Smažené kuřecí kostky aneb kung pao bez paa

Nevíte, co uvařit k obědu? Tady je kategorie, kde hledat inspiraci

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod hobitt 16. 4. 2011 14:15

Zkusil jsme dnes nový recept, chutnalo mi to, tak se podělím. Je to jednoduché jídlo... Chyběla mi tam omáčka, příště jí udělám víc, no seznam a množství ingrediencí je už upravené pro větší množství omáčky.

Jak název napovídá, vycházel jsem z receptu pro kung pao, ale vzhledem k alergii na oříšky jednoho strávníka arašídy nemohly být. I tak se z toho povedl chutný oběd.

Smažil jsem na Termospotu, proto je možné, že na obyč pánvi bude potřeba dát více oleje.

Rozpis je na čtyři .

Ingredience:

500g kuřecích prsou

2 bílky

3 lžíce hladké mouky

špetka soli

stolní olej

2 papriky - já měl doma bílé, pro barevmost můžete třeba nakombinovat žlutou a červenou...

2 lžičky chilli omáčky

5 lžic vody

4 lžíce sojové omáčky

2 střední cibule

lžička cukru

lžička octa

2 špetky vegety



Postup

Nachystáme si omáčku:

Do misky si dáme chilli omáčku, vodu, sójovku, najemno nakrájenou cibuli, cukr, ocet. Důkladně promícháme a necháme uležet.

Dále si nakrájíme prsa na kostky, dáme je do větší mísy a přelijeme je těstíčkem. To nachystáme jednoduše - rozšleháme 2 bílky, hladkou mouku a špetku soli. Maso s těstíčkem promícháme a necháme uležet.

Mezitím si na kostičky nakrájíme papriky.

Na pánvi si rozpálíme olej, na něj přidáme maso, mícháme, necháme chytit barvu a několik minut (podle barvy, měkkosti a "udělanosti" masa) smažíme. Poté přidáme papriky a smažíme dohromady. Vše zakončíme tak, že polovinu z nachystané omáčky přilijeme na pánev, cca. deset minut dusíme a když je potřeba, podléváme vodou.

Druhou polovinu omáčky si ohřejeme a po naservírování na talíř s ní lehce maso polijeme.

Podáváme s vařenou rýží.
Přílohy
mini.jpg
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků