Voda z vodovodu x balená voda.

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Jak jste ne tom s vodou?
Kupuji balenou a poéužívám ji na všechno (i na vaření) 0 %  0%  [ 0 ]
Kupuji balenou, ale jen na pití 35 %  55%  [ 35 ]
Používám jen vodu z kohoutku 28 %  44%  [ 28 ]
Celkem hlasů : 63

Odeslat příspěvekod ewing 10. 5. 2006 11:32

v podstate mi je to uplne jedno
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hangars 21. 6. 2006 20:22

No cola z vodovodu neteče takže maj smůlu :lol:
Nokia E51 + 1GB microSD + HS-47
Hangars
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mae-geri 28. 6. 2006 19:45

Taky piju vodu z kohoutku. Balenou malokdy.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tommy11 29. 6. 2006 21:28

Já piju z kohoutku, balenou si kupuju jen ochucený minerálky do práce. A jinak k těm balenejm vodám. Jestlipak víte, jak se to stáčí???Co
Tommy11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 7. 2006 12:40

Tommy: tipuji, že většinou do lahví ;-) Jinak spíše než ze stáčení bych měl obavy ze skladování. Když jsem viděl palety s balenou vodou "uskladněné" u rampy jakéhosi hypermarketu na přímém slunci v cca. 40°C, tak mě přešla chuť ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mae-geri 2. 7. 2006 20:15

nj, urcite to neni nic extra. Se skladovanim si zadne supermarkety hlavy moc nelamou :(
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tommy11 10. 7. 2006 08:47

No tak stáčej to tímto způsobem- 1/3 jde opravdu z vrtu a 2/3 jsou profiltrované z nejbližšího potoka, pak se voda ještě obohatí o minerály.
Tommy11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 7. 2006 11:47

Tommy11:
Záleží na tom o jakou vodu se jedná. Česká legislativa rozlišuje následující (hovořím o nesycených, nemineralizovaných):

Pitná voda
U pitné vody má zákon stejné požadavky jako u vody, která teče z kohoutku. Na její výrobu nemusí být použita podzemní voda, může se chemicky i fyzikálně upravovat. Přípustné je i umělé přidávání minerálů, tato skutečnost však musí být na obalu uvedena. V této kategorii se prodávají především vody privátních značek.

Stolní (pramenitá)
Stolní, (též pramenitá voda) je podzemní voda, která může být fyzikálně upravena (odstranění železa, síry a pod). Chemická úprava přípustná není. U této vody musí být již uveden název vrtu ze kterého byla čerpána. Pramenité vody velmi často splňují svými parametry nároky kladené na vodu kojeneckou (zejména ohledně obsahu dusičnanů a dusitanů), proto někteří výrobci uvádějí i označení "pramenitá voda vhodná pro přípravu kojenecké stravy).

Kojenecká voda
Jako kojenecká voda smí být označena pouze čistě přírodní podzemní voda bez jakýchkoli chemických a fyzikálních úprav. Přípustné je pouze UV ozáření a mírné sycení oxidem uhličitým (obvykle se používá kvůli konzervaci). Pokud je oxid uhličitý použit, musí tato skutečnost být uvedena na obalu spolu s upozorněním, že před použitím pro přípravu kojenecké stravy je nutno jej odstranit varem. Uvedení vrtu je samozřejmostí stejně jako nároky na obsah minerálních látek a zejména pak dusičnanů a dusitanů.

Požadavky na kvalitu balených vod jsou zakotveny ve vyhlášce MZd č. 275/2004 Sb. (http://www.mvcr.cz/sbirka/2004/sb088-04.pdf - částka 88 Sbírky zákonů)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 8. 2006 20:57

většinou z vodovu, v Praze je dost dobrá. A jinak si občas pochutnám na nějaké baleneé, mattonce nebo podobné minerálce...
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mc-icy 17. 8. 2006 12:09

na pití kupuju vodu, ale pouze s bublinakami... voda z vodovodu mi ovšem také nevadí...
nedávno sem viděl ve zprávách (na Nově myslím) že dělali test kvality vody z vodovodu a Česká Republika byla snad nejlepší v Evropě, takže kupovat vodu bez bublinek (nesycenou) někde v supermarketu je hloupost....
Panasonic EB-GD67 -> Siemens CX65 -> Motorola MPx220 -> MDA Compact + 1GB
Chelsea, Chelsea no one can stop us now
nemam rád Nokie a Symbian
Kdo pije umře, kdo nepije umře ještě dřív, protože ho přejede ten kdo pije :lol:
mc-icy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gho$t 1. 10. 2006 00:02

Vetsinou (tj 99,9%) minerálku. Nejradej mam Mattoni - Citron. H2O z kohoutku jen na vareni a zalejvani kytek ;-)
Gho$t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 2. 10. 2006 12:16

hlavne nekupovat levnou vodu v tescu, vyvolavala ve mne stejne davive reflexy jako ta z vodovodu....fakt ***** maximalni
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod ma.krtek 4. 10. 2006 22:35

pěkně hnusnou maj taky v Lidlu!!!!!!!!!!
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 5. 10. 2006 10:25

tak do lidlu bych nevlezl, kdybych mel chcipnout :) Tam ej vicero hnusneho...

....a taky jak by vypadal cadillac zaparkovany pred lidlem... :roll:
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod 0ndra 5. 10. 2006 11:31

doma z kohoutku, občas minerálku (matonni, magnesia) - zásadně neochucenou. přijde mi to mrhání prostředky (hlavně na obaly) když kvalita vody je stejná (ne-li vyšší u vody z vodovodu), chuťově mi taky nepřijde špatná (doma piju hlavně vodou ředěný džus a čaje, takže tam je to úplně jedno)
0ndra
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka