Jakou značku a typ myčky nádobí?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 10. 2010 07:36

kejki3 píše:Pokud máš místo na kuchuňské lince, máš skříňku, kterou můžeš přestěhovat.

Na lince místo nemám, vedle dřezu je místo tak akorát na odkapávač. Chtěl jsem to dát na polici kterou bych dal do toho výklenku.
MgX píše:Jak píše kejki3. Jedna skříňka se vybrakuje - do ní strčíš myčku a necháš si udělat jinou, kterou nainstaluješ do výklenku.

No jenže pod dřez bych takovou myčku nedal, a vedle je už jen úzká skříňka se šuplíky. A měnit celou linku se mi teda zatím nechce, po 7 letech ještě na odpis není.
myšpulín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ponkey 26. 10. 2010 20:40

Ahoj, kupuji první myčku a to přes odpor manžela, takže veškeré zařizování vč. financování je na mě. Už několikátý den procházím nabídky a jsem naprosto vyčerpaná a bezradná. Chci myčku 60cm, vestavnou, ale s předními dvířky (ne plně integrovanou), aby měla volbu 1/2 náplně, případně funkci sensorlogic, možnost teploty 70°C, slušnou spotřebu vody (cca 12l), el.energie a nízkou hlučnost. A značku AEG, BOSH nebo Simens. Cena do 10000,- Kč. Vybrala jsem si AEG Favorit 60010Vi, ale je bohužel plně integrovaná, tak něco obdobného. Poradí mi prosím někdo??? Eva
ponkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2010 21:17

Dobrým rádcem pro výběr kuchyňského náčiní je Slonik . Třeba se zastaví ;-) :-)

Já za sebe zatím můžu doporučit mnou popisovanou myčku Bosch. Pravda je trochu - z mého pohledu - hlučnější. Nic nevnucuji a netuším, zda by zcela splňovala Vaše požadavky. Nízkou hlučnost asi ne.

V každém případě bych obecně napsal ...
- hodně lidí, chce mega programů a mega funkcí a nakonec používá dva až tři nejzákladnější
- mnoho lidí řeší až extrémním způsobem spotřebu ... přičemž v určitých případech už jde spíše o „hru čísel“ jednotlivých výrobců...prostě je třeba zvýraznit, že ta JEJICH ušetří více
- z Vámi uváděných značek bych se neobával žádné, při podobnosti nabídek, výbav a cen, bych se soustředil i na důležitou věc, kterou je - délka záruky
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 28. 10. 2010 18:20

Teplotu 70° jsem použil asi 4x, z toho jednou omylem, jednou čištění myčky.
Žiju sám a poloviční náplň nepotřebuji, prostě mám hodně lžiček a pouštím myčku obden.
Ohledně spotřeby - pouštím jí v nízkém tarifu, to má asi větší váhu, než co jiného, pokud ta možnost je.
Manžel myje nádobí, že se ho nákup netýká?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 10. 2010 15:57

Asi neporadím - s vestavěnými spotřebiči nemám příliš zkušeností. Rozumím tomu správně, že je možné koupit myčku volně stojící s možností podstavby nebo je požadavek jiný?

Co se týče značky AEG, mohu vřele doporučit - sám vlastním skvělou pračku této značky; ségra má myčku AEG a je s ní rovněž velmi spokojena.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ponkey 30. 10. 2010 07:31

Díky za reakce. Co se týče té vestavby, tak jsem se mýlila. Já myslela, že částečně vestavěná znamená, že je vidět celý přední díl (dvířka). Až teď jsem pochopila, že je buď volně stojící nebo zcela vestavěná, tzn., že na přední díl musí truhlář namontovat desku v dekoru kuchyně a není nic vidět, nebo částečně vestavěné, kde je vidět ovládací panel.
Co se týče manžela, tak myje nádobí minimálně. Ale je přesvědčen, že myčka výrazně zvýší spotřebu vody a elektriky a úsporný efekt myčky ve vzahu k počáteční investici je v nedohlednu. Je taky fakt, že než jsem se rozhoupala to vyřešit sama, tak jsem nastoupila po mateřské do práce a teď já i manžel jíme v práci, dcera ve školce, jenom mladší syn s babičkou doma a všichni až večeříme a to většinou nic teplého. Ale jsem rozhodnutá ji koupit. Tak jdu zase vybírat. Mějte se, Eva.

-- 30. 10. 2010 07:41 --

Ještě jednou se hlásím. Chci se zeptat na tu spotřebu. Jak jsem vypochopila, tak nemá velký smysl se tím tolik zatěžovat, ale teď koukám, třeba na zn.BOSH 53E55EU a ta má uvedenou spotřebu 17 l (při 50°), což mi přijde dost,u jiných typů se uvádí tak kolem 12 l, to je dost velký rozdíl ne? E.
ponkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 10. 2010 09:16

Tak jsem se díval - všechny Whirlpool Ikea mají spotřebu 16l, přes google jsem našel zajímavou nabídku http://mycky-nadobi.elektromedia.cz/ - zajímavá spotřeba i cena.

-- 30. 10. 2010 09:21 --

Aby byl odkaz jasný i po skončení akce - jde o myčku http://mycky-nadobi-60cm.elektromedia.c ... ms-53m32eu spotřeba 7 litrů při 50°.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2010 12:53

Primární požadavek od myčky nádobí je, aby provedla svoji práci dobře. Tudíž - dám do ní špinavé nádobí, chci ho mít čisté. To je první věc, kterou bych řešil. Zda je myčka schopna dostatečně kvalitně nádobí umýt, následně osušit. Kolik mě bude tento stroj stát ... a za tím stojí i množství spotřebované vody, elektřiny.

Já osobně beru myčku nádobí hlavně jako prostředek k výrazné úspoře času, kterou bych jinak věnoval mytí nádobí. Ano - záleží na tom, kdo kolik vaří, kolik našpiní nádobí.

Co se týká konkrétnější spotřeby a jejího nárůstu ... pak ... u vody spotřebuji méně, než když jsem nádobí umýval (upozorňuji, že pod tekoucí vodou). Nárůst pozoruji u spotřeby elektřiny, ovšem zase šetřím plyn. Z druhé strany musím kupovat chemii.

Dovolím si tedy tvrdit, že - jak jsem již uvedl výše - z mého pohledu je myčka hlavně spořičem času.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 1. 11. 2010 23:31

MgX píše:.... Nárůst pozoruji u spotřeby elektřiny, ovšem zase šetřím plyn...


To u nás doma první týden bylo tak, že krom spotřeby vody a elektřiny jsme měli během "myčkování" i spotřebu plynu :).....blbý instalatér totiž myčkový kohout namontoval na teplou vodu. To se pak mytí lehce prodraží :D
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 2. 11. 2010 00:53

kejki3 píše:Aby byl odkaz jasný i po skončení akce - jde o myčku http://mycky-nadobi-60cm.elektromedia.c ... ms-53m32eu spotřeba 7 litrů při 50°.

Osobne jsem k temhle cislum skepticky, jde hlavne o to, co Eco program zvladne umyt. Realne opravdu clovek nebude zkoumat, jestli pri kazdem myti pujde nadobi tim programem umyt nebo ne. Ale ta mycka urcite nebude spatna.

Jinak pokud jde o kombinaci vestavene mycky + male dite, doporucoval bych zvazit ovladani na horni liste dvirek, jinak totiz volne pristupne ovladani na dvirkach jakehokoliv spotrebice je magnet na detske ruce :)
4honza
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 11. 2010 18:11

4honza problém s blikajícím displejem a nenechavým dítětem částečně řeší funkce „Child Lock“, která zabrání přepínání programů atp.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alina 6. 11. 2010 18:21

Bosch SMS 58M38 EU máte někdo tuto pračku? pokud ano jak jste s ní spokojeni?
Alina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vavr 12. 4. 2011 12:13

Ahojte,
Trochu to tady oživím :) Chci si pořídit myčku. Už jsem upustil od 45cm a teď uvažuju jakou. Mám 8 kandidátů a vůbec se nedokážu rozhodnout...

Volně stojící: BOSCH SMS 60M08, AEG Favorit 60760, Electrolux ESF 66720 Inspire

Vestavěné: Electrolux ESI 64010, Bosch SGI 53E55, Electrolux ESI 63020, AEG Favorit 60010, Bosch SGV 45M83

Potřeboval bych pls poradit (jednu vestavěnou a jednu volně stojící) jakou vzbrat, nějaké zkušenosti apod. Vybral jsem tyto, protože jsem slyšel a dočetl se, že patří mezi nejlepší značky a taky podle funkcí apod. Ale dále už se nedokážu rozhodnout.

Díky moc předem, že pomůžete vybrat myčku úplnému laikovi
vavr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2011 21:02

Já jsem s BOSCH, kterou v tomto vlákně i popisuji ZATÍM spokojený. To však neznamená, že i ostatní výrobci nemohou nabídnout vhodný výrobek.
Třeba myčka Elektrolux ESF 66840 byla v minulém roce hodnocena jako zajímavá volba. Negativně u ní byla hodnocena spotřeba na hlavní program a samočistící schopnost.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 5. 2011 14:18

Zdravím všechny :-) .
Jen bych chtěla napsat můj názor na koupení myčky. Jak jsem se toho docela obávala, tak teď, skoro rok a půl od zakoupení, jsu nadmíru spokojená. Je to velký pomocník. Bála jsem se spotřeby vody, ale vážně se nám snížila, tak že je to fajn. Jen ještě kdyby to nádobí do ní samo špinavé skákalo a čisté se samo vyndávalo :D :twisted: ,ale to už by bylo přece jenom moc co by jsme po ní chtěli 8-D .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků