Flame o veganství

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Šéfkuchař 12. 1. 2006 21:27

..., kromě ukázek alternativního stravování bez ublizování zivým tvorům /quote]

jako sorry, ale jakmile zacne nekdo zduvodnovat svoje veganstvi prave timhle, tak si o nem myslim svoje, copak by na svete bylo tolik zvirat, kdyby je lide nejedli? nebylo, nebyl by duvod je chovat :wink:

(téma z Pauza.cz)
Šéfkuchař
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbing 13. 1. 2006 21:27

Panebože, proč to zase vytahujete!!!!!! To chcete repete?
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnej 13. 1. 2006 22:10

Zvířátka na grill!!!! Jsou lidi co nečtou blesk aby dokazali jak jsou morální. A pak jsou lidi co nebaští maso protože ani neví proč. Když sem se vysmál svojí vegetariánský kamarádce a řek sem jí, že nechápu proč se živí kytkama tak mi odpověděla, že přece nebude jíst zdechliny. Tak to se musim smát.
Člověk se nenaučí nadávat, dokud se nenaučí řídit auto.
tajnej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod christian 13. 1. 2006 22:17

No to bude zase narez tohle tema.. Ja bych se v tom nestoural.. Kazdy ma rad neco jineho a premlouvat nekoho aby to nejedl apod to fakt ne..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Mistake 14. 1. 2006 11:20

muj kamarad rika, ze i kiticky to boli, kdyz je trhate...jinak ja mam taky rad zeleninu pasirovanou pres prase :lol: ... vite, proc se lidem od pradavna do dneska tolik vyvinul mozek?...pze misto bobuli a travy zacali jist maso! ... takze evoluce napovida, ze z vegetarianu se pomalu stavaj primitivove :D
No rush, be cool!
Mistake
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 14. 1. 2006 15:24

jo.. takže vlastně nejchytřejší tvor je žralok, protože nežere nic jinýho.
Kdyby ufoni nemodifikovali geneticky vopice, nikdy byste neslezli ze stromu.

IMHO bude rozumnější přesvědčit 80%-90% inteligentnějších lidí, aby nežrali tolik masa, jak to vehementě kvůli přebujelé živočišné výrobě (fuuuj, to je teda...) propagovali komunisti a všichni jsou na to naučení, než 5% lidí přesvědčit, aby maso nežrali vůbec.

Tím bych celý tento flame definitivně uzavřel.
-
adams
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mistake 14. 1. 2006 16:22

[quote="adams"]jo.. takže vlastně nejchytřejší tvor je žralok, protože nežere nic jinýho.
Kdyby ufoni nemodifikovali geneticky vopice, nikdy byste neslezli ze stromu.

i kdyby zraloci zrali 10x vic masa, nikdy nebudou vic inteligentni, pze jsou na vrcholu potravniho retezce v mori a tudis nemaji potrebu se tolik se rozvijet...kdezto nejakej Australopitekus behal po ctyrech a k rozvoji jieho mozkovny mu dopomohla masita potrava...samozrejme nic se nema prehanet...ani s masem ani se zeleninou...jeden nebo druhy extrem je naprosty nesmysl...BTW ja se tady nesnazim nikoho presvedcit o tom, co je spravne a co ne...je to muj nazor a kazdej, at si udela obrazek sam...zer si co chces, pij si co chces...me je to jedno...
No rush, be cool!
Mistake
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mbing 14. 1. 2006 17:04

Přesně tak, jídelníček člověka tvoří velké procento masitých jídel. Zeleninka nechutná?
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 14. 1. 2006 18:37

lidi jsou tupí a drží se toho, co jim někdo vtluče do palice. Minimálně 80% lidí nemá vlastní názor, ale drží se jen toho, co do nich někdo natluče. Dají se snadno ovlivnit.

Žere se tu málo zeleniny a moc masa, a je to proto, že lidem někdo do palice vtloukal, že maso rulezz, protože na mase stála a padala zemědělská výroba, a tak se to holt začalo dědit z generace na generaci. Pro většinu běžných lidí znamená oběd = maso, zelenina = brambory. Neměĺ jsem maso = neměl jsem oběd.

Ad masitá strava - a copak že šimpáňové, co lezli po stromech stejně jako australopitekus a žrali masíčko stejně jako australopitekus a nebyli na vrcholu řetězce stejně nějak nezmoudřeli? Prostě je nemodifikovali ufouni :mrgreen:
-
adams
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomsoyer 14. 1. 2006 22:26

Mistake píše:... vite, proc se lidem od pradavna do dneska tolik vyvinul mozek?...pze misto bobuli a travy zacali jist maso! ... takze evoluce napovida, ze z vegetarianu se pomalu stavaj primitivove :D

tleskám - to co jsi ze sebe právě vypustil svedčí o tom, že jsi měl k jídlu nejméně krvavý steak :roll:
A jsi zase o něco chytřejší a postoupil o krok dále v evoluci člověka :roll: :mrgreen:
CMD-X1000->N3110->N5110->AOT301->N5510->SET100->SMT50->N8310->AOT535->SET610->SEZ600->Si.SX1->N3230->N6630->Sh.GX29->SSGH-E370->S.SGH-P310->NE61->LG-KU990->IP3G->S.U800->MV6->S5230
tomsoyer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond007 15. 1. 2006 17:55

ja ted prestal jist maso ne proto ze bych mel neco proti masu jako takovemu, ale jde mi o to jak je s temi zviraty zachazeno... bezte se nekdo podivat jak to vypada na jatkach...
1 383 HP :)
Bond007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod motorka 15. 1. 2006 21:54

adams píše:lidi jsou tupí a drží se toho, co jim někdo vtluče do palice. Minimálně 80% lidí nemá vlastní názor, ale drží se jen toho, co do nich někdo natluče. Dají se snadno ovlivnit.:n/quote]

me nikdo do palice nic nevtloukal (krome veganu ktery se vo to snazej) a presto jim maso protoze ho mam rad a je to pro me dulezitej zdroj bilkovin.zeleniny jim taky hodne a na jatkach sem uz taky byl.Jim prevazne kureci prsa a ryby.
motorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ri.va 15. 1. 2006 22:06

Pro zvířátka uděláte víc, když půjdete občas zamíst kotce do útulku pro psy než když budete štítivě pištět nad řízkem.
Jím maso jen doma, na koleji ho moc nevedu, max. 1x týdně (nepočítám šunku na rohlík), za prvé na něj častěji ani nemám chuť, za druhé se blbě skladuje a rychle kazí. Doma je skoro denně, přesně jak bylo řečeno - chlapi mají pocit, že bez masa oběd nebyl oběd...
ri.va
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod game_over 21. 1. 2006 11:07

Bond007 píše:ja ted prestal jist maso ne proto ze bych mel neco proti masu jako takovemu, ale jde mi o to jak je s temi zviraty zachazeno... bezte se nekdo podivat jak to vypada na jatkach...
z toho mi vychází že kdyby si dostával maso z nějaký biofarmy kde se zvířata zabijejí a zpracovávají humánějším(pro zvířata co nejméně bolestivými metodami způsobem, maso by si jed ???
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 3. 2. 2006 22:41

muze mi tady nekdo poradit?
zila jsem v iluzi, ze vegetarian je clovek, ktery neji maso, ale nevadi mu jist vejce, anebo jogurty.....
... a vegan je clovek, ktery striktne odmita vsechno zivocisneho puvodu, nejenom maso, ale i ty mlecne vyrobky....
a kdyz jsem se po tom zacala pidit na internetu, tak tam bylo vysvetleno, ze vegan x vegetarian je jedno a to same, ze mezi nimi neni zadny rozdil.
T.zn. ze vsichni, co se tu hlasite k veganstvi nejite ani nic mlecneho, ani maslo, nic?
iva
Návštěvník

Další stránka