Kvalitné kuchárske nože

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod --Tomas-- 22. 12. 2009 12:10

Tak na dneska jsem dostal Wüsthof Dreizack Solingen Le Cordon Bleu 23cm.
Myslel jsem že 23 cm bude trošku menší má strašně dlouhou rukojet sem zvědavý jak budu nakrajvat cibuly ale snad to bude dobrý, určitě pak napíšu skušenosti. ;)
--Tomas--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michee 13. 1. 2010 17:56

--Tomas--: 23 cm nožem na cibuli? to bych nedala...já na cibuli používám max 14 cm dlouhý nůž, s delším bych si ublížila.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2010 08:59

No s takovou skoro mačetou bych si asi taky při krájení cibule spíš uříznul ruku :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swordman 22. 1. 2010 23:03

Tescoma Azza. Japonské kované. Vhodné príslušenstvo - ocielka Dick.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 9. 6. 2010 19:03

Mám WUSTHOF Solingen Classic 4582/16cm a je to dobré, když se pravidelně obtahuje ocílkou, tak krásně drží ostří, ale chce to dobrou ocílku a nezapomínat na to.

Kdybych si ho kupoval sám, tak si vezmu ten 20cm. 23 už by asi bylo zbytečně velký.

Nedávno nám přibyl i malý nůž Fiskars a ten je taky dobrý, akorát dost rychle ztrácí ostří a nechce se mi na něj šahat ocílkou, když vím, že Fiskars má nějáké podivné ostřičče.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foxtrot 9. 8. 2010 10:10

Z keramických nožů doporučuji Kyocera - vyborne ostri, nejsou tak krehke jako levne sunty. Jeden maly sunt jsem si koupil a ostri praska (i kdyz jsme ho pravda nesetrili).
Jde koupit diamantovy brousek, jedna z Kyocer se mi po roce trochu ztupila, ale ani tim diamantem ji nejsem moc schopen nabrousit. Brousi keramicke noze nekde v CR profesionalne? V Japonsku bych mel nabrouseni v cene noze, ale jen tak tam zase nepojedu :-)
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 8. 2010 15:52

Jeden kousek Kyocera jsem dostal před dvěma lety pod stromeček. Vloni jsem si pořídil za poměrně výhodnou cenu sadu nožů Ceratio. Co do kvality ostří nepozoruji významného rozdílu, Kyocera má ovšem o dost lepší ergonomii. Nůž Kyocera se mi intenzivním používáním poněkud ztupil (choval jsem se k němu dobře - krájení jen na dřevě či plastu, žádné sekání a další věci, které keramika nesnáší - jen jsem ho používal opravdu intenzivně). Zkusím napsat distributorovi, myslím, že službu broušení poskytují. Dám pak vědět.

------------------
Takže kopíruji odpověď distributora:

V rámci našich služeb zákazníkům provádíme i broušení Kyocera nožů.
Toto broušení probíhá v naší provozovně Sarajevská 8, Praha 2 a obvykle v pátek.

Cena za broušení se pohybuje takto -
** Broušení bez zjevného poškození ostří - cena 99,--Kč bez DPH
** Oprava ostří do hloubky max. 3 mm - cena 299,-- Kč bez DPH

Jestliže máte možnost nůž doručit/vyzvednout si osobně, bude cena broušení viz výše.
Jestliže nůž zašlete poštou, bude Vám zaslán zpět na dobírku, kdy k ceně broušení se počítá doběrečné ve výši 110 Kč bez DPH.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ssamoo 12. 9. 2010 14:20

Uz vyse 2 rokov pouzivame Zwilling J.A. Henckels. Su vynikajuce, ostria sa lahko s prilozenou oskou, staci ich prebrusit raz za mesiac. Vyuzivaju sa naozaj na vsetko a ku vsetkemu. Pravidelne umyvane v umyvacke. Su cenovo drahsie ale napriklad ako komplet vyjdu cenovo vyhodne, vzhladom na funkcnost a kvalitu.
Mame konkretne tento blok aj s tymito nozmi:
http://www.zwilling.com/en-WW/Product%2 ... 12633.html

Mozem len a len odporucit.
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrMmm 20. 10. 2010 11:11

Já už nějaký ten pátek používám keramické nože Tramontina Onix.A zatim snad nejlepší keramicke nože,pořád stejně ostré,lehké a pěkně se drží.Naposledy jsem si pořídil ten to kousek www.toscada.cz/Tramontina/55/986
PetrMmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Soldner 3. 12. 2010 22:05

Mé srdce tíhne ke značce, která vyšla z testu 16 nožů nejlépe, jedná se o nůž značky GLOBAL japonské výroby, u nás se však bohužel téměř nedá sehnat a pokud ano, tak za nesmyslně vysoké ceny, (ostatně stejně, jako většina kvalitních nožů a celkově zboží), takže jsem zabrousil na ebay a hle, nůž global g2 vyjde na hezkých 100dolarů, sada na cca 8000 i s dopravou do ČR - podobný set u nás stojí 20000!!! Takže pod stromeček si možná nechám soupravičku nadělit a kdyžtak dám vědět, jak řežou.... :) Jako alternativu bych ovšem možná zvolil již zmiňované nože pana POKa, rukojeť ze dřeva se mi tedy moc nezdá, ale kvalitou zpracování půjde zajisté o kvalitní práci-navíc jsem slyšel, že pokud přijedete osobně, rukojeť vytvarují tak, aby seděla do vaší ruky, což se cení... :-D .
iFi iDSD MICRO + Hifiman HE-4,Sennheiser HD-650,Beyerdynamic DT-150, shure se210, Marshall Major
Soldner
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 21. 9. 2011 21:07

ja lacne noze pouzivam ceske KDS :) tupia sa rychlejsie ale lahko sa brusia a su tenke, nie ako sekera :) cize lahko sa s nimi kraja a nestiepu potraviny...
a som s nimi spokojny...
Viem ze su aj lepsie noziky ale to si kupim az casom... este byvam s rodicmi :)
iggi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 11. 2011 21:16

no právě sem se chtěl zeptat...

http://www.kds.cz/

Jestli je někdo má, jestli jsou kvalitní.. Je to český výrobce, myslím že by mohly být dobré.. :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 6. 11. 2011 06:57

Ja potrebujem v kuchyni jeden spoľahlivý, univerzálny, vždy ostrý nôž - 20cm dlhá, úzka a tenká čepeľ.
Náhodne som kúpil jeden takýto a som s ním veľmi spokojný. Značka je BOR Steel, ale je to len názov distribučnej firmy. Nie výrobcu. Sám si ho brúsim ručne na dvojvrstvovom kameni na mokro, dobrúsim na osličke a na jemno na jemnozrnnej keramickej trubke.
Ostrie mi vydrží veľmi dlho, ale nie jo to super kvalitou noža, ale tým, že ho nemám hodený medzi ostatnými, ale má svoj držiak, aby sa nestupil.
DSC08225-800.jpg
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ogopogo 7. 12. 2011 21:45

Nožmi sa zaoberám už asi 5 rokov a keďže moje profesné zameranie sa točí aj okolo gastronómie, tak hlavne nožmi do kuchyne. Vyskúšal som už všeličo a myslím, že japonské nemajú súpera hlavne v krájaní ovocia a zeleniny. Nemecké sú robustnejšie a sedia mi lepšie pri krájaní mäsa. Francúzske majú tenšie rúčky a hodia sa na jemnejšiu prácu. Cenové relácie v porovnateľnej triede za 20cm chef´s sú dosť podobné - teda približný stred je niekde okolo 65 - 100 EUR. Viem ale poradiť, ak má niekto záujem, nože z nemeckej ocele "X50" /4116 Krupp/ - sú z nej nože Zwilling, Wusthof, F. Dick... za ceny 20 až 25EUR a s doživotnou zárukou. Žiadna čínska, ani iná ázijská produkcia. K ostatným príspevkom len toľko - s nožmi KDS /s vyššími radami/ sa dá krájať, s Tescomou sa krájať nedá a keramické nože nepatria do profi kuchyne, nože POK sú vraj kvalitné a verím tomu, že sú. Súčasný naj hit sú nože potiahnuté silikónom v rôznych farebných variáciách najčastešie neónových. Na materále, ktorý je pod silikónom nezáleží...
Ogopogo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 8. 12. 2011 00:00

Tie co otec doniesol s fabriky kedysi este za komunistov su lepsie ako tie co sa u nas daju zohnat. Rukovete na ne sme si odliali z dentakrylu. Nasi stari dedovia vedeli tavit a kalit ocel. Otec v potoku nasiel noz pred 30 rokmi a brusiar na bruske sa divil co je to za tvrdy kov, ze mu to ani bruska nebere. Tie noze sme mali este som nebol na svete. Neterba ich brusit. Staci s nim prejst po tvrdej doske na krajanie a hned je v nej hlboka ryha. Mozem nimi sekat papier ked ho chytim zvislo. Su strasne tazke na svoj objem ocele oproti inym co sa mi dostali do ruk. Mame aj nejake mensie nove kupene s talianskej ocele, lebo tie domace su vsetky velkeho typu. Tie talianske rajcinu rozpucia miesto rozrezania. Tie nase nemusim ani robit nozom tah po rajcine ale len seknut a je napoli.
Teraz sa vsetko robi na zarobok a nie kvalitu.
Vsetky kupovane alebo co som videl v obchode sa trochu ohybaju cepele. Ale tie nase aj ked su tenke tak nie. Su asi spravne zakalene. Ani krehke ani makke.
Chleba kraja ako maslo. Ten najtazsi pouzivame ako sekac na maso. Aj ked je maso slachovite, netreba na noz tlacit.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků