Všechno o dietách :)

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod iva 15. 1. 2006 20:07

Kdyby tady mezi diskutujicimi prevazovaly zeny, tak tohle by bylo téma č. 1 a asi by melo nejvic prispevku.... :)
Uz jste nekdy drzeli nejakou dietu? Vite o nejake opravdu zarucene diete? :)

Prosim ne odpovedi typu NEŽRAT, ja vim, ze je to opravdu nejucinnejsi pro zhubnuti, ale je to taky nicnerikajici
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Merlin 15. 1. 2006 20:48

Ja ked potrebujem schudnut tak sa donutim jest len raz denne na obed aj ten taky rozumne kaloricky narocny. Ranajky a veceru vynechavam uplne. Celkom to zabera, schudnem tak 2-4kg za tyzden.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 15. 1. 2006 20:52

pri ZDRAVEM hubnuti je ideal.tydenni ubytek cca pul kila. Zpocatku to jde rychleji, pozdeji uz tolik ne. Jist se ma v malych porcich behem dne, na noc lehci jidla.
iwigirl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 15. 1. 2006 20:57

Pry taky existuje neco jako dietolog.. :-) Ten by mel poradit se slozenim jidla :-)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorka 15. 1. 2006 21:36

zatim mam nejlepsi skusenost se sacharidovejma vlnama behem tri tydnu 8 cm v pase dole
motorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iva 15. 1. 2006 22:37

2motorka: Co to je sacharidova vlna? To neznam...
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod a 16. 1. 2006 00:35

a
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 1. 2006 09:31

Asi před půl rokem jsem usoudil, že se ze mě stala nechutná bečka, takže jsem přistoupil k těmto opatřením:

1) Spousty syrové zeleniny - kdykoliv během dne (dá se říct, že jsem celý den uzobával - nakrájenou papriku, rajčata, rozebraný květák, iceberg, ...).

2) Troška kuřecího nebo rybího masa (ryba tak do 200g/den; kuřecí prsíčka cca. 150g/den)

3) Žádné bublinky (pil jsem jen čistou vodu, večer jsem si dopřál 2 dl suchého bílého vína; pivo se dostalo na černou listinu)

4) Poslední jídlo (a to včetně zeleniny) 4 hodiny před spaním

5) Žádné přílohy. Pečivo, rýže, těstoviny, knedlíky, brambory - to vše šlo pryč. Jednou za den jsem si dal porci Psyllia (indická vláknina).

6) Pohyb. Každý den jsem navštívil bazén, kde jsem uplaval cca. 2 km. Aby mi šlo hubnutí lépe, 3/4 hodiny před bazénem jsem vypil jeden Carniform (obsahuje L-Carnitin a další látky, které urychlují odbourávání tuku při pohybu). Jako doplněk jsem přidal i zákaz výtahu a každý víkend jsem si vyrazil někam na kole.

Výsledek? Rozhodně jsem neměl hlad a za cca. 3 měsíce bylo 17 kg dole. Pak to už šlo pomaleji, ale i tak to kilo za měsíc shodím. Faktem je, že už nejsem tak striktní a nějaké to libové vepřové nebo biftek si dám, občas i pivko.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 16. 1. 2006 10:13

jenom bych poznamenal, že něco jako univerzálně účinná dieta neexistuje.... hrozně záleží na metabolismu toho konkrétního člověka.. někod prostě bude mít vždycky tendenci přibírat.. ( nebo pochopitelně naopak třeba já mam při 178 cm nějaký 57 kg, ale to se rozhodně nedá říct že jím málo, spíš naopak, kdyby "normální" člověk jedl jak já tak váží dvákrát tolik..)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ttiny 16. 1. 2006 12:54

ju, souhlasim, ze kazdemu to holt travi jinak.... ja jsem zhubla 10 kg za 10 tydnu pri mem studijnim pobytu v zahranici - mela jsem kazdy den dostatek pohybu (např. tak 7km rychle chuze denne) a pravidelny denni rezim co se tyce jidla - vydatna snidane s dostatkem tekutin, lehky obed a zdrava vecere, kupodivu tento pridel potravy stacil - nemyslim, ze je dobre vynechavat snidani, protoze ta je zaklad, dava telu potrebnou energii. Na obed se clovek nemusi precpat, staci jen neco lehkeho. Vecerela jsem rybu nebo kureci maso se spoustou zeleniny. A ono to fakt fungovalo....
Co je ale podle me podstatne je to, ze vy sami opravdu chcete zhubnout, ze chcete pro sebe neco udelat, ale zaroven sve telo netrapite hladem a nucenym nicenim se v posilovne... Proste to chce pozitivni pristup a mit se taky trosku rad...
ttiny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 16. 1. 2006 14:53

jo, zavidim tem lidem, co se musi jeste k jidlu nutit, aby z nich nebyla kostra....za posledni dva roky jsem pribral 20 kg, asi bych to mel taky nejak resit.... :(
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 16. 1. 2006 15:35

Tak koukam ze bych asi mel taky zacit drzet dietu.. :-( protoze balancuju mezi optimalem a nadvahou..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 16. 1. 2006 16:11

Caddy píše:jo, zavidim tem lidem, co se musi jeste k jidlu nutit, aby z nich nebyla kostra....za posledni dva roky jsem pribral 20 kg, asi bych to mel taky nejak resit.... :(

Vis co? Ja prodelal zmenu naopak, drive jidlo mi chutnalo, mirna nadvaha....ted uz jim jen abych neumrel hlady :roll: je to mozna stresem, nevim :roll:
mickaelb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scarlett 19. 1. 2006 23:18

mickaelb: Nie je stres ako stres. Ja naopak pri ňom veľa jem až tak, že si parádne pokazím žalúdok a potom pre zmenu nemôžem dať do neho nič také 2 dni. Takže schudnem čo som pribrala :oops:
Scarlett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iva 21. 1. 2006 21:32

ja jsem tech diet taky par vystridala a nejvic mi vyhovovala ta tzv. podle Kořínkove, kdy stridate jidlo bud pouze rostlinneho, nebo zivocisneho puvodu. Nesmi se to michat. Jenze aby si clovek tu vahu udrzel,tak by se musel takhle stravovat uz do konce zivota a na to jsem pohodlna... :)
iva
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků