jakou značku lednice?

Kuchyňské linky, spotřebiče, pravidla stolování a různé informační zdroje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod karbi02 22. 1. 2009 18:47

Ahoj všem, pomalu rychle nás opouští lednice a jsme nuceni zakoupit novou. Otázka zní jakou značku. Představujem si kombinaci lednice, mrazák. Lednice přes 200l, mrazák kolem 90l a třídu A+, to vše tak do 12000kč. Jakým značkám se vyhnout a čeho se naopak nebát?
tomtom one xl
karbi02
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 1. 2009 19:34

Dost obtížné zadání. Ta cena je dost svazující (pokud nechceš dělat kompromisy). Přesto pár tipů, které se zadání blíží:

HAIER HRF - 369AA
Chladnička 197 litrů
Mrazák 2 zóny se samostatně regulovatelnou teplotou (30+60 l) - 2+1 šuplík
Energetická třída A+ (0,68 kWh/d)
Hlučnost 42 dBA
Široké možnosti nastavení provozních režimů, fuzzy logic
Barevný stavový displej
Krásný design (její menší sestřičku HRF 349AA vlastním)
Doporučená cena: 18.990,- (dá se samozřejmě koupit levněji)

----------
HAIER HRF 369NAA
Chladnička 199 l
Hlučnost 41 dBA
Ostatní parametry shodné s HRF 369AA
Tuctový vzhled
Stavový displej
Doporučená cena 15.990,-
---------
Electrolux ERB 34301 X8 Inspire
Chladnička 223 l
Mrazák 90 l (3 šuplíky)
Energetická třída A+ (0,75 kWh/d)
Hlučnost 38 dBA
Bez stavového displeje a signalizace stavů
Nerezová s nepříliš dobrou ochranou proti otiskům
Doporučená cena 13.500,-
----------
Electrolux ERB 36442 X Inspire
Chladnička 245 l
Mrazák 92 l (3 šuplíky)
Energetická třída A (0,77 kWh/d), 2 kompresory
Hlučnost 40 dBA
Bez displeje a signalizace stavů
Nerezová s nepříliš dobrou ochranou proti otiskům
Doporučená cena 17.990,-
---------
BOSCH KGV 36X47
Chladnička 225 l
Mrazák 91 l (3 šuplíky)
Energetická třída A++ (0,57 kWh/d) - jedna z nejnižších na trhu
Hlučnost 40 dBA
Nerezová
Bez displeje a signalizace stavů
Doporučená cena 17.390,-

------------
Siemens KG 36VX27
prakticky shodné parametry jako výše uvedená Bosch
Hlučnost 42 dBA
Bílé provedení
Cena +- stejná

--------
Na co musíš zapomenout je Whirlpool, kde se za lednici daných parametrů pohybují přes 20 k a navíc bych řekl, že tato firma poněkud zaspala se spotřebou - ještě před pár lety byly její lednice na špici, dnes je to spíš standard až průměr.
Rozhodně zapomeň i na Liebherr - tam jsou ceny okolo 30k.

Osobně nemám příliš velkou důvěru k Samsungu a LG - normální lednice dělají spíš do počtu (specializují se na americké). Pokud preferuješ opravdu nízkou cenu, zkus se podívat po ARDO. Značky jako jsou BEKO, Ariston nebo Baumatic bych asi při výběru lednice vynechal (byť třeba pračky Ariston patří k nadprůměru). Stejně tak nemám důvěru ke značce Zanussi, ale to už je můj osobní názor, který není podložen žádným exaktním zjišťováním.

Doporučené ceny sice přesahují zadaný limit, ale všechny lednice se dají nakoupit přes internet s velmi výraznou slevou oproti doporučené ceně - výše slevy se pohybuje od 3 do cca. 6 tisíc.

Přeji dobrou volbu a dej vědět co jsi vybral.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karbi02 23. 1. 2009 07:50

Popravdě řečeno na tu Boschku už jsem taky koukal. Původně jsem chtěl Electrolux, ale byl jsem se podívat v kamenném obchodě a vadí mi u nich madýlko uprostřed dvířek a je mi jasný že bych to otvíral za rám z boku.
tomtom one xl
karbi02
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 1. 2009 12:28

Já jsem si vybral HAIER. Je to sice u nás nepříliš známá značka a řadu lidí by mohlo odrazovat, že je to značka čínská. Oslovila mě nízká energetická náročnost, dvouzónový mrazák a v neposlední řadě design: Obrázek

Mám jí asi 4 měsíce a jsem velmi spokojen.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 1. 2009 13:07

Máme lednici Liebherr. Tato firma mě zaujala tím, že dělá hlavně těžké stavební stroje, takže lednička musí být něčím výjimečná. Je sice úplně normální, ale máme ji rádi :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 1. 2009 18:11

Nojo, no. Liebherr v lednicích je něco jako Miele v pračkách. Drahé, ale prý docela dobré ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 23. 1. 2009 22:10

máme 8,5 roku siemensa, dva kompresory, celou dobu bez problému
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 24. 1. 2009 01:36

koupil jsme Electrolux 40xx2. ta dvojka na konci znaméná 2kompresor. Logika značení je u těchto typů stejná. téměř jí neslyším, a to vedle ní spím. 285/90 l, A+. Máme půl roku a spokojenost. nevýhoda: pro namačkání funkcí je třeba otevřít dvěře chladáku nebo sundat natrvalo horní modrou krytku na dveřích. sehnali jsme za 13000 kč, v obchodáku byla za 16000 kč. Liebher není o moc dražší. možná záleží, jak kde.

Vzhledem k tomu, že těsnění na dveřích chladáku je slušně vzduchotěsné a uvnitř je podtlak, tak se hůře otvírá. pokud chcete dveře otevřít do 2 minut od posledního zavření, tak si s celou lednicí můžete i pohnout. časem získáte grif, jak otvírat nenásilně.

Nicméně konečným řešením je takový ten pákový mechanismus na otevírání dvěří, jako mají ty Liebher. Pak snad bude otevírání vždy komfortní a snadné. Je možné, že se pákový (plastový) mechanismus za čas urve. jakésy pákové mechanismy mají i jiné lednice, ale ty otvárat dveře ne vždy pomáhají a jsou tam jen na oko. Stačí se pořádně na to podívat a funkce toho mechanismu vám docvakne, jestl je to k něčemu nebo je to jen design.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karbi02 24. 1. 2009 14:07

Taky bych chtěl mít lednici vedle postele. Člověk aspoň nemusí v noci vstávat na dlabanec.
tomtom one xl
karbi02
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 25. 1. 2009 21:29

my mame taky liebherr, ale jen nejaky obycejny, uz asi pet let.....mym snem je nejaka pekna amerika :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 1. 2009 22:58

Já bych teda ameriku nechtěl. Zabírá spoustu místa a sežere hrozně moc elektřiny (oproti uváděné Bosch je to více než dvojnásobek).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 26. 1. 2009 14:59

A navíc americké ledničky mají většinou mrazák větší, než prostor na chlazení.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 26. 1. 2009 17:54

to neni pravda, mrazak jsem jeste vetsi nevidel..a ze uz jsme si jich prohledl :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 26. 1. 2009 18:40

Fákt? Tak je asi přizpůsobili našim podmínkám, protože pravá americká lednička má větší mrazák, protože Američani mají rádi jídlo bez námahy :-D
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 1. 2009 11:26

A proto jsou tak tlustí :D

Já bych jí nechtěl - lednice, která za rok spotřebuje 550 kWh je pro mě zbytečné rozhazování. Tu tisícovku co bych za ní ročně zaplatil navíc za proud (oprotí mé lednici) raději utratím za něco jiného
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků