ledová káva

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Nokiac007 3. 7. 2007 16:52

Chutná vám ledová káva,at uz v plechovce (nescafe xpress) ci v restauracich ??? Myslim ze v lete je takove frappe velmi osvezujici...
Nokiac007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 7. 2007 17:14

Divnosti z plechovek nepiju už proto, že je v nich cukr a ten mi do kafe nesmí. Sice aktuálně kávu nesmím, ale dobré frappé nebo iced latté případně i ledová káva se zmrzlinou jsou fajn. Jen pokud se (v tom posledním případě) přidává šlehačka, nesmí to být sprejová parodie.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 4. 7. 2007 08:05

chutná, akorát to kupovaný je opravdu moc sladký a musí být hodně vychlazený...

jinak si rád dělám frappé sám (teda jestli je to frappé nebo ice café to nevím) - udělám si silnou kávu (espresso), tu nechám chvilku vychladnout, našlehám pěnu z mlíka jako na cappuccino a naleju do úzké sklenice s ledem, naleju kafe, dám tam brčko a je to...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod private_joker 4. 7. 2007 11:41

ja si robievam domácu a bez cukru :) robievam si litrovú a vychádza ma to tak, ako keby som si ten liter kúpil v plechovke
Vietnamská vojna to je moje
private_joker
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 7. 7. 2007 14:34

Tak mne ta kupovana docela chutna. Sice to s kavou nejspis moc spolecneho nema, ale to preziju :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 7. 2007 17:25

mě ta od Nescafé taky docela chutná, ale radši mám opravdu ice café než frapé. Jinak, jak vám chutná klasická teplá káva se zmrzlinou?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 9. 7. 2007 20:54

kryštof: to jsem ještě nezkoušel, kafe se zmrzlinou, ale mě přijdou všechny zmrzliny dost sladký...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dix_ 20. 3. 2008 22:38

[quote="Kryštof Korb";mě ta od Nescafé taky docela chutná, ale radši mám opravdu ice café než frapé. Jinak, jak vám chutná klasická teplá káva se zmrzlinou?s/quote]

Tu jsem měl a je to dobré.Doporučuji. :)
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 21. 3. 2008 21:34

Já jsem si loni v létě někde v Brně dala frapé a nebylo moc dobré, měla jsem dvě příchutě a ani jedna mě neoslovila. Letos se polepším a nebudu podporovat předražené kavárny a raději si něco udělám sama doma :-)
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 31. 3. 2008 15:14

Není nad to udělat si doma kávu, dát si do ní kousek zmrzliny a navrch šlehačku :)
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 5. 2009 13:30

Souhlasím s tou domácí. Mňam ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 12. 5. 2009 17:34

a jak děláte domácí ledovou kávu? normálně uvaříte, necháte zchladit a toť vše? nebo má někdo nějakej fígl? :)
Banny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anmara 12. 5. 2009 22:42

no... na tu "domácí" je receptů spousta... naším oblíbeným je ten, kdy se udělá překapávaná káva a nechá vychladit, pak se dá do vysoké sklenice kopeček vanilkové zmrzliny, zalije se tou vychlazenou kávou, navrch se dá kopeček šlehačky a to se zakápne troškou javorového sirupu... přidá brčko... a užíváme si :oops: mňam!
Anmara
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 13. 5. 2009 15:12

Já ulítávám na frapé:

Nestlé collection Espresso smíchat s půldeckou studené vody, vyšlehat mašinkou do husté pěny, zasypat ledovou tříští (v nouzi i kostkovým ledem), dolít dobrým mlékem, zamíchat. Náklady jsou mizivé, příprava nesmírně rychlá a je to úplně boží! Kdo sladí, může přidat i cukr (což osobně nechápu) ;-)

Samozřejmě je možné použít libovolnou jinou instatní kávu - třeba Nestlé Collection Alta-Rica, Carte Noire, Jacobs Kronung, Nescafé Gold ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 5. 2009 19:40

Já ji dělám tak, že uvařím kávu nechám vystydnout, přidám zmrzlinku, zaleju kávovým likérem,nahoru kopec šlehajdy a sypu strouhanou čokoládou ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků