou bagetu a mističku vynikající šunkové pomazánky. K pití jsme měli pivo, neperlivou vodu, červené víno (levnější z nabídky, ale přesto vynikající) a po jídle kávu.

Hodnotit jídlo asi nemá moc smysl - přesně podle očekávání bylo vše perfektně připravené z kvalitních surovin a vkusně servírované.

Obsluha byla velmi milá, ale nevtíravá a hlavně kompetentní (zejména v doporučeních, když jsme vybírali co si dáme).

A teď trochu výtek - v Café Imperial jsou poměrně malé stolky, takže pro tři lidi bylo trochu těsno. Nedostatek místa vyřešil personál tak že jeden stolek použil jako odkládací - a museli kolem nás pak docela běhat a dolévat víno a vodu :-). Zaznamenal jsem i maličký nonsens, kdy si lidi co přišli po nás nejspíš objednali nekuřácký stůl a byli posazeni do kuřácké části - (ale kdo ví, jestli se nepřeklikli). V každém případě bylo vše vyřešeno omluvou a přesazením během dvou či tří minut.

Moje celkové hodnocení je velmi kladné, ceny jídla samozřejmě nelze srovnávat s cenami v čínských bistrech, ale nejsou zase tak drasticky vysoké. Ceny nápojů jsou (jako skoro všude) posazené dost vysoko (velké pivo za 60,-, 3/4 litru vody za 89,- a lahev nejlevnějšího vína 455,-).


Jsem zvědavý na sesterský podnik Divinis Wine bar, kam mám dárkový voucher, čili si ho půjdu užít :-).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladix1981 6. 3. 2010 18:24

melbych otazku kolik byl teda celkovy ucet a jak je to ze spropitnym taky me laka navstivit tudle restauraci kamarad si je nemohl vynachvalit i kdyz cenove jinde ale jako obchodni obed kde je potreba udelat dojem na zakaznika a obchodniho partnera to financne bylo za pakatel jak rikal pac se mu to vratilo v uzavrene smlouve ;-)
ladix1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 3. 2010 10:19

Máš to v SZ.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 3. 2010 08:54

Takže jsem navštívil i Divinis Wine bar. Pokud jsem o jídle v Café Imperial řekl, že bylo výborné, tak Divinis vše posunul ještě o příčku výše. V Divinis jsem byl s kamarádkou dohromady jsme měli:

Teplý salát ze smržů
Foie gras s opečeným toastem

Jehněčí kotletky s rozmarýnem a restovaným bramborem
Grilovanou parmici na čočkovém lůžku

Tiramisu
Koláč s citronovým krémem a piniemi

K pití jsme si dali prosecco (coby aperitiv) a lahev Merlotu, k desertům espresso a capuccino.

Na rozdíl od Imperialu je menu v Divinis poměrně stručné a rozšiřují jej aktuální denní nabídky. To samozřejmě klade větší nároky na servis, který byl perfektní. Personál byl milý, pozorný, ale nevtíravý a vyhověl i našemu přání na malé talířky, abychom se mohli o jídlo civilizovaným způsobem podělit :-)

A jako milý bonus se mi podařilo získat pro kamarádku přání k narozeninám od Zdeňka Pohlreicha, který tam zrovna přišel na kontrolu.

Divinis je o něco dražší než Imperial, ale rozhodně stojí za návštěvu. Vzhledem k charakteru podniku v něm nenajdeme pivo a coca-colu (alespoň jsem tyto nápoje na žádném stolku neviděl a nikdo nám je ani náznakem nenabídnul). Za zmínku možná stojí i postřeh, že podnik je otevřen až večer a rezervace stolu je téměř nutností.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 11. 3. 2010 09:49

Slonik: :tleskani hezky popsané, až se mi sbíhají sliny :D
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clone 5. 11. 2012 22:01

Bol som v Cafe imperial minulý rok a to 2x, na večere a raňajkách, Večeru som si zaregistroval cez telefon týžden vopred, po usadené som si objednal kulajdu a telecí lička, k pití domácu limonádu a kávu, káva bola fantastická, priniesli mi couvert, ktorý som si neobjednal ale budiž až potom som si v jedálničku dočítal že je podávaný automaticky a naúčtovaný, klasika bageta a šunková pomazínka - vynikajúca, jedlo bolo samo o sebe bez chyby čo sa aj očakáva, atmosféra tiež kludná k príjemnému posedeniu u večere, platil som cca 520 kč nechal som zaokruhlit na 600, platil som 700 a čašníčka sa už nevrátila, čiže to bolo také nepríjemné reklamovanie u čašníka čo šiel okolo, ospravedlenie samozrejme prišlo z jeho strany a potom aj z jej strany nie už také úprimné, posledné mínus ak sa to tak v Prahe dá nazvať, pohľadnica cafe imperial s ponuku služieb hotela mali len v ruštine :) Skočím tam tento rok na obed na dennu ponuku nech si viem porovnať komplet.Na raňajky som mal vajce benedikt, zelený čaj, nabudúce vyskúšam bufetovú ponuku, moc som sa nenajedol :) Divins vyskúšam určite
Everyday is a fun day
clone
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků