Mikrovlnka - Gril, horkovzduch

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Eksen 19. 5. 2007 19:04

Zdravim ve spolek :D
Mate nekdo zkusenost s grilem, pripadne i horkovzduchem v mikrovlnce ? Je to pouzitelny ? Slysel jsem, ze je to fajn vec, ale rad bych se v tom ubezpecil ;-))
Jinak planovanej je nakup mikrovlnky Candy CMC 2895 DS, tak kdyztak napiste nejaky pripominky ;-)
Tech. specifikace:
*Mikrovlnná trouba elektronická kombinovaná s
*klasickou troubou 3 in 1
*LED displej
*Výkon mikrovlnného ohřevu 900 W
*Výkon grilu 1100 W
*Výkon horkého vzduchu 1400 W
*Objem (l) 28
*8 úrovní výkonu
*10 automatických programů vaření
*Interiér - nerezová ocel
*Samočisticí quartz gril
*Grilovací rošt
*Dětská pojistka
*Digitální hodiny
*Časovač [min.] 95
*Funkce Start Express
*Funkce Auto Menu
*Funkce rozmrazování Defrost dle váhy
*Funkce rozmrazování Defrost dle času
*Otočný talíř O 315 mm
Naposledy upravil Eksen dne 19. 5. 2007 21:53, celkově upraveno 1
Autorevue: Almera 1.6, Fabia HTP, E36 325i
Mobilmania: 6310i ----> HTC Touch ----> 6310i ----> 6610 ----> 6310i ----> E52
Eksen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 19. 5. 2007 19:58

Horký vzduch je báječná věc. S uvedeným modelem zkušenosti nemám, používám Whirlpool JT 359 AL (kromě uvedeného má ještě vaření v páře a "crisp" pánev (pro pečení zespoda - velmi použitelné třeba na pizzu). Pravda, cena je dvojnásobná ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eksen 19. 5. 2007 20:28

Tak to jsem rad, zkusenosti s timto modelem by se sice hodili, ale daleko podstatnejsi je pro mne v tuto chvili obecna diskuse o grilu a horkovzduchu ;-)
Takze jednoznacne doporucuje gril a horkovzduch ?
Autorevue: Almera 1.6, Fabia HTP, E36 325i
Mobilmania: 6310i ----> HTC Touch ----> 6310i ----> 6610 ----> 6310i ----> E52
Eksen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 19. 5. 2007 22:26

V každém případě. Upřímně řečeno, mikrovlny používám čím dál tím méně - vlastně jen na ohřívání nebo když potřebuju něco rychle rozmrazit. Na pečení horký vzduch (v případě potřeby spolu s crispem), na grilování gril, na zeleninu vaření v páře. Dokonce jsem díky úžasným vlastnostem své mikrovlnky odložil na neurčito nákup nového sporáku.

Co se uvedeného modelu týče, asi bych se ptal co znamenají následující pojmy:

*Funkce Start Express
*Funkce Auto Menu

Zní to honosně, ale nevím co si pod tím představit.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 22. 5. 2007 08:33

my máme v mikrovlnce (postarší Moulinex) jak horkovzduch tak i grill a popravdě to moc nepoužívám, leda ten gril na rychlý zapečení třeba bruschetty a mikrovlny na ohřívání, horkovduch v mikrovlnce jsem snad ještě nepoužil, to radši klasickou troubu.

ono nejvíc asi záleží na tom, jestli máš k mikrovlnce i troubu s grilem a horkovzduchem - pak mě přijde mít to samý v mikrovlnce jako zbytečnost, pokud ne a budeš mít jen to jedno "víceúčelový" zařízení, tak to smysl má, určitě by v tom šlo i něco nenáročnýho upéct...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 25. 5. 2007 22:49

Jak tak přemýšlím tak jsme ještě nikdy gril v mikrovlnce nezkusily. Nevíte ale jak je to s nádobím? Máme speciální misku na kuře do mikrovlnky s poklopem ale asi by se mu moc nelíbilo těsně pod tím žhavým "drátem" :D
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dayslypper 6. 12. 2008 06:27

Mohu se zeptat, jakou technologií je řešen samotný gril? Je to topná spirála, nebo je vzduch ohříván pomocí mikrovln?
dayslypper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dayslypper 7. 12. 2008 18:47

...tak je to klasická křemíková spirála.

Stolní mikrovlnky 3v1 (mikrovlnka + gril + horký vzduch)
Trochu jsem se rozhlížel, co momentálně nabízí současný trh a řekl jsem si, že by byla škoda se o to nepodělit.

ProLine CS 250 - Zboží.cz

Goddess MO 925 H - Zboží.cz

Severin MW 7817 - Zboží.cz

DAEWOO KOC 8H4T - Zboží.cz

ETA 2202 - Zboží.cz

Candy CMC 2395 - Zboží.cz

Baumatic BTM25.1SS - Zboží.cz

Samsung CE 1071 AT - Zboží.cz

WHIRLPOOL: FT 337 WH
Ano, Whirlpool začíná s horkým vzduchem až u tohoto modelu. Ostatní levnější modely jsou vybaveny pouze grilem (normálním pečením bez horkovzdušného ventilátoru), i když jsou v e-shopech často řazeny do kategorie s horkým vzduchem.
FT 337 WH - Mikrovlnné trouby - Whirlpool ČR
dayslypper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 12. 2008 01:27

Před pár desítkami minut jsem ve zmiňované troubě ProLINE upekl čokoládové suflé. Bylo jak z učebnice. Tuhle troubu jsem kupoval z nouze - do nové kuchyně jsem původně chtěl Whirlpool JT369, jenže ta není momentálně k dostání v celé Evropě. Proto jsem jako dočasnou zvolil tuhle (pak jsem jí chtěl věnovat rodičům). Za cenu 2240,- (internetový obchod jednoho řetězce) podle mě naprosto vítězí v kategorii cena/výkon. Kdo nechce páru nebo crisp, je to pro něj jeden z favoritů
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 21. 12. 2008 02:39

ProLine CS 250 dodává pouze DATART, to si nemusíme hrát na schovávanou.

Když je tato trouba funkčně v pořádku, rád bych se zeptal, jak je na tom s hlučností?

Já mám zatím objednanou Goddess MO 925 H.
dayslypper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 12. 2008 16:20

To jsem netušil, že jí mají jen tam. Co se týče hluku, tak mi přijde vcelku v pohodě - jsou hlučnější modely a jsou i tišší. Záleží i na tom v jakém režimu trouba aktuálně pracuje. Dnes jsem v ní z cvičných důvodů upekl pizzu. Byla zcela v pořádku.
jo a ta godess mi přijde úplně stejná jen s trochu jinak designovaným ovládacím panelem.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 21. 12. 2008 18:07

Tu Godess mám už víc jak rok. Spíš občasné používání. Co mi na ní schází je právě fce crisp a talíř k tomu. Jinak některé automatické programy jsou příjemné, zejména na pizzu, vlastně kombinace všeho střídající se v různých intervalech. Když mi odešla trouba u sporáku upekl jsem v ní i sekanou. Mě se moc líbí to co rozdávaj v Jste to co jíte, když jsem viděl jak odsud vyndavá krásně opečené plátky.
Funkce crispu by šla možná nasimulovat s vhodným crisp talířem a grilem nebo troubou, nikdy jsem po tom moc nepátral. Občas jen něco ohřeju či hodím pod gril.
Ještě občas rozmýšlím nad koupí parního hrnce a tahle funkce v rovnou troubě by mohla stačit.
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 12. 2008 18:25

Vinnetou1: Jo, to co rozdávají ve Jste co jíte je právě Whirlpool JT 369. Bohužel, tyto trouby momentálně nelze sehnat v celé ČR, nejsou v Drážďanech, Weidenu, Vídni, Katowicích ani v Bratislavě - dostupnost jsem nedávno zkoumal, protože jsem tu troubu fakt hodně moc chtěl.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 21. 12. 2008 22:23

ja jen premyslim, kdyz ctu o tehle super troubach....jestli je pak vubec k necemu klasicka velka trouba.....? Pokud samozrejme pominu velikost, moznost peci ctyri plechy najednou (coz jsem jeste nevyuzil, vzdy max. dva)....
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 12. 2008 08:40

No do téhle mikrovlnky nedáš ani jeden. Můj sen samozřejmě není chytrá mikrovlnka, ale nepřekonatelná "klasická" trouba Exlectrolux Inspiro (http://www.electrolux.cz/node38.aspx?pr ... inspiro_cz)

Jen nemám v prasátku zbytečných cca. 30k :-/
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků