Aktuálně - Vánoční cukroví

Kdo by odolal sladkostem? Zvláš?, když je umí připravit sám

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 12. 2007 22:26

Tak tady se muzete pochlupit, co jste vytvorili nebo co se u vas doma zjevilo z jinych zdroju :)

My zatim mame jen linecke a vanilkove rohlicky, az to bude zajimavejsi, nejak to sesumiruju.

Ale dneska jsem udelal aspon stromecky, sice se mi nepovedly tak hezky, jako to umi mama, ale ta ma halt s tim leta praxe. Priste uz budu vedet, jak na to...snad :) Ale i tak to efekt splnilo :) Zena to nikdy predtim nevidela :)

pro predstavu, ten vetsi je asi 20 cm vysoky

Obrázek
Obrázek
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Deli 14. 12. 2007 08:49

pěkné :)

a to se asi nejí v celku, ne? :D
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.BeeSee 14. 12. 2007 10:29

no klobouk dolů, to byla asi drbačka :shock:
Mr.BeeSee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 12. 2007 12:43

Deli: musis spickou napred ;)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Vslayer 15. 12. 2007 16:42

Vypadaji pekne, ale kdybych se s tim delal a nkdo z toho kus ukousl, tak bych mu urazil hlavu. Takova drina.
Vslayer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 12. 2007 16:55

Caddy: Opravdu to vypadá velmi pěkně. Mám ale obavu, že bych na něco takového neměl trpělivost. Kdysi jsme dělali doma takové hříbečky z mandlového těsta přilípnuté čokoládou na piškot. Vypadalo to naprosto dokonale, ale vzhledem k pracnosti výroby zapadly do historie ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 16. 12. 2007 00:21

neni to takove prace, jak to vypada :)))

Slonik: pokud myslis hribecky z mandloveho (sojoveho..?) testa, tak ty mam taky moc rad...nozicka z kuzilku, kloboucek...a ten se namoci do cokolady....a z otho sameho jsem jeste delali mysi...z testa se udelalo telicko, z mandli usi, cokoladou ocicka a cumacek a ocasek z paratka :)

to mi pripomina, ze musism sehnat sojovou mouku a pustit se do toho, to mi moc chybelo vloni...
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod madeleine 16. 12. 2007 03:13

V podstate, akonahle sa clovek do toho pusti, ide to samo.. treba len dopredu vediet, co chceme a mat pripravene vsetky stavebne diely... :-)
Obrázek
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 16. 12. 2007 10:40

u nás moc druhů nemáme. Rumové koule, v. rohlíčky, linecké a perníčky
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 12. 2007 10:42

Madeleine: Krásné ...
Caddy: já dělal hříbky z "těsta" (bílky, sušené mléko, mleté mandle, cukr - pro kloboučky ještě kakaový prášek), čokoláda jen pro přilepení k piškotu. Na jednom piškotu "vyrostly" vždy tak 2-3 kusy. Z podobného těsta jsem dělal i zmíněné myši :-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 16. 12. 2007 12:12

Slonik: zajimave, diky za tip....vyzkousim, pokud nesezenu sojovou mouku :) Tohle testo je podobne sojovemu suku, jen je mekkci :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 12. 2007 21:09

no, takze ja z udelal ty sojove....chutove excelentni, proste to miluju a testo se fakt povedlo...esteticky mam jeste co dohanet....kde jen je ta pravidelnost a cistota, jakou znam....

jo a mysi jeste nemaji ocasky, nenasel jsem paratka, zitra pojedu na nakup, tak se jeste dodaji :)

A samozrejme je toho vic, tohle je jen vzorek :-D

Obrázek
Obrázek
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod trisestri 13. 10. 2008 12:29

trisestri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 10. 2008 17:54

Caddy, nebylo by jednodušší namalovat ocásek čokoládou?
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 18. 10. 2008 23:37

kejki3: jako na tac a pak s nima nehybat nebo co? :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 10. 2008 18:16

Ne na záda, ale je fakt, že čokoláda na peč. papír by taky nebyla marná. Prostě párátka jsou bordel.

Já už mám upečenou chaloupku z perníku, heč. Z IKEA.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrq 13. 11. 2009 17:53

Manželka tvořila tady: http://www.mujplan.cz/kategorie.php?id=42 třeba to někomu pomůže.
petrq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 11. 2009 20:19

ty medove trubicky me fakt zaujaly....dobre, diky :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 11. 2009 12:04

Cukroví dělat nebudu. Jednak to pořádně neumím a navíc o něj nikdo z rodiny ani moc nestojí.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 11. 2009 15:39

Cukroví udělám od každého druhu málo. Zhotovím univerzální těsto, to se pak rozváží nejméně na čtyři díly a ty se ochutí - buď oříšky, mandlemi, nebo kakaem a z toho základu jde pak dělat všechno, počínaje vanilkovými rohlíčky a konče vykrajovaným oříškovým cukrovím. Dělám je malé, tak je toho dost. Různými náplněmi jde dosáhnout poměrně široké chuťové škály cukroví a každá dávka je tak nejvýš dva plechy. Netráví se u toho zbytečně moc času a cukroví je hned k jídlu, nepotřebuje rozležet a je moc dobré.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 2. 12. 2009 14:38

Já letos udělám perničky a sýrové tyčinky (hodně sýrových tyčinek). A šlus. Sladký moc nejíme, takže bych to stejně dělala jen pro oko a pro návštěvy a pak to vyhodila.

petrq: dobrý odkaz, zaujala mě jen ta mléčná čokoládka, tu děláme doma taky, ale navíc s oříškama a sypké suroviny mícháme dohromady a prosíváme a homogenizujeme jak diví (lépe se to pak vmíchává do rezpuštěného tuku).....výsledek je mnohem lepší, jemnější a prostě super....takže když mě to tak napadá, asi udělám letos i čokoládky :D
Kick the baboon....
michee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 2. 12. 2009 16:00

Já mám upečenou štolu (dvě malé, jednu dám přítelovo rodičům), dnes jsem pekla linecký a perníčky. Zítra upeču vanilkové rohlíčky a pak se chystám na kokosové kroužky a nějaké čokoládové cukroví. A týden před Vánoci upeču vánočku a udělám nepečené cukroví (hooodně včelích úlů :-D)
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 12. 2009 13:30

Ale ale kohopak to tady vidím Danuško :pozor :-)) :!:

Včelí úly taky děláme je o ně u nás zájem, ale když se jí, ne když se dělá :-P .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 12. 2009 12:38

michee píše:Já letos udělám ... sýrové tyčinky (hodně sýrových tyčinek).

:tleskani Ano, to je i moje představa
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 7. 12. 2009 17:55

Manzelka uz ma linecky testo udelany...coz mi zacina az nechutne pripominat blizkost Vanoc...no a ja abych zacal taky neco delat, abych nezjistil, ze na Novy rok uz neco vytvaret nema smysl :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 12. 2009 22:34

Já nic nechci, mám nově zazděný dveře a nehodlám je rozšiřovat! To je mor, tyhle cukrátka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 10. 12. 2009 09:57

Tak už jsem něco málo udělala (perníčky a vanilkové rohlíčky) a mám nachystaná těsta (na linecké, na vánoční sušenky a na mouřenínky). Ještě udělám čokoládku a pak hromadu sýrových tyčinek :D
Kick the baboon....
michee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 10. 12. 2009 12:40

Já mám hotové linecké, máslové cukroví s vůní pomeranče, vanilkové rohlíčky, perníčky, kokosová kolečka a kokosky. Příští týden budu toto cukroví zdobit a upeču vánočku a udělám hooodně včelích úlů :-D jo a ještě musím upéct dorta..
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 12. 2009 18:42

dort na vánoce? povídej, přeháněj ;-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 10. 12. 2009 19:42

Přítelovo tatík má 19-tého narozeniny, takže místo vymýšlení dárku mu upeču čokoládový dort :D a dám mu štolu, kterou jsem pekla na začátku prosince.
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kniter 10. 12. 2009 20:48

Ja peciem az tesne pred vianocami. Viem ze ked je to ulezane, chuti to lepsie. Na vianoce je vela jedla a aj tak si nic z toho hned nedam. pojedam cele svietky po troche. Peciem linecke, vanilkove rohliky, medvedie labky, jahodove rezy, puncove rezy, orechove rezy, srnci chrbat, medovniky. Posledne roky uz tolko nepeciem.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník