Mikrovlnka - Gril, horkovzduch

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod dayslypper 30. 3. 2009 07:17

Režim Pizza u Goddess MO 925 H právě používá mikrovlny, gril, i horký vzduch.

Je tedy v pořádku, že při ní používám mřížku? Žádné blesky nepozoruji.
dayslypper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 3. 2009 14:44

dayslyper: tak to se asi špatně díváš ... v těch kombinovaných režimech nemirkovlní pořád
kirk: eh tak ... :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 30. 3. 2009 15:54

Slonik: musím prozkoumat spotřebič, abych ho mohla správně použít ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 30. 3. 2009 19:11

Slonik: nene, displej indikuje zapojení všech režimů.
dayslypper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 3. 2009 22:29

Chjo. To že tam svítí symbol mikrovln ještě neznamená, že trouba celou dobu pečení ty mikrovlny generuje. Stejně tak například když dáš výkon mikrovln nižší než 100% tak to trouba dělá tak, že je střídavě zapíná a vypíná.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 30. 3. 2009 22:47

však jo, ale mě se zdálo, že se mui tu snažíte říct, že mikrovlny se vůbec nepoužívají při tom režimu.

takže ta mřízka nevadí?
dayslypper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 3. 2009 09:18

Day: Já myslím, že vadí, že sis těch blesků co to dělalo nevšimnul, protože v okamžiku, kdy ses koukal, trouba zrovna nemikrovlnila. To jsem myslel tím, že se špatně díváš....

Kirk: No tak to je samozřejmé :-). Mimochodem, spotřebič už není na lince vedle lednice, ale na samostatné konstrukci, kterou jsem stvořil ze dvou stolečků LACK (takové ty malé odkládací stolky), které byly v IKEA v akci za 149,-/ks :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 31. 3. 2009 17:51

dayslypper: do návodu ses díval? Nebo to tam nepíšou?

Slonik: tak to je super, máš víc místa na lince ;-) si šikula.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 4. 4. 2009 16:34

zdravim bydlim v novostavbe a majitelka asi hodne setrila takze mam misto sporaku s troubou pouze keramickou desku. Potreboval bych ale pect nak se mi vareni zacina libit a trouba mi chybi tak jsem koukal o eshopech a hledal reseni bohuzel moc mista nemam vlastne abych byl uprimny tak mam misto max na mikrovlnku tak jsem zacal koukat a nasel mikrovlnky s grilem a pak jeste s horkovzdusnou troubou... uz od zacatku me ale bere otazka jestli to dokaze nahradit klasickou troubu koukam po te goddess 925 muzete mi prosim pomoct vubec s tim nemam zkusenosti diky

PS: vic nez 3K do toho investovat nechci
kultus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 4. 2009 17:09

Jak již bylo mnohokrát řečeno, je to pro nízkorozpočtový nákup velmi dobrá volba. Buď si kup Goddess 925H nebo Proline CS 250 (Proline mají v pouze Datartu, cena eshop je 2222,-, cena pro nákup na prodejně je asi 2700,-); Goddess se prodává ve více obchodech za cenu cca. 2300,- - 2600,-. Funkčně se jedná o naprosto shodné výrobky, byť se jejich parametry formálně liší (je to dáno různými metodikami uvádění parametrů). Mě osobně se designově více zamlouvá Proline (a není to kvůli tomu, že jí vlastním ;-) ), co se týče servisní podpory, tak je na tom lépe Goddess (opět osobní zkušenost - prasklý otočný skleněný talíř se mi přes Datart a jeho smluvní servisy nepodařilo koupit, přes servis Goddess jsem ho měl do 3 dnů doma).

Zmiňované trouby samozřejmě nejsou ve srovnání s ideálem (Whirlpool JT369 nebo dokonce vyšší liga Electrolux Inspiro) stoprocentní, ale to co slibují zastanou velmi dobře. Ty "ideální modely" stojí 3x až 10x víc než chceš investovat.

V CS250 jsem již bezproblémově pekl spoustu masa, pizzu, quiche, jablkový koláč, ......
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 4. 4. 2009 17:44

dik ja si dost potrpim na znacku (ze zkusenosti kvuli kvalite) proto jsem zvedav na tyhle znacky ktere vubec neznam...mozna taky proto ze se nezajimam o bilou techniku (whirpool, LG, paasonic, zabussy a pod. znam ale ty jejich ceny jsou uplne mimo moji predstavu) jen jsem chtel vedet jak jsou na tom s kvalitou abych po par pouzitich to nemusel vracet nebo vyhazovat...co se tyce pouziti tak to asi bude stacit prece jen krutu tam delat nehodlam...maximalne naky to maso (stehna, prsa), hambace, zapekane testoviny, pizzu a pod...proste veci co se nedaji nebo jen obtizne daji na panvi...

jo jinak by me zajimalo jak ti mohl prasknout ten talir to uz je docela na povazeni... :-)
a kolik ten talir stal...

jake talire a vubec nadobi na peceni pouzivas nemam s tim zkusenosti...na normal mikro provoz obycejne talire bez kovu to vim nejlip ty spec. pro mikrovlnky ktere tak nehrejou ale co na peceni??? prece jen cokoliv se tam nevejde a bojim se abych tam nestrcil neco obyc na peceni a nezapla se pak treba na chvili mikrovlnka...ohnostroj mi staci jeden na silvestra...
Naposledy upravil kultus dne 4. 4. 2009 18:34, celkově upraveno 1
kultus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 4. 2009 18:30

Prasklý talíř byla náhoda. Prostě se jednalo o špatný kus. Takováhle věc se může přihodit (mě se stala u notebooku IBM, grilu Tefal a telefonu Nokia). Až na tuto nehodu mi trouba dobře slouží již pátý měsíc.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 4. 4. 2009 18:44

Goddess 925 mám kolem dvou let a ok, žádný defekt či nepříjemnosti. Dokonce měla i čtyři měsíce špičku na pizzy v občerstvení u koupaliště :). Člověk si málokdy uvědomuje co má, když to funguje dobře.
Musím ale říct jednu věc. Jsem potěšen cenou, ne že bych po tom nějak šel, ale ve srovnání s pc či dataphonama nebo dokonce autama je to příjemné, mít funkční výrobek, který je "žádaný" a po pár měsících není cena na 50% či dokonce mimo prodej. Těžko říct co v tom hledat, já jen, že jsem si toho všiml a dlouho jsem nikde neplácal :potichu
Přeji dobrou ruku či oko na koupi
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 4. 2009 19:04

kultus píše: kolik ten talir stal...

jake talire a vubec nadobi na peceni pouzivas nemam s tim zkusenosti...

... bojim se abych tam nestrcil neco obyc na peceni a nezapla se pak treba na chvili mikrovlnka...


Náhradní skleněný talíř stál 250,- včetně poštovného a DPH.

Na mikrovlnění používám převážně skleněné či porcelánové nádobí (IKEA), tu a tam i nějaký plast.
Pokud dám do trouby něco kovového, musím přemýšlet jaký režim zapnu. Indikace zvoleného režimu je názorná, takže zmýlit se prakticky nelze. Ať použiješ jakýkoli program, trouba vždy ukazuje co všechno bude v jeho rámci použito (mikrovlny, horký vzduch, gril).

Jo ještě jedna dobrá funkce, kterou jsem u jiných trub neviděl - prodloužení doby přípravy o 30 sekund se dá docílit pouhým stisknutím tlačítka START za provozu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 5. 4. 2009 21:04

tak diky za reakce uz je rozhodnuto za ty prachy 8-P ... trosku me stve datart pisou ze "na objednani u dodavatele" t.j. do 2 tydnu ...mozna radeji vezmu nekde jinde tu goddessku 925 tech par stovek me nevytrhne...
kultus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků