Doporučte kuchyňskou linku do RD

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Kirkwood 7. 4. 2010 13:45

Dnes dorazí truhlář, takže cenu (bez spotřebičů) sdělím buď během dneška a nebo zítřka ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 7. 4. 2010 14:21

A nezapomeň pak na fotodokumentaci až začne pan stolař tvořit na místě :) Jinak do 100 tis. s 6m linkou se vejdeš v klidu. Hlavně záleží jaké komponenty stolař používá. Náš stolař použil drahé dojezdy a otvírání dvířek a to nám navíšilo cenu dost nehorázně, pak ještě šutr....takže do našeho původního limitu jsme se nevešli a cena vzrostla o 50 %.
Tak ať vám tu kuchyň hezky udělá :)
Jo a jaké barvy budeš v kuchyni mít? (dvířka - (sklo?) - deska - stěna.....teda pokud už to tu není).
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 7. 4. 2010 16:38

michee: snad jo. Jemu věřím, takže to bude pecka, podle nákresu (vlastnoručního) to už tak byla nádhera :-D Jinak barvu jsem si vybrala mahagon a dvířka s výkrojem a desku ještě ne. Uvidíme na zítřejší vykalkulování, pak hold budu muset něco ubrat. Spotřebiče budou Mora (trouba, plynová deska, asi i ta myčka) a digestoř Elica.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 4. 2010 20:54

Pokud byste se rozhodli pro IKEA, tak se mi u trub líbí ta záskočka nahoře, ale naopak ten plech dole, co má chránit před kondenzací spodní šuplík je takové divné. U řadové Whirlpool vypadá jinak. A co jsem linkoval sestavy sporák+trouba, myslím že i po slevě bude Ikea dražší.
O motáž se neboj, je to jednoduché, všecko do sebe zapadá. Jen panty s tlumičem nabízel jeden truhlář z Kladna na aukru mnohem laciněji.
Jo a dneska jsem poprvé odolal ve zlevněném, měli šuplíkové skříňky 60 a 80cm a já už mám komplet!

Kirkwood - věřím, že to bude pěkné, ale moje zkušenosti s řemeslníky jsou střídavé.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 4. 2010 06:59

kejki3: tak řemeslníka, kterého neznám (s pomocí taťky) tak neberu ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 10. 4. 2010 18:53

Četl jsem takový článek, že výrobci kuchyní oslabení hospodářskou krizí čelí cenové válce...a že ze zahraničních dodavatelů kuchyní je na tuzemském trhu nejaktivnější nizozemská společnost Mexx, která nabízí kuchyně až s 50% slevami...Kde mají třeba prodejny? Nikde jsem je neviděl ani o nich doposud neslyšel...
Ještě jedna otázka - vyplatí se jet na brněnský Mobitex v termínu od 13. - 17.4.? Zda tam nebudou nejaké akční slevy kuchyní, apod. Nebo by to byla zbytečná cesta do Brna :hm
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 4. 2010 06:36

To byl špatný reklamní článek, když tam nebyl hned kontakt na Mexx kuchyně.
Já zase četl, že když chtějí lidi levné kuchyně, tak se sem vozí kategorie levné.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 11. 4. 2010 17:07

A co třeba KORYNA? Je českým výrobcem kuchyňského nábytku...V současné době nabízí 15% slevu na kuchyně a spotřebiče Fagor...Má s ní někdo zkušenost :?:
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej1 12. 4. 2010 09:40

Re Koryna: Pořizoval jsem od nich kuchyň v roce 97/98, zkušenosti téměř bezvadné, za těch 12 let se zlomila jedna úchytka, tak jsem koupil v OBI téměř identickou. Jak jsou na tom s kvalitou teď, netuším.

Fagor: Celkem záhy začalo zlobit zapalování na plynové varné desce, po čase se to ustálilo, že nefunguje pouze na nepoužívaném hořáku (zadní velký), tak jsem to nechal být.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 4. 2010 10:58

o Koryne nic nevim, ale Fagoru bych se vyhnul obloukem
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 13. 4. 2010 12:50

Caddy píše:o Koryne nic nevim, ale Fagoru bych se vyhnul obloukem


Jaká je to vlastně značka Fagor a kde se vyrábí jejich produkty?
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej1 13. 4. 2010 15:10

Španělé, (nebo možná spíš Baskové) a co jsem měl/viděl bylo fakt ve Španělsku vyrobeno.
Ondrej1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubro 16. 4. 2010 17:19

Kuchyně se dělají převážně v provedení: lamino, fólie, dýha a celodřevo...Seřadil jsem to od nejlevnějšího po nejdražší...Pokud bych vyloučil první a poslední, zbývá fólie a dýha. Jaké máte zkušenosti s těmito materiály? Když jsme si nechali udělat nacenění naší kuchyně,tak rozdíl mezi fólií a dýhou byl cca 13.tis.Kč...
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 4. 2010 20:14

Mluvíš o dvířkách? Folie je dobrá na údržbu, ale měl jsem v rodině případ, že se odfoukla, a zdaleka ne jen u trouby. Řešilo se to výměnou dvířek. Dýhu jsem měl, máti s ní hospodaří už 20let. Je to lakované dřevo, nemůžeš pro mytí použít nic razantního a dnešní dýhy jsou tak tenké, že je nemožné to obrousit a přelakovat. Ale za těch 15 let mi lak skutečně poškodila jen razantní pára z truby - z povidel se jí odpaří opravdu hodně, při pečení masa se nikdy nic nestalo. A pak skříňka nad sporákem (bez digestoře) má zblízka znát škvíry mezi dýhou a praskliny v laku.
V seznamu chybí akrylovou barvou natřené dřevotřískové desky, nedělá to jen Ikea (Stat), ale i Trachea. Můžu říct, že se to překvapivě dobře myje, ale některé flíčky na šuplících nepustily. Folie je na údržbu lepší.
U celodřeva je výhoda, že když se do toho rýpne, furt je to dřevo, nevyleze najednou úplně jiný materiál a dá se to relativně se slušným výsledkem opravit. Samosebou je rozdíl mezi borovicí a dubem.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 16. 4. 2010 20:27

My máme tuším folii a je to docela dobrý. Úplně nejradši bychom dvířka z masivu, ale to by nás kuchyně vyšla na půl mega a to se nám fakt už nechtělo přidávat :D
Ale folie slouží dobře, nijak zvlášť o to teda nepečuju (sem tam ojedu vlhkým hadříkem, abych odstranila ťápance, ale vesměs to není potřeba, protože mám skoro vše matné), ale uvidím za čas. Zatím nikde žádné šrámy. Doufám, že to tak zůstane :)
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků