Kávovar na espresso

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod 0ndra 6. 2. 2007 09:50

máte někdo doma kávovar na espresso? jaký typ, jak jste spokojení, má smysl investovat do stroje s vlastním mlýnkem/na kapsle/jen na mletý kafe, je rozumný připlatit si nebo stačí i levnější typy?
uvažuju o něčem takovým a nevím co koupit - zatím to vypadá na nějaký "značkový" (kvůli příp. náhradním dílům) typ s tlakem 15 barů, ostatní parametry nevím...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 15. 2. 2007 08:22

to fakt nikdo nemáte espressovač?
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 2. 2007 10:34

Nemám, ale chci ho, jenže fondy jsou omezené a výdaje na jiné, důležitější věci vysoké ... :-/

Model už mám vybraný - hodlám investovat do automatického přístroje s mlýnkem. Jeden levný typ jsem kdysi měl a to co z něj teklo bylo natolik žalostné, že mi nyní doma jen překáží. Tlak 15 bar je nutnost, přístroj by měl mít i svoje čerpadlo.

Značku uvádět nebudu, cena se pohybuje okolo 15.000,-. Přístroje jen na mletou kávu nepovažuji za příliš vhodné, protože fígl espressa je podle mě mimo jiné v kávě čerstvě namleté. O kapslích se už vůbec nezmiňuji - káva z nich je taková jiná, ochuzená o spoustu chuti (vlastní zkušenost z jednoho podniku, kde sice značku nezměnili, ale přešli z mleté kávy na kapsle), nehledě na fakt, že kapsle jsou docela drahé a nedají se koupit všude.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 15. 2. 2007 11:17

takže s vlastním mlýnkem - a co značka, myslíš že bude rozdíl třeba v nějaké typu AEG/Siemens/Krups nebo raši italského výrobce jako třeba Saeco? Italové asi budou mít víc zkušeností, na druhou stranu jestli v tom vůbec nějaký rozdíl bude...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 2. 2007 14:55

Ondra: myslím, že je to skoro jedno. Saeco je o něco dražši, ale neumím posoudit, zda je to díky značce nebo je opravdu lepší. Ono se dost často stává, že se jeden typ výrobku dělá v jedné továrně v čině, jen se na něj každý týden lepí jiné štítky. A jde často o velmi renomované značky...
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 20. 3. 2007 21:02

tak jsem nakonec koupil Saeco Talea Giro a kafe je z něj moc dobrý...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Eva1 30. 7. 2007 18:31

Dík za názor, už jsem chtěla objednat kávovar na kávové kapsle, ale zachytila jsem Váš názor. Moc by mě zajímalo jestli všechny nabídky jsou více reklama než skutečnost. Všude nabízí výbornou přípravu espressa jako od baristy. Teď se přikláním spíše k Vašemu názoru. Můžete přidat ještě nějaké zkušenosti?Děkuji, Eva.
Eva1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eva1 30. 7. 2007 18:36

Má někdo zkušenosti s kávovary na kávové kapsle??Eva
Eva1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 0ndra 30. 7. 2007 19:56

no můžu potvrdit že kvalita kafe z toho kávovaru je fakticky jako z kavárny... záleží i na druhu kávy, ale kafe je plný pěny, voňavý... no prostě dobrota, dá se nastavit síla - množství namletýho kafe - a množství vody, takže není problém udělat i extra silný "picolo", je k tomu tryska na capuccino a funguje to, navíc k tomu mají jako příslušenství i nějaký udělátko "capucinator" který udělá pěnu v nějaký extra nádobě.

Ten stroj bych doporučil, i když je pravda, že hned první co mi přivezli nefungoval :( ale firma byla solidní, takže obratem poslali nový... nicméně je možný, že podobný kafe dokáže udělat i levnější přístroj, můžu to srovnat maximálně s takovým tím ručním (nemele, mletá káva se pěchuje do "páky", nelze nastavit množství vody) a je to opravdu rozdíl, ale ten byl i v ceně...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 7. 2007 23:21

Eva1: jak jsem psal, s kapslemi mám zkušenost jen jako konzument výsledného nápoje. Připodobnil bych je k sáčkovanému čaji. Tedy nic moc...
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod majda32 21. 10. 2007 23:25

Saeco je celkem doporučováno. Můj favorit je ale tento: http://jura-impressa.cz/produkt/jura-impressa-f50 . V Saecu se mi zase líbí primea cappuccino, ale to je uz o jinych penezich :(

Přeji dobrou kávu všem :)
majda32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eva1 22. 10. 2007 07:25

:lol: Přístroj je asi výborný, ale cena dost vysoká. Ne každý si může dovolit. Koupila jsem Ariette De Luxe, je výborný.Eva
Eva1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rambo 22. 10. 2007 15:32

Mám doma RUPS K2 XP 4050 a sem sním plně spopkojen. Měl sem před tím nějakého Boshe a ten je oproti boshovi úžasný
Rolničky prdlačky Batman je pako. Po hlavě spad do hnoje *****í mu sako.
Rambo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matejovo 8. 7. 2008 13:31

Ahoj, já osobně používám tento kávovar a jsme s ním nad míru spokojen. :-)
Matejovo
Kolemjdoucí