Pochlubte se svou kuchyní.

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Caddy 31. 10. 2009 00:37

Slonik: urcite existuje, jednou jsem si ho dokonce na krame fotil, coby svuj sen :) Zkusim to nekde najit :)

EDIT: no vida, kdo hleda, najde :) Z toho jsem byl fakt uplne mimo pokazde :)

Obrázek
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 31. 10. 2009 12:59

michee: já si asi nechám udělat od truhláře, dám mu svůj návrh a pak uvidíme ;-)
Slonik: já radši kombinovaný sporák, takže nahoře plyn trouba elektrická popřípadě horkovzdušná.
Caddy: hmmm slušný a ta cena :-D tak to by se spíš vyplatilo, nebo cenově stejně ve vestavěné podobě.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 10. 2009 23:02

Kirk: jasně. Do nové kuchyně bych asi šel do nějaké vestavné varné desky a vestavné horkovzdušné trouby. Třeba ten Bosch co mám (tedy nástupnický model) a jako troubu Electrolux Inspiro. Čili tak 45k. :-(

A co ostatní? Lidi, to nemáte doma kuchyně?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 1. 11. 2009 12:40

Slonik: ou to je cena :-) :-/ ale pro své ukojení potřeb, jakožto kuchyně se vším všudy, do toho půjdu.. Plánuji pořízení pekárničky, přítel chce i myčku (nevím proč) a + další spotřebiče (rychlovarnou konvici s nastavením teploty ohřáté vody, jako máš ty, toastovač, sendvičovač a mikrovlnku asi ee)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 11. 2009 16:20

Možná jsem to cenově trošku nadsadil, i když ne moc. Chytrá vestavná trouba se dá pořídit za nějakých 26k-30k a varná deska (ta co mám já) je cca. za 15k.

řekl bych, že se mikrovlnka hodí. Pokud si pořídíš třeba tohle, tak stačí úplně obyčejná za tisícovku.
Myčka je fajn věc - čas ušetřený mytím nádobí jistě využijete jinak ;-).

Jo a vzhledem k tomu jak Tě pořád zlobí organismus, doporučoval bych do arzenálu kuchyňských pomocníků zařadit i Tefal ActiFry ("friťák", co pracuje téměř bez tuku).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 1. 11. 2009 17:22

Kirkwood: mycka je naprosto super vec, zaprve myti je otrava a zabere zbytecny cas, zadruhe to nikdy neumejes a nevylestis tak dobre, jako mycka :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 1. 11. 2009 18:30

Slonik: jj o té fritéze jsme včera uvažovali, ale přítel není na fritované věci, ale tahle by se hodila. Uvidím, jak na tom budeme s financemi a pak budu pomalu doplňovat ;-)

Caddy: no viděla jsem nádobí z myčky a muselo se dolešťovat cca 2 roky zpět.. Ale nyní si myslím, že jsou kvalitní tabletky do myček, takže musím sehnat nějakou mini, která pro dva (do budoucna děti) bude stačit..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 6. 11. 2009 08:18

No Přátelé krásných kuchyněk, ani Vám ten čurbes nebudu předkládat, upatlanej plyno-elektro sporák, dřez na opačném rohu, mikrovlna pod ním, a lednice se mi sem již nevešla, he... ještě, že již je zima, tož polystyrén škatula pod voknem na dvoře, přejícně Vám závidím a Držím palec ať si z nějaké ňamliši neuděláte,,čudopečky,,pro hasiče, he. Ať Vám vždy chutná...Bon Apetit. Tulák Marcel z Jeskyně Zvon.
Marcel Kudlvasr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 6. 11. 2009 14:22

Mám dotaz, co si myslíte o sporáku a pracovní deskou uprostřed místnosti v kuchyni? Tuhle myšlenku mi vnuknul taťka, když se mi o tom zmínil v souvislosti s jedním známým, který takhle má zařízenou kuchyň. Bylo by to dobré vzhledem k malému místu, určenému pro kuchyň (cca 10,08 metrůčtverečních), ale nedokáži si představit zabudovanou digestoř nad sporákem..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 6. 11. 2009 22:26

Myšlenka je to dobrá, ale jen pokud je k tomu prostor uzpůsoben. My nad tím s přítelem taky uvažovali, ale blbé bylo to, že máme z kuchyně vstup na balkon a navíc rozměry 3,3 x 3,5 nebyly moc dobré pro realizaci.
Jinak počítej s tím, abys měla na každou stranu dostatek prostoru pro pohyb, pro otevírání skříněk atd.....pro představu umístění toho odsavače par zadej do gůglu (do obrázků) termín "ostrůvková kuchyň" a ono ti to něco málo najde.
Až budeš mít nějaký návrh na papíře, dej ho sem a ti, co sem chodí mohou zhodnotit ev. poradit :)
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 7. 11. 2009 10:29

No na papíře ho asi mít nebudu nemám scener.. Ale hodil by se nějaký prográmek, mám ze stránek Ikei a docela dobrý.. Ale hodil by se nějaký profesionálnější :-D
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 11. 2009 09:42

Ostrůvková kuchyně je super, ale musí na ní být místo. Digestoř prostě visí od stropu. A je dooost drahá. Já osobně mám sporák radši u zdi. Přijde mi to bezpečnější a i méně náročné na úklid. Ale přístup ze všech stran má taky něco do sebe.

vypadá třeba takhle:
Obrázek

nebo i takhle:

Obrázek
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 9. 11. 2009 10:31

Slonik: hmmm :-) kolik asi tak? Ta druhá varianta je taková moooc moderní až snobská :-D až mi tatík domluví prohlídku u lidí, kteří to takhle mají, tak to ještě zvážím.. Snad budu brzo zdravá, nejlíp do středy potřebuji být v poho :-/
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 11. 2009 14:17

Pokud chceš, aby trošku vypadala a nedělala kravál, tak začněš někde na 15k. Ale není problém dát za ní i 40 :-|
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 9. 11. 2009 15:14

Kravál - to záleží jak výkonný odsavač potřebuje. Pokud je prostor malý, tak stačí výkon tak do těch 500 m3/h. Ale u těch ostrůvkových se počítá, že jsou do větších prostorů, takže ten výkon je odpovídající (700 a výš). My jsme pořídili komínový odsavač, který tahá až 750 m3/h a teda když ho dám naplno, tak řve jako kráva a to fakt není moc dobrý, ale zase to fakt dobře odtahá smrad a neline se to po celém bytě.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků