Jaterni dieta

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod ToMMyK 14. 12. 2009 19:44

Zdravim vas vsechny,

jak jsem cekal, tak neustaly stres ve skole, praci a tak dale, si konecne vybral svou dan a pred par tydny me skolila mononukleoza. Takze je na miste jaterni dieta. Na hubnuti je to fajn - za tri tydny 6 kilo dolu - ale tri tydny vareneho kureciho a ryze uz je na me moc.

Mate nejake tipy na jidlo, ktere je setrne k jatrum ale zaroven i pozivatelne?
Treba tip jak upravit bramborovy salat na vanoce :)
Diky
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 12. 2009 20:06

Vyhnout se salámu v salátu, možná i žloutku s cibulí a hlavně majonéze (tu nahradit bílým jogurtem). Já držím žlučníkovou dietu, takže netuším, zda by to mohlo být to samé. Sice každý tyto nemoci snáší jinak (př. já už skoro 5let nejím, to co dříve, takže si musím dělat lehké alternativy tučných jídel, někdo po operaci žlučníku zdlábne bůček a nic mu není..)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 14. 12. 2009 20:45

Salam v salatu nesnasim od prirody :). Tu majonezu jeste poresim :). Ono taky asi jeste zalezi, jak me dopadnou testy jeternich enzymu ;).

Moje dieta by mela byt se zlucnikovou vcelku totozna. Akorat muj problem je ten, ze krom uvodni anginy u me mono nema zadne jine priznaky. Takze je me dobre, coz je velmi zradne
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 12. 2009 21:09

Zkus bramborový salát bez majonézy, jen brambory, cibule, trošku oleje a ocet, sůl, popř.cukr. Po rozležení vynikající. Záleží na jaterních testech. Možná budeš muset i ten olej vynechat.
Co dobře okořeněná ryba?
Tady jsou nějaké zásady - http://www.ajgl.cz/mononukleoza/dieta.html i seznam pro přísnou dietu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 15. 12. 2009 16:51

Jestli můžu do toho vstoupit, tak cibuli jedině spařenou, a pak ještě na jaterní dietu telecí maso, všechno bez tuku, snad kapku oliv. oleje, jogurty čisté, a po jídle skleničku (malou) plzně Prošla jsem to, nic Vás nesmí nadýmat Držím palce
hejjar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ToMMyK 15. 12. 2009 18:22

Dekuji. Nejak vyrazne to neprozivam (snad az na obvodacku, ktera se me snazi mermomoci nacpat do spitalu), akorat se snazim vyladit dietu aby byla prinosna a taky pozivatelna.

Ale zaujalo me napr to nadymani. Jsem myslel, ze to ma co do cineni se zazivanim a ne primo s jatry. Zitra uvidim jak dopadnou testy. Opravdu tezko cim se ridit, protoze me neni zle, tak nepoznam co uz je spatne a jeste ne.

Jo a jeste neco - vadi nejak zvlast slby cerny caj?
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 12. 2009 20:05

U té ostřejší verze diety je čaj černý i ovocný povolen, zákaz je kafe, http://www.ajgl.cz/mononukleoza/dieta_old.html
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 15. 12. 2009 20:57

Zdroj je to siceobsahly a dobre zpracovany, ale rad bych neco pro overeni. Coz je problem, protoze vsichni kopiruji tohoto
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 12. 2009 21:41

Na wiki je dieta jen v češtině a ukrajinštině je zmínka - smažená, ostrá.
Tak i v nějakém českém zdroji bylo, že venku se na tu dietu tlačí míň, hlavně málo fyzické námahy. Jsou docela zajímavé i způsoby léčby, alespoň v jazycích, které zvládnu číst. Rusové třeba píšou acykloviry, protože je to z rodiny herpes virů, většina píše jen tlumit příznaky (teplotu atak) a v ukrajinštině v těžkých případech kortikosteroidy. Tak si vyber.
Ale při špatné léčbě se to může vrátit, nebo stát chronickým, takže pěkně kontroly u doktorky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 17. 12. 2009 16:24

Akutni stadium uz mam za sebou. uz jenom cekam az me splaskne uzlina a spadnou leukocyty, ale dle Dr. to je v pohode.

Fyzickou namahu omezuju jak se da, ale proste cyly den lezet mnohdy neni proste mozne.

Takze mam predepsanou jen dietu a klid. Ale uz nehodlam jist jen ryzi, jak jsem delal doted :)
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 12. 2009 00:09

Zkus ty špagety, co ti radí na Garáži. :D Brambory, kaši z brambor, pečené brambory. Škubánky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 18. 12. 2009 12:55

jo to jo. ale proste jsem chtel poradit/vymyslet treba nejaky ten bramborovy salat, at to neni furt stejne
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 12. 2009 20:51

Když se máš vyvarovat cibule a tuku, tak fakt těžko.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 19. 12. 2009 00:19

nastesti nesdilim tvuj pesimismus :)
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 12. 2009 09:48

Tak jak? Dáš si brambory s hráškem, okurkou, jablkem a nízkotučným jogurtem?
Zkus ty brambory s cibulí (třeba spařenou), trochou oleje, octa, soli - je to fakt bašta.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků