Cikánské řízky

Nevíte, co uvařit k obědu? Tady je kategorie, kde hledat inspiraci

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod mara666(smazano) 9. 4. 2006 16:18

Ingredience:kuřecí řízky,vejce,sojová omáčka,paprika-koření,solamyl,pepř,sůl,kari,cibule

Příprava: Cibuli nakrájíme na půl kolečka, maso na nudličky vše dáme do mísy, přidáme vejce a zbytek koření a vše zamícháme,na konec zahustíme solamylem, necháme do druhého dne odležet, a děláme to stejně jako bramboráčky. Čím více cibule tím lépe, doporučuji pro gurmány přidat chilli. Dobrou chuť :lol:
mara666(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 9. 4. 2006 18:37

ja cekal nejaky recept na psa, ale tohle vypada velice slibne a asi v tomto tydnu hned zkusim :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mara666(smazano) 9. 4. 2006 19:01

jjj pak dej vedet, jak Ti to chutnalo :wink:
mara666(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 10. 4. 2006 09:24

Předpokládal jsem,že tento recept bude začínat:

Ukradneme maso...

:D :D :D
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 4. 2006 18:06

mara666: hele, jak jsi to myslel s tema bramborackama, to mi s masovymi nudlickami moc podobne neprijde :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mara666(smazano) 11. 4. 2006 06:12

Jako, ze se to spoji, bramboraky taky das na plotnu a spojej se a otacis je, ten rizecek se spoji take.
mara666(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 4. 2006 19:43

tak ja nevim, mne se to moc udrzet pohromade nepovedlo, ac jsem se snazil sebevic, rozpadlo se to :) Ale kusy pohromade zustaly a dobre to bylo moc :) Snad to bylo nejak zhruba, jak jsi zamyslel, trochu jsem improvizoval, kdyz jsi nenapsal mnozstvi surovin :)

To maso na tom salatu je jen doplnek, suche kureci s adzikou, kusy cikanskeho rizku jsou to hlavni :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 4. 2006 06:39

Caddy: Možná by to chtělo více pojiva. Osobně bych přidal trochu mouky (v případě vysoké hustoty naředit mlékem). Na podobném principu je i kuře na pivě (viz recept v rubrice hlavní jídla) - to se ověřitelně nerozpadá ;-)

mimochodem, to bílé v obloze je ředkvička?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 4. 2006 19:44

coz mouka me napadla taky, ale v receptu neni a nechtel jsem redit chut masa....ono to nakonec nevadi, kdyz se to rozpadne :) Zitra to budu delat zase, tak uvidime :)

to bile neni redkvicka, nybrz redkev :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monduha 24. 4. 2006 13:38

Já to znám pod názvem Čínské placičky. Jde o to, že se ta prsíčka i ta cibule musí nakrájet opravdu nadrobno a při smažení směs "uplácat" na pánvičku (opravdu nechápu cibuli na půlkolečka, jak je tu napsáno). Vzniknou z toho placky a jsou celkem jedlé :-). Navíc do směsi patří ještě olej, pak se to jednak líp proleží a jednak to jde bez problémů smažit na teflonu na sucho.
monduha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 26. 4. 2006 21:33

Caddy píše:To maso na tom salatu je jen doplnek, suche kureci s adzikou, kusy cikanskeho rizku jsou to hlavni :)
Koukám že nejsi lenivej udělat něco pro to, aby jsi se dobře nadláb. I když se ti to rozpadlo tak podle fotky jsi to srejně nevyhodil. Asi to chělo na menší kousky a hustější.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 28. 4. 2006 10:44

Honza: no jeste abych to vyhodil, kazdeho jidla je prece skoda, vzdyt to bylo dobre, tvar chut neovlivni :) A napodruhe se mi to povedlo uz lepe :) Ono je taky dobre nezkouset takove velke placky, kdyz se udelaji mensi, tak to jde :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 28. 4. 2006 10:45

tyjo jeste neco vyhazovat.....takovy ty parchanty, co zahodi ve skole svacinu do kose nebo ji jeden spoluzak druhemu rozdupe, tak ty by si nesedli do konce skolniho roku na vlastni zadek...a kdyz se nam neco skazi, musi to vyhodit zena, ja na to proste nemam naturu, ja bych snad radsi snedl neco plesniveho, nez to vyhodit...mam proste k jidlu takovy pozitivni vztah :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honza CZ 28. 4. 2006 13:56

Caddy píše:tyjo jeste neco vyhazovat.....takovy ty parchanty, co zahodi ve skole svacinu do kose nebo ji jeden spoluzak druhemu rozdupe, tak ty by si nesedli do konce skolniho roku na vlastni zadek...a kdyz se nam neco skazi, musi to vyhodit zena, ja na to proste nemam naturu, ja bych snad radsi snedl neco plesniveho, nez to vyhodit...mam proste k jidlu takovy pozitivni vztah :)
Moje řeč. U nás se ještě nic nezkazilo. NENI NA TO ČAS.
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 28. 4. 2006 16:00

Nám se doma zkazily Activie :D Každý radši upřednostnil něco méně zdravého. :D
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků