Kombinovaný sporák s otočným rožněm

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 2. 2010 11:54

Z těchle větších věcí jsem kupoval přes net pračku, lednici, digestoř a varnou desku. Pračka byla z Datartu, vše ostatní z menších e-shopů. S lednicí byly nějaké dohadovačky s dopravcem (nechtěl mi jí vynést do 4. patra, i když jsem si tuto službu zaplatil), jinak vše OK.
Na drzou slečnu platí asertivita - chce to být v klidu a vše směrovat vlídnými slovy do pozice "to mě ale vůbec nezajímá, to je váš problém a vy budete dělat co chci já a ne naopak".
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 2. 2010 16:26

Tak sporák dorazil (s problémy - dopravce se měl podle mailu ozvat den předem, podle telefonického tvrzení 2 hodiny předem, a nakonec se ozval 10 minut předem a o nějakých 2 hodinách neměl ani tušení...). Teď ho jdu vybalit, v pondělí mně ho přijdou zapojit, tak snad alespoň zkušenosti z používání budou kladné :-).

EDIT: Takže první problém... Návod je pouze v polštině. A záruční list je nutno pro potvrzení zaslat dodavateli (a zřejmě doufat, že se vrátí).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 2. 2010 21:03

Tomáš Marný mrkni na net, zda tam k příslušnému zařízení není k dispozici i CZ návod.

K případné reklamaci by mohl posloužit i doklad od zakoupení - faktura.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 2. 2010 21:09

Takže první letmé dojmy :-):
Krkovička v alobalu vynikající, ale mám dojem, že 21 let stará Mora byla konstrukčně daleko vymakanější než tenhle poslký zázrak...:
1) Když se zapne trouba, automaticky se, naprosto zbytečně, rozsvítí i žárovka v troubě. Mora měla na žárovku vypínač.
2) Když se zapne gril, automaticky se, naprosto zbytečně, zapne motorek otočného rožně grilu. Mora měla na motorek grilu vypínač.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 2. 2010 21:38

Tomáš Marný z prvotních informací to skoro vypadá na „downgrade“ ;-) :-D
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 2. 2010 21:58

Český návod mně poslali mailem, ale s tím downgrade máš asi pravdu...Fakt mně není jasný, proč musí furt svítit žárovka a točit se motorek, úsporu dvojvypínače - metru kabelu bych tipnul tak do stovky...
Další poznatek - nevím, jak se to jmenuje odborně, ale kulaté bazmeky nahoře na hořácích - u prastaré Mory litinové, takže životnost nekonečná, tenhle zázrak má lakovaný plech, takže nějakých 5-6 let...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2010 05:44

Tu věčně svítící žárovku mám u Fagoru taky :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 2. 2010 20:18

To už má i Mora cca 10 let. A jak se zapínal ten gril? Pamatuju jen jeden knoflík, ten byl asi na žárovku...

Já se budu na aukru zbavovat krásné nerezové Whirlpoolky, ofuk bokem mi barví(opéká) lakované šuplíky. Koukal jsem, že s profukem dvířky se už trouby nedělají :/ Myslel jsem, že jen švagrová má šmejd, protože té se oloupaly foliovaná dvířka u trouby úplně děsně. Ale zřejmě je to normální.
Teď ještě přemýšlím, jestli dát plotnu zase sklokeramiku, nebo plyn. Ale to bych musel nechat tu desku přetryskovat na PB. :hm
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 2. 2010 21:12

Právě že se gril (předpokládám, že myslíš otočný rožeň) nezapíná. Na voliči prostě zapneš gril a automaticky a zbytečně se rozběhne motorek pro otočný rožeň. Stejně tak se automaticky a zbytečně rozsvítí žárovka v troubě. Ta stařičká Mora na to měla dvojvypínač a nechalo se to pěkně zvlášť vypnout a zapnout...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 2. 2010 21:18

Hm, stejně blbě to má ten Fagor. Ale tak mě napadá, jaký je rozdíl mezi zapnutím pouze horního topného tělesa a grilu. To by mělo být přece stejné, ne?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 2. 2010 23:26

Není. Horní těleso jen hřeje, grilovací těleso se rozpálí. až "svítí". emituje záření v infračervené oblasti. Ten můj zázrak Amica má funkci "zesílený gril", kdy jsou zapnutá současně obě tělesa, takže by to mělo lépe grilovat větší kusy... Zatím jsem nevyzkoušel :-ú.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 2. 2010 11:01

Já myslel, jak to měla ta Mora doma, na dvojvypínač si nevzpomínám.
Přetryskování přijde na 100,- + nějaké kolínko na přívod plynu, jupí, vracím se k plynu.

Jo a k tomu nešktacímu Fagoru - prý se často porušuje izolace drátku k příslušnému škrtátku, takže rozebrat a převléct silikonovou bužírkou-hadičkou (PVC v teple nevydrží).
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 2. 2010 15:10

kejki3: když já mám vobě ruce levý :(. Nějaký tip na opraváře v Praze co za to nebude chtít majlant? Už se mi do toho krámu nechce investovat, beztak asi půjde brzy z domu a koupím si něco pořádného (kdyby AEG dělala kombi, tak je vezmu hned, ale myslím, že dělá jen elektriku). Nebo by byl ochoten přijdet někdo z fóra a udělat to třeba za lahvinku? :D Mám tu nějaké zajímavé kousky :D
Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 12. 2. 2010 16:42

Já si zamluvím tu Finlandii :mrgreen: ale opravářka trouby nejsem :-( :-D
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 2. 2010 22:44

Z Prahy neznám a podle popisu někde na http://www.elektroworld.info/modules.ph ... forum&f=28 je to dost rozebírání. Já se pouštím jen do svého a jěště radši se získanými informacemi na to zavolám zdejšího téměř "hodinového manžela", který se pustí do čehokoliv, kromě zedničení. Obkládá palubkama, mění kohoutky, vrtá se v elektronice, elektrice, různé šťourání v mechnických částech přístrojů - všecky věci, do kterých se nemám chuť pustit, protože se blbě rozebíraj a ještě blbejš dávaj dohromady, dělá on. Lituju všecky přístroje, které jsem vyhodil, než jsem ho poznal :D

AEG dělá plyn http://www.aeg-electrolux.cz/node145.asp?CategoryID=542, ale proč šetřit na opravě a kupovat drahou novou věc? Trouba funguje a plynové desce toho tolik nechybí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků