Mikrovlnka ano či ne ?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Michal P 19. 1. 2006 15:06

Používáte mikrovlnku nebo si myslíte že jsou mikrovlny nezdravé pro ohřev. Já ji doma používám ale žena ji nemá ráda, trochu se jí bojí.
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Merlin 19. 1. 2006 15:10

s pociatku sluzila len na zohrievanie, ale poslednu dobu na nej zacinam niektore veci aj varit napr. ryzu, pizzu, hranolky...

P.S. este chcem dodat ze varenie na mikrovlnke je veda, ak ma byt jedlo chutne treba uplne presne odhadut cas, vykon a odlezanie. Ak sa vam to podari co nie je jednoduche tak je jedlo rovnako chutne ako pri klasickom vareni.
Naposledy upravil Merlin dne 19. 1. 2006 15:13, celkově upraveno 1
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 19. 1. 2006 15:12

Mikrovlnky se nebojím, ale nerad ji používám, protože ohřáté jídlo z ní není nikdy tak chutné, jako ohřáté na plotně / v troubě.

Myslím si, že škodlivost mikrovln je spíš fáma....
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 19. 1. 2006 15:23

Nebojim se ji, ted uz tam taky sem tam neco ohreju, ale sam bych si ji nekoupil, to jen diky tomu, ze ji mela uz driv zena...proste jsem an to nebyl zvykly a nepozadoval bych to :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 19. 1. 2006 15:39

Bez Mikrovlnky bych se dnes uz vubec neobesel...
Jinak nikdy by me nenapadlo, ze bych se ji mel bat.
On se ji nekdo boji? :shock: :shock: :shock:
fales
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 19. 1. 2006 17:20

Jasně,že používam,ještě nedavno jsem ani neuměl zapnout sporák:D
Zelik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 19. 1. 2006 17:37

Rozhodně se jí nebojím, ale teď jí momentálně nepoužívám, protože mi v ní odešel emitor mikrovln, čili slouží jako občasný gril. Oprava je vzhledem ke stáří přístroje (skoro 10 let) neekonomická, takže se chytám na koupi nové. Bude to Whirlpool JetChef JT 359 a už se na ní moc těším - mikrovlny, gril, konvektomat, parní vaření, pečící pánev ... to se zase vyřádím :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plexisklo 19. 1. 2006 18:13

No ja si bez mikrovlnky neviem predstavit zivot... a zdrave/ nezdrave, co koho po tom? Ved zijeme len raz, tak si to sprijemnime...
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 19. 1. 2006 22:20

Slonik: presne ten typ mam a pouzivam uz asi rok. Super, hlavne kombinacia mikrovlny a teply vzduch dokaze zazraky. Ma len jednu chybku, strasne slabo pipa ked skonci varenie ak clovek nestoji pri nej tak to nepocuje.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 19. 1. 2006 22:56

Pouzivame ji casto a vubec se ji nebojim.. :-)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 20. 1. 2006 09:40

Samozřejmě, bez ní je to na houby, ohřívat kvůli jednomu jídlu celej hrnec?!
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 1. 2006 13:32

Merlin píše: Ma len jednu chybku, strasne slabo pipa ked skonci varenie ak clovek nestoji pri nej tak to nepocuje.


No pokud je to jediná chyba, tak nemám co řešit. Už z více zdrojů jsem slyšel, že je to prakticky nejlepší mikrovlnka pro domácnosti jaká se dá u nás vůbec koupit.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 1. 2006 17:00

Mikrovlnku nemám a světe div se jsem stále živ a zdráv!Pro rychlé ohřání je super,ale jinak trouba je trouba!
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myndel 20. 1. 2006 18:50

slonik : až ji budeš mít, můžeš napsat historicky první technicko-kuchařskou recenzi na sefkuchar.cz :)
myndel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ares952 12. 9. 2008 07:40

mam, pouzivam, bojim se ale, ze kdyz vyndam talir, ze se popalim, pac nemam vhodne nadobi :-)
Naděje je motorem duše
Ares952
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků