Kávovar na přípravu latté a pressa.

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod saww 8. 11. 2010 21:34

Ahoj, rozhlížím se a hledám nějaký vhodný přístroj pro přípravu cafe latté a pressa. Díval jsem se a zatím jsem našel pouze přístroje na kapsle - existuje něco, co dokáže připravit kávu z mleté kávy? Nebo alespoň kombinace - např. latté z tablety a preso z mleté kávy?
saww
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 11. 2010 17:24

ten dotaz je legrace, nebo jsi právě přistál z planety tv n@va???
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 11. 2010 23:01

Přístroje na kapsle jsou šikovné hračky na prodej instantní kávy.
Skutečné preso a latté se připravuje z mleté kávy, tlak v přístroji je 15 barů a malá nádržka zajišťuje, že krmě tlaku bude mít těch pár ml i patřičnou teplotu. přístroje jsou vybavené tryskou pro napěnění mléka na kapučino, nebo latté. Celá příprava je časově trošku náročnější, ale je to káva. Rozpětí je od 1300 (Silvercrest v Lidlu - je to jen přejmenované DeLonghi) po 25.000,- za mašinku pro domácnost.
Zkus hledat líp.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saww 10. 11. 2010 17:48

Díky, možná jsem dotaz formuloval špatně. Zeptám se jinak. Pokud vezmu například tento výrobek:

http://www.onlineshop.cz/male-elektrosp ... 7528P.html

udělám v něm presso, překapávanou kávu, cappuccino a latté? Tryskou našlehám mléko a pak do něj nechám připravit espresso přímo v přístroji?
Dnes děláme latté ručně (napěníme mléko a poté opatrně přiléváme kávu) - výsledek není vždy nejlepší (nedostatečné napěnění mléka a špatné rozvrstvení) - bude to tímto, nebo podobným pressovačem fungovat?

Otázka ohledně kapslí - existuje pressovač, který umí připravit kávu jak z mleté, tak kapslové kávy? (V parametrech je vždy napsáno buť použití na mletou, nebo kapslovou kávu - je možné obojí?)

mikicz: tu planetu neznám, asi jsi rodák, jaký to tam je? ;-) Používáš nějaký kávovar, který můžeš doporučit?
saww
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 11. 2010 17:55

jo, teď už ta otázka dává smysl. napěnění mléka parní tryskou je určitě lepší, než ručně, ale pokud chceš něco opravdu super, tak parní trysku s přisáváním, jako mají třeba kávovary Jura. Tam to funguje tak, že se mléko přisává k páře a pěna jde přímo z přístroje. Taky ale stojí od nějakých 16k nahoru. Zato mají mlýnek na kávu, takže ji máš vždy čerstvě namletou a další super funkce.

na kapsle bych se vykašlal. Kup si buď obyč presso s parní tryskou. Sice to není jako pěna z profi kávovaru, ale pořád lepší než instantní hnus v kapsli.

Osobně mám krups kombinaci presso s překapávačem, ale dneska už bych si koupil jenom presso a asi lepší s integrovaným mlýnkem.

lidi z planety n@va se poznají obvykle tak, že to jsou totální mimoni, co neznají nic, co nedávali na tv nova...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saww 10. 11. 2010 21:06

Díky za rady. Na kapsle fakt kašlu, mlýnek taky nevyužiji a vypadá to, že si vystačím s tryskou bez přisávání (s přisáváním jsou přístroje za celkem vysokou cenu - pro začátek vyzkouším něco obyčejnějšího).

Co jsem se ale zatím nedopátral - v minulosti jsem používal překapávač, tehdy to byla novinka a obrovská technická vychytávka. Neměla ale jednu funkci, kterou potřebuji a bez níž bych si například čistě překapávač dnes nepořídil - po překapání veškeré vody ze zásobníku jsem musel přijít a přístroj vypnout. Umí to dnešní přístroje automaticky a je například možnost jejich načasování? (Večer si nastavím, aby mi ráno v šest překapala konvice kávy?)

S tou mimoní planetou jsem to pobral hned prve ;-), jenom jsem rejpnul zpátky, aby bylo veseleji. :-D Jinak, telku sleduju zřídka, teda když nepočítám prospaný večery před tímdle vynálezem, ale zrovna před chvilkou jsem tam zahlídl todle: "MIMOŇ-KAFFE"??? Celkem pěkný, ale mimo můj rozpočet.
saww
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 11. 11. 2010 18:18

saww: mlýnek se dá koupit za cca 800-1200 dodatečně, akorát nebude integrovaný. Pokud bych do toho chtěl dát 20k, tak spíš JURA C5... Samy se zapnout a vypnout umí některé automatické kávovary, ale zase se bavíme o částkách nad 20k. Obyčejné levné presso musíš zapnout a obvykle i vypnout sám. Dražší mají nastavení množství vody na nápoj, ale zase je to spíš na těch automatech. No a ke kvalitní kávě se mrkni třeba na odkaz, který mám pod tlačítkem www ;)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 11. 2010 22:52

Překapávač s časovačem je možné koupit. http://www.zbozi.cz/items/?sId=nqUFJtoR ... &maxPrice=
Ony totiž přístroje dva v jednom nebývají to, co dva samostatné. Jinak tu kapučino trysku má deLonghi docela slušnou, ale latté co jsem viděl, dělají do šálku kafe a pak najednou přelévají do mléka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 11. 2010 09:58

kejki3: překapávač s časovačem a presso s časovačem není úplně to samé...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 11. 2010 18:46

saww píše o konvici překapané kávy, takže píšu správně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 11. 2010 22:31

ale my se tu posledních pár postů bavíme o espressu mlho... :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saww 13. 11. 2010 13:38

Díky, v pořádku, celkem mě zajímá obojí - zjišťuji, že v tom nemám jasno. Měl jsem zato, že presso udělám na šálky - vložím kávu a nechám udělat dva šálky a konec, přístroj dál nic nedělá - není tomu tak?

A ohledně překapávače (ať už u samostatného, nebo v kombinaci s pressovačem) - existují třeba i nějaké, kde bych mohl nastavit teplotu vody? V případě, kdy bych mohl nastavit teplotu vody na cca 60°C, mohl bych pohodlně připravovat např. zelený čaj.
saww
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 11. 2010 14:53

Espresso v kategorii 3tis. nahřeje trochu vody. Rozsvítí kontrolku a ty spustíš proud páry na kafe. Ručně ho opět zastavíš. Automatické odměření šálku má tuším od 5tis DeLonghi, ale viděl jsem to jen na aukru, jinak spíš ty automaty za 20tis.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 11. 2010 19:53

Tak asi nejlevnější s mlýnkem http://www.onlineshop.cz/male-elektrosp ... 3780P.html
A nejlevnější s nastavitelným množstvím vody - listoval jsem jen v tomhle obchodě
http://www.onlineshop.cz/male-elektrosp ... 5273P.html
http://www.onlineshop.cz/male-elektrosp ... 1620P.html
Bohužel, Zelmer i Ariete u mne platí za méně spolehlivé značky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 11. 2010 17:57

saww: jak psal kejki. Levné pressa musíš ovládat ručně. Tedy ponahřátí ručně zapnout a po napuštění dprávného množství kávy do šálku vypnout. Nebo si pěkně připlatit za automat. Překapávač s nastavitelnou teplotou je blbost z principu, protože funguje na principu kondenzace páry a ta má jak známo konstantní teplotu za běžného tlaku. Alespoň ty, které jsem zatím v životě viděl. Nechceš se vykašlat na shánění univerzálně blbého zařízení a vybrat si něco pořídného? Mimochodem, varnou konvici s nastavitelnou teplotou jsi už někdy viděl? já teda ne a to je její konstrukce v principu mnohem jednodušší.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků