Davate si k obedu polevku?

Polévka je základ. Umíte uvařit bouillabaissu?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 1. 2008 13:20

Už druhý den si dávám k jídlu polévku. K snídani, svačině, obědu i večeři. Jednu a tu samou, jen se jí snažím pokaždé jinak dochutit, abych jí byl schopen ještě pozřít. Kdybych se přes svátky nerozežral, mohl jsem si tu tukožroutskou polévku odpustit. První den mi chutnala. Druhý už o dost méně ... :-(
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 6. 1. 2008 21:43

V praci mam polievku vzdy k dalsiemu jedlu. Doma mam polievku iba v niektore dni. Napr.o 13 hod. A druhe jedlo o 17 hod. Mam rad kuraciu ,rajcinovu, zeleninovu zemiakovu a mliecnu :-)
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 7. 1. 2008 13:29

Slonik
Prosím tě, mohl by jsi tu polévku trošku zkonkretizovati :) . Už je tu o ní psáno vícekrát, tak mě začala zajímat. Možná i proto, že mám zrovna na nějakou polívečku chut.
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 1. 2008 13:48

Dobrá tedy:

Suroviny:
5-6 větších cibulí
5 středních rajčat
půl svazku řapíkatého celeru
cca. 1 kg bílého zelí
2 větší zelené papriky
čerstvá petrželka

na dochucení:
kari koření
sůl
pepř
libovolné bylinky
max. 1 kostka zeleninového bujonu

zelenina se nakrájí na kostičky a hodí se do velkého hrnce, zalije se vodou tak aby byla kompletně ponořená (cca. 5 litrů), osolí se, přisypou se bylinky, koření a ev. kostka bujonu a vaří se dokud zelenina nezměkne.

Jelikož se nejedná o jídlo, ale o stravovací program a proto je konzumace vázána těmito pravidly:

Polévky lze konzumovat neomezené množství (čím víc tím líp).
Je třeba vypít denně alespoň 1,5-2 litry neperlivé vody. Nesmí se pít alkohol, sycené nápoje, džusy, mléko (s výjimkami viz níže), ... povolená je neslazená káva, neslazený čaj, neperlivá voda.

1. den
Polévka činí základ celodenní stravy. K tomu je přípustné sníst až 1 kg libovolného ovoce (kromě banánů)

2. den
To samé co den první den, akorát ovoce je nahrazeno zeleninou

3. den
Opět polévka + ovoce + zelenina v celkovém množství do 1 kg (opět s výjimkou banánů)

4. den
Opět spousta polévky + povinně za den 3 banány a 1/2 litru nízkotučného mléka.

5. den
kromě alespoň dvou porcí polévky je přípustné 300 g hovězího (upraveného zcela bez tuku) případně jiného libového masa (v případě drůbeže bez kůže) a 5-6 syrových rajčat

6. den
opět polévka + maso jako předchozí den. rajčata se nahrazují listovou zeleninou (iceberg, řapíkatý celer, špenát, rukola, polníček), přípustná je i okurka, ...

7. den
další porce polévky + rýže natural + zelenina

--------------
První den ta polévka chutná, druhý den se ještě snese, třetí den ti začne lézt krkem a další dny jí budeš jíst s největším odporem. Je to ale vynikající prostředek na pročištění organismu po svátečním obžerství a kromě toho člověk i trochu zhubne (četl jsem, že až o 9 kg, nicméně na mě to má hubnoucí účinek přibližně třetinový)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 7. 1. 2008 19:19

Slonik: mě chutná a moc :) ale moc často ji jíst nesmím, protože nepotřebuji, nebo nesmím už dále hubnout.. já místo vody používám rajčatový džus a rajčata loupaná z plechovky ;) a když je moc hustá, tak přileji trochu vody..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 7. 1. 2008 19:48

Děkuji... je to dost promakaný. Hubnout nepotřebuji, spíš naopak, ale nějakou paradoxně menší variantu nepochybně zkusím.

Jinak myslím, že by si zaloužila vlastní topic, ať se nezmluví.
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 8. 1. 2008 00:56

paneboze, vy se mate...kdyz nemusite hubnout :)) Tohle zavidim tem lidem, co maji dar, ze se muzou cpat jak nezavreni a neni to na nich videt :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 1. 2008 01:03

Ono to není jen o hubnutí. Tenhle sedmidenní program skvěle pročistí organismus a dodá tělu přímo koňskou dávku vitality :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 1. 2008 11:22

Caddy: já se totiž ani pořádně nacpat nemůžu :(
Slonik: a ještě, když ti nebude už šmakovat, tak si ji můžeš ochutit bazalkou a oregánem ;)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 1. 2008 12:38

já vím. Zatím zajišťuji chuť provensálskými bylinkami :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 1. 2008 13:43

ty jo, až budu moct jíst, tak si ji udělám :D
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 1. 2008 17:37

tohle snad může každý, ne? jen v případě nějaké drsné diety je třeba eliminovat koření a sůl. Nebo máš snad zakázanou zeleninu? ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 9. 1. 2008 18:47

no žaludek a střeva teď nějak nesnesou zeleninu :( no a půjdu na gastroenterologii a snad mi zjistí, co mi je..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 6. 2008 20:40

K obedu si dávam chmelovú polievku,niekedy si dám aj dupľovane.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 15. 6. 2008 20:48

V praci si dam aj polievku kedze je v cene. Ked mnieje dobra tak ju nedojem. Ale doma mam bud len polievku samostatne alebo maso tiez samostatne.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků