Moje dieta: Za 3 měsíce 15 kg dolů!

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 1. 2008 09:46

Ano, BMR počítá ta váha. Přesné změření této veličiny je vcelku komplikovaná záležitost a proto je hodnota velmi orientační - je vypočtená ze změřených hodnot (hmotnost/voda/svaly/tuk). Pro hrubou orientaci ovšem postačuje.

Octa bych se nebál (platí pro člověka bez žaludečních a jiných zažívacích chorob). Jednak je jablečný ocet poměrně málo kyselý (mám domácí s kyselostí pod 5%) a hlavně se ho konzumuje poměrně málo (já si dávám 2-3 polévkové lžíce do 2 dl vody). Alternativou je dávat ho do salátových dresingů, ale tam mi moc nesedí - tam já radši červený vinný nebo balsamico.

Plavání je fajn, ale jde o poněkud jednostrannou aktivitu - až bude trochu počasí vytáhnu ještě kolo a až přinese odtučňovací kůra výsledky, opráším své botičky na běhání a vyrazím do parku :-). Teď je to nepředstavitelné - to bych si akorát odrovnal kolena :-(


Ale k tématu zdejšího serveru: Přišel jsem na to, že i jídla s naprosto minimálním energetickým obsahem mohou být velmi chutná. Navíc jsou zpravidla velmi jednoduchá na přípravu. V brzké době, až jich bude víc, tak je sepíšu a podělím se o ně. Vzhledem k menšímu stupni "opracování" je třeba volit pokud možno co nejkvalitnější suroviny, což maličko leze do peněz. Ty lze ale v pohodě ušetřit na alkoholu, drahých uzeninách, čokoládě a podobně
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 24. 1. 2008 17:08

Tak já se taky pochlubím se svojí dietou :D
Před 4 roky jsem vážila 86 při 176 cm, ztloustla jsem cca o 20 kg za 2 měsíce (nj u babičky chutnalo nejlíp :) ) no a od 9 let jsem trpěla nesnesitelnými bolestmi břicha na pravé straně dole.. doktoři nemohli zjistit, co to je a to jsem každý rok chodila na sono břicha a odběry krve..
po 6 letech mi zjistili žlučníkové kameny a šla jsem na operaci (do dnes nevím, jestli mi vzali celý žlučník, nebo ho jen vysáli..)
když jsem přišla z nemocnice zhubla jsem 5 kg, ale hned jsem je nabrala zpět. cca 3 měsíce po operaci se mi dělalo strašně špatně po tučném, sladkém jídle no a to jídlo jsem vynechávala a běhala znova po doktorech (do dnes mi nezjistili, proč)
takže po cca 7 měsících jsem zhubla na 56 kg, doktorka nevěděla co se mnou, tak mě poslala i k psycholožce, na gastroenterologii (na tu jdu zítra znova :( )
nedávno jsem byla na 70 kg, ale opět mám potíže s jídlem, které jsem jedla doposud (takže žádná tučná ani sladká jídla) takže jsem zhubla cca o 6 kg

Slonik: taky jsem nevěřila tomu, že ta jídla mohou být chutná. protože mám spoustu upravených receptů, která chutnají rodičům i přítelovi.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 1. 2008 17:53

Kirkwood: To není moc dieta ... :-( Nezávidím. Pokud bych si měl vybrat mezi tím být doživotní bečka nebo tím co jsi popisovala, volím tu bečku ... :-(
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 24. 1. 2008 18:58

Slonik: no to je spíš ta dieta kvůli zdravotním problémům.. už to je 3 roky, takže jsem si zvykla, akorát okolí to nemůže nějak pobrat.. nejhorší to bylo s prarodiči.. no a teď to nechápe přítelovo mamka.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BarneyG 24. 1. 2008 23:57

Slonik píše:Mimochodem - ta váha je naprosto skvělá. Stála sice dost peněz, ale vlastně je to jen tolik kolik jsem kdysi dal za zhruba měsíční spotřebu cigaret (tedy něco okolo 6.000,-)o/quote]

:shock: To je překlep, ne?
BarneyG
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 1. 2008 09:04

Kirkwood: No myslím, že jedinec, který má v avataru tak roztomilou myš si zaslouží pochopení snad úplně ve všem :-)

BarneyG: Co je překlep? Něco okolo 6.000,-? Měsíční spotřeba? Žádný nevidím ... Jo aha, tobě těch 6k/měs za cigára připadá moc. Mě to taky připadalo, proto jsem s tím seknul ;-)
-----------
Jinak k tématu: úbytek váhy se poněkud zrychlil. Možná jde jen o výkyv. Faktem je, že ubylo tuku, takže mi to nějak nevadí. Měl jsem včera několik akcí a docela jsem nestíhal - mezi jednotlivými akcemi jsem se přepravoval pěšky (spíš v lehkém poklusu). Čili to asi bude těmi cca. 7 km navíc, které jsem skoro naběhal (a větší porcí L-Argininu)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 25. 1. 2008 11:02

hm... všetko je o jedení a odovzdanej energii. Najviac sa nám s manželkou osvedčilo nejesť po 17-tej hodine (čiže koniec "bieleho sexu" :lol: ). Do tohto času sme jedli ako normálne akurát si trebalo zvyknúť že po sedemnástej už iba "tekuté" alebo maximálne nejaké ovocie. Pred časom sme to ešte spájali s cyklistikou a to som zhodil cca 7kg za asi 6/7 týždňov :wink:
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 25. 1. 2008 11:17

Slonik: děkuji ;) ti budu držet palečky, ať dosáhneš váhy kterou chceš mít :)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 1. 2008 11:23

hurkar: ono je to jinak - říká se nejíst 4 hodiny před spánkem. Já jím skoro pořád - a kdybych si nechroupnul třeba hodinu před spaním do kousku okurky, třeba bych se v noci vzbudil hladem. Chodím spát po půlnoci, takže 17. hodina je na mě příliš brzo, abych nejedl.

Kirkwood: Děkuji též. A ať se ti dají vnitřnosti brzy dopořádku
Naposledy upravil Slonik dne 25. 1. 2008 13:35, celkově upraveno 1
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vinnetou1 25. 1. 2008 13:27

Kirkwood
Nemohl jsem si nevšimnout a věř, že tu je taky osoba, která ví osobně a velmi intenzivně (a víc jak 4 roky), co že to je za tím gastroenterologie. Já teda ještě hepatogastroenterologie, ale vzpomínám když jsem to viděl poprvé a snažil se to zapamatovat a vyslovovat :D
Teď už mi to přijde jako normální výraz.

Drž se! ;-)
Vinnetou1
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 25. 1. 2008 14:31

Vinnetou1: Děkuji, už se snažím držet 3 roky a naučila jsem se s tím žít, ale okolí to nechápe..
taky jsem to neuměla vyslovovat, ale teď už to jde lehce, ale když to teď slyším, tak si hned vzpomenu na tu ordinaci a prostě fůj.. předepsali mi prášky Degan a cucací pastilky Rennie.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 25. 1. 2008 16:38

hurkar píše:hm... všetko je o jedení a odovzdanej energii. Najviac sa nám s manželkou osvedčilo nejesť po 17-tej hodine (čiže koniec "bieleho sexu" :lol: ). -/quote]


to je nerealizovatelne, kdyz po 17 hodine stravim vice casu ze dne vzhuru, nez pred ni :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 2. 2008 09:42

Musím říct, že dieta pokračuje lépe než podle plánu. Bez jakéhokoli pocitu hladu (když mám přes den chuť na jídlo - hlavně na takové to uzobávání, dám si nějaký kousek zeleniny - mám ve vakuové misce nakrájenou mrkev, biopapriku, bio rajčátka, špenátové listy, ...). Metabolismus se mi nezpomaluje, naopak, jde to nějak rychleji. Za poslední týden jsem shodil skoro 3 kg (vše v tuku - voda zůstává na víceméně stálých hodnotách). Proto jsem si včera trochu zahřešil a dopřál si k odpolední siestě Gin Tonic (3 cl Ginu Beefeater Crown Jewel 50%, 1,5 dl tonicu - cca. 650 kJ).

Snad to půjde takhle hladce i nadále ... za 14 dní mě čeká jedna docela významná oslava s rautem - sice se tam nechci přejídat, ale nějakou tu mňamku si tam určitě dám ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 2. 2008 18:43

V nejhorsim muzes uzobavat zeleninove oblohy :)))))))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 2. 2008 20:42

tak to asi dopadne ... :-)

//Edit:

Tak to nakonec dopadlo daleko lépe - byl jsem celou dobu malou součástí týmu, který to celé v kuchyni připravoval. Čili na jídlo nebyl čas a obklopen všemi těmi vůněmi jsem na něj ani neměl moc chuť. Sezobnul jen jeden malý bramboráček, kousnul do pečeného žebra, a ochutnal své výtvory studené kuchyně - vše z důvodu posouzení, zda to může jít z kuchyně ;-). Čili se celkový denní příjem zvednul na nějakých 7000 kJ, což je sice mírně nad limit, ale pořád v pohodě.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků