Moje dieta

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod zuzkys 19. 1. 2010 14:24

Mirdasl obávám se, že brutální dieta není to pravé. Chce to si spočítat kalorický výdej/příjem a podle toho si udělat nějaký jídelníček, který bude odpovídat přesně tobě. Ty podle mě jíš strašně moc málo a hrozně jednostranně a jediné, co ti to dá, že po chvíli se na to vykašleš, protože tělo to prostě nevydrží. Také pokud jíš pod limit tak tvé tělo ukládá mnohem více zásob, protože hladovíš a tělo si schovává zásoby ještě na "horší časy", než kdyby jsi jedl tak nějak kaloricky správně.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirdasl 19. 1. 2010 14:27

No uvidím.Sic moc na jiné doporučení nedám,ale..
Obědy v práci nemám teplé.Žádná jídelna.Jen co si donesu z domu.proto se to zdá tak ošizené.Obědy jsou teplé,(jen víkend)večeře budu střídat.Nebo co zbude z obědu.Jako hlady,fakt nešilhám.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 19. 1. 2010 14:55

Ty hlady nešilháš, ale organismus ano.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 19. 1. 2010 16:10

Mrkni na takový "jídelníček" :
http://www.merrylinka.cz/img/jidelnicek.pdf

Není to jídelníček v pravém slova smyslu, ale spíše ukázka toho, co by tak dospělý člověk měl denně na redukci sníst - ty jsi chlap - takže je pro tebe ta druhá stránka - modrá.
Jako inspirace a vůbec pro představu čeho kolik tak denně sníst je to celkem dobré.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirdasl 19. 1. 2010 18:04

Super.Děkuji.Děkuji všem kteří se mě snaží dokopat ke správnému stravování.Přeháním to.I když jednou to bylo co platné.Stejně sem znovu nabral.Musím se omezovat celý život.Teď to chci změnit.Hlavně nesmím zobat*a jíst tučné a slané jídlo.Vysadil sem kompletně konzervy,uzeniny,slané,sladké.
Vážím 87kg či-li za 24 dnů je dole 8 kg
Ještě 10-15 kg a budu rád
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 1. 2010 10:25

Ano, přeháníš to. Navíc, pokud jsi znovu nabral (nic jiného se ani tímto stylem nemohlo stát), tak to moc platné nebylo.

Vyřazení uzenin, konzerv, sladkostí a podobných věcí z jídelníčku je v pořádku (občas taky nezaškodí, ale princip je OK).

Vtip je v tom, že se člověk většinou nějak drasticky omezovat nemusí. Každým stravovacím excesem (kdo chce, může si to přeložit jako "drastická dieta") ale přidáváš na hromádku, která nakonec může vyústit v nepříliš efektivní celoživotní trápení (neboli budeš téměř permanentně hladovět a tělo si z jakéhokoli ojedinělého vyššího příjmu potravy vytvoří zásobu, které se nebude chtít jen tak zbavit). Samozřejmě nelze pominout ani rozhození metabolismu, rozhození hladiny krevního cukru a z toho plynoucí možné potíže. Tohle vše mohou být zcela nevratné změny.

Nechci strašit, nechci ani kázat - je to celkem tvoje věc. ;-)

Mimochodem, těch 8 kg dole je v čem? Ve vodě nebo v tuku? To je poměrně zásadní rozdíl ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 20. 1. 2010 10:56

Ve vodě nebo v tuku?

Jo tak to poznám jak.Tváře mě splaskly,pásek si utáhnu o jednu dírku.Nemám takové břicho.
Snídaně:2x polystyren+šunka+tvaroh
Oběd:Kuře+rýže+rajče
Svačina:Větší mrkev
Večeře:Jogurt s Müsli +polystyren.Dále jen Pl
Naposledy upravil mirdasl dne 20. 1. 2010 19:40, celkově upraveno 1
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 1. 2010 11:01

V některých větších lékárnách jsou k dispozici stroje pro měření základních parametrů těla (do mašinky se háže asi 20 korun). Pro častější měření je lepší si koupit váhu, které tohle měří (například zde: http://www.fitnessking.cz/osobni-fitness-vaha.html)

Jinak ten jídelníček už vypadá trochu normálnějc ... méně rýže, více rajčete ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 20. 1. 2010 19:38

No já váhu mám.Je tam červená stupnice s názvem ST do 21.Co to teda je?budu to hlídat..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 1. 2010 20:24

To nevím co je. Co to je za typ váhy?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 20. 1. 2010 20:56

No obyčejná váha.Typ nevím.Není psáno.
Přílohy
P1010656.JPG
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 1. 2010 21:01

Mirdo prosím tě co ukazuje to červený?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 20. 1. 2010 21:11

Já nevím. :-[ Doufám že mě nezkoušíš
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 1. 2010 21:12

To je jen nějaká jiná jednotka. Jaká, to netuším. Váha, která měří tuk a vodu (využívá většinou metodu bioimpedance) je vždy digitální. Link na jednu jsem dával v předchozím příspěvku. Pokud má člověk kardiostimulátor, tak pro něj tahle váha není.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 1. 2010 21:20

Tak zpět. St. je jednotka hmotnosti "stone". Je to anglo-americká jednotka odpovídající 14 librám (cca. 6,4 kg).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků