(Rada) Jakou kombinovanou lednici do max. 15000

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 21. 10. 2010 16:55

Ahoj potřeboval bych poradit jakou kombinovanou lednici do max. 15000Kč ideal tak 12000Kč
Pokud možno kategorie A++.Popřípadě bych se chtěl zeptat jestli je nějaký propastný rozdíl ve spotřebě mezi A++ a A+. Mám vybranou tuto:

http://www.nakupka.cz/vyrobek/chladnick ... c0161grs9/

Ale zdá se mi malá chci lednici pokud možno třeba s třema policema ale ať tam pohodlně dám třeba větší hrnec atd a nevíte nahodou co je značka goddess zač jestli vůbec stojí za úvahu, protože co jsem zjistil že už i bosch vyrábí ledničky v Turecku s čínskými kompresory, tak už jsem si říkal že ten goddess nemusí být až tak špatný.

Je pravda že zatím jsem se díval jen podle spotřeby na další parametry zatím moc ne. Popřípadě navrhněte další ledničky...... za případné rady a poznatky děkuji.
drevokocur 89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 21. 10. 2010 18:37

vyvaroval bych se všem známým a neznámým obvyklým značkám. všichni vyrábějí v číně a v asii, ačkoliv si hrajou na extra kvalitu, kvalita a životnost je pouze normální.

koupil bych:
- miele - vyráběno skutečně fyzicky v neměcku myslím, cenově a kvalitově vysoko
- liebher - část vyrábí v evrope v švedsku myslím, část v také v asii, dbá na kvalitu více než obvyklé značky. pokud je srovnatelná lednice oproti známým 1,5x dražší, je také z asie. kdyby byla 2 a více krát dražší, je z evropy. cena a kvalita tedy vyšší nebo vysoká.
- Beko: vyráběno v turecku, kvalita normální, cena normální, ale 5 letá záruka.

bral bych tu poslední kvuli té záruce. tyto informace mám od servisáka. i lidé, kteří si koupí něco Miele za 25000 kč a pak po nich servisák chce za pár let 8000 kč za opravu, uroní slzu, naserou se a pak stejně raději ji vyhodí a koupí novou. u běžných značek za běžné ceny (výrobek za 10 kkč a servisák chce 5 kkč). závěr: proč investovat mnoho, když je malá šance, že to za pár let z ekon. důvodů stejně musím celé zahodit. tak investuju jenom tak, že to kupuju jako spotřebák. delší záruka mi může ušetřit nějaké peníze.

-- 21 říj 2010 19:41 --

ted pokukuju po myčce. Bud koupím Beko kvuli té záruce, jejch parametry a zejména hlučnost je docela nízká dle tech. údajů. nebo AEG, které co do učinnosti mytí a kvalitě doporučoval servisák a i moje kamoška. pak jsem zahlédl, že i Candy má 5 letou, ale nevím, zda všude nebo jen někde.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 21. 10. 2010 19:05

audis píše:vyvaroval bych se všem známým a neznámým obvyklým značkám. všichni vyrábějí v číně a v asii, ačkoliv si hrajou na extra kvalitu, kvalita a životnost je pouze normální.

koupil bych:
- miele - vyráběno skutečně fyzicky v neměcku myslím, cenově a kvalitově vysoko
- liebher - část vyrábí v evrope v švedsku myslím, část v také v asii, dbá na kvalitu více než obvyklé značky. pokud je srovnatelná lednice oproti známým 1,5x dražší, je také z asie. kdyby byla 2 a více krát dražší, je z evropy. cena a kvalita tedy vyšší nebo vysoká.
- Beko: vyráběno v turecku, kvalita normální, cena normální, ale 5 letá záruka.

bral bych tu poslední kvuli té záruce. tyto informace mám od servisáka. i lidé, kteří si koupí něco Miele za 25000 kč a pak po nich servisák chce za pár let 8000 kč za opravu, uroní slzu, naserou se a pak stejně raději ji vyhodí a koupí novou. u běžných značek za běžné ceny (výrobek za 10 kkč a servisák chce 5 kkč). závěr: proč investovat mnoho, když je malá šance, že to za pár let z ekon. důvodů stejně musím celé zahodit. tak investuju jenom tak, že to kupuju jako spotřebák. delší záruka mi může ušetřit nějaké peníze.

-- 21 říj 2010 19:41 --

ted pokukuju po myčce. Bud koupím Beko kvuli té záruce, jejch parametry a zejména hlučnost je docela nízká dle tech. údajů. nebo AEG, které co do učinnosti mytí a kvalitě doporučoval servisák a i moje kamoška. pak jsem zahlédl, že i Candy má 5 letou, ale nevím, zda všude nebo jen někde.




Ahoj díky za odpověd a nemohl by si mi tu napsat nějaký konkretní typ od společnosti Beko, která je momentálně celkem dobrá ze slušnou spotřebou.
drevokocur 89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 21. 10. 2010 19:25

nemohl. nevím. ale při výběru myčky se mi zůžily parametry, když jsem použil filtrování na heuréce . třeba http://lednice.heureka.cz/f:10380:28789 ... 534:33991/ žel u lednic není parametr hlučnost. zde ale je http://www.bekosa.cz/index.php?p=volne- ... 26&prod=94 v technických udajích

-- 21 říj 2010 20:26 --

po rozkliknutí lednice na heurece tam je hlučnost taky. žel jen filtrovat se dle toho nedá.. to už pohledáte sám..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 22. 10. 2010 08:46

drevokocur : mi přijde ta lednice, co sis vybral, malá. Já mám výšku lednice asi kolem 172 a nestačí to (holt 5 členná rodina).
Já osobně mám dobré zkušenosti se značkou Whirlpool. Dále mohu doporučit i Siemens.
Miele jsou drahé, ale kvalitní. Liebher a AEG jsou také v pohodě.
DoubleSix
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 10. 2010 10:42

to byl jen příklad "jak hledat". my máme 200 cm a taky to nestačí. holt 2 člená rodina :-DDD
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 10. 2010 14:37

audis: moc žerete :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 22. 10. 2010 14:50

nikoliv. snažíme se nenakupovat často:-DD ale moc to nejde. stejně jezdíme jednou týdně :-( čím méně často budeme jezdit, tím méně mě to bude stát :-DDDD
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 22. 10. 2010 17:39

Ahoj ještě mě zaujali tyto lednice

Bosch KGV 36Y32

http://lednice.heureka.cz/bosch-kgv-36y32/specifikace/

Relativně nízská spotřeba a systém No frost

AEG SANTO 70367 KG

http://lednice.heureka.cz/aeg-santo-703 ... ecifikace/

Whirlpool

http://lednice.heureka.cz/whirlpool-wbe ... ecifikace/

Trochu vyšší spotřeba el. energie ale za to se mi zdá větší


Kterou z těchto tří byste si vybraly.....u mě by to asi vyhrál ten Bosch díky funkci No frost ale i celkem ta whirpoolka mě láká díky její velikosti
drevokocur 89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirkwood 22. 10. 2010 21:27

audis: taky máme 2 člennou rodinu a ta naše nám skoro nestačí :D
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 23. 10. 2010 00:54

2 drevokocur 89: Na levné Bosch se vykašli, jsou dost hlučné. Výroba Polsko. Za málo peněz hodně muziky je Whirpool. Loni jsem kupoval rodičům http://lednice.heureka.cz/whirlpool-wbe ... e/#section
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 23. 10. 2010 15:25

Tak už jsem se na 90 procent rozhodl pro tuto:

http://lednice.heureka.cz/whirlpool-wbc ... ecifikace/
drevokocur 89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2010 15:35

drevo:
myslí na moje rady o totožné kvalitě, životnosti, pořizovací ceně, ale jiné záruce Beko.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drevokocur 89 23. 10. 2010 17:58

audis píše:drevo:
myslí na moje rady o totožné kvalitě, životnosti, pořizovací ceně, ale jiné záruce Beko.



No jo ale co mě u Beka tak trochu zaráží jestli se ta 5- letá záruka vztahuje na vše nebo je v tom nějaký háček a co jsem se tak díval tak ledničky jsou montovány v Rumunsku. Kdyby to bylo vyrobeno v Turecku tak mi to nevadí, ale Rumunsko zrovna není země odkud by pocházeli zrovna kvalitní výrobky, a navíc Beko má menší mrazničku než ten Whirlpool, ale i tak stále uvažuji nad oběma, protože jak sem uvažoval nad koupi myčky tak mi právě beko přišla nejlepší v poměru cena/ užitná hodnota, ale jak říkám byli nebo ještě jsou vyráběny v Turecku
drevokocur 89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2010 18:10

a kde myslíš, že montuje whirpool? taky východní evropa / asie.. to vyjde nastejno. :oboze viz muj první příspěvek. Ostatní parametry respektuju, nedá se nic dělat.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků