Jakou koupit škrabku?

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2011 11:43

U nás u práce mají výprodej kuchyňského nářadí, tak jsem si řekl, že bych si mohl koupit i škrabku. Zašel jsem tedy do obchodu, ale ouha. Škrabky s výkyvným ostřím a pevným ostřím, příčným a podelným, kovové a keramické,... si říkám, oč to za minulého režimu bylo snazší. Člověk byl rád že vůbec něco sehnal :twisted: a nemusel (nemohl :-\ ) si vymýšlet, co že by to vlastně chtěl ;-]

Mám velmi slušné nože (máme známého nožíře) a tak jsem zatím vždy používal nůž.

V podstatě škrabku nepotřebuji, párkrát potřebuji oškrábat okurku a zřídkakdy brambory (moc je nemám rád, jedině hranolky a ty už většinou koupím hotové). Ale přece jen toho odpadu je přitom o něco víc, tak si říkám, že by se škrabka hodila (hned bych si nechal doporučit i "hranolkovač", ideálně ve formě toho pákového mechanismu, než nějakého struhadla. A možná to bude i kapínek pohodlnější?

Tak co mi doporučíte? Příčné nebo podélné ostří, kovové nebo keramické (u toho keramického mě láká možnost "zapomenout" to ve dřezu bez obavy např. z nějaké koroze), pevné nebo výkyvné, případně i značku a kde to (v Praze) koupit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 20. 3. 2011 19:09

Při tom množství, které budeš loupat si poradíš s každou :)
Návyk vzniká až častým používáním, jak dosvědčuje předchozí vlákno na toto téma. Ty pákové mechanismy jsem si prohlížel na aukru, jsou lepší a fórovější, ani to tam nepřijde draho, ale koupené hranolky už jsou před připravené, tak abys nebyl zklamán, že to dlouho trvá.
A k té keramice - mám dvě kovové škrabky, jedna je opravdu nerez a druhá není, takže tohle důvod pro tu módní vlnu není.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2011 19:15

A která ta škrabka je lepší? Příčná nebo boční? Nebo se hodí každá na něco jiného? Je nějaký důvod pro to koupit tu keramiku?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 30. 3. 2011 17:43

Jestli škrabku nepoužíváš nějak často, klidně bych se spokojil s kovem. Domů jsem koupil kovovou s výkyvným ostřím za pár korun a bohatě to stačí. Využití je celkem časté a drží.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 3. 2011 18:08

No já jí nepoužívám vůbec, protože jí nemám :). Proto si nechám doporučit. Nemám problém za ní dát i relativně dost peněz, ale když už něco koupím, musí to stát za to. Mám malý být a než něco koupím, musím si to opravdu důkladně rozmyslet, protože na to, abych doma skladoval krámy fakt nemám místo.
Takže raději s výkyvným než pevným? A příčná nebo podélná? Nějaká konkrétní značka/typ?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 8. 4. 2011 14:34

Nevím co si představit jako podélnou, nebo příčnou škrabku. A hlavně škrabka pro mě není objekt, u kterého bych řešil cenu, značku či kvalitu. To úsilí věnuji jiným a důležitějším věcem. Zvlašť pokud bych jí používal jen občasně. To by mi tam mohla ležet jaká chtěla. Klidně nějaká z tesca za 20 korun.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 4. 2011 21:01

PodélnáObrázek
Příčná Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 4. 2011 08:45

Já osobně mám raději boční. Dobrou zkušenost mám s tou od tescomy, ale bohužel se mi zlomila. Teď jsem dostala od dcery keramickou, boční a výkyvnou. Naprostá spokojenost, doporučuji. Je od firmy KYOCERA.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 11. 4. 2011 13:28

Já mám přesně tady tu Tescoma příčnou a je plně dostačující. Podle mě na škrabce nemůžeš nic moc zkazit, zvlášť když ji používáš velmi málo. Kup tuhle za 100 Kč a když za rok nebude vyhovovat, koupíš jinou. Těžký prachy to nestojí tak si spíš vyber tu, která se ti dobře drží v ruce a líbí se ti.
Fredddie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baki 22. 9. 2011 09:55

Hmm, narazil jsem na tohle téma a musel jsem zareagovat. Nejlepší škrabka je tady ta:
http://www.anhelo.cz/okounek/eshop/8-1- ... ro-pravaky
Dá se koupit v různých obchodech, nejlépe škrabe a nic na ni nemá :). Zkoušel jsem i ostatní, ale tahle škrabe luxusně, tence a když se zničí, tak za těch pár korun další a jedeme ;)
Baki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 9. 2011 10:29

Ja jsem nakonec koupil obe :). Tahle nevypada spatne, ale vadila by me ta drevena rukojet. Nemuze se nechat lezet ve vode.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mokus 22. 9. 2011 16:24

mam tu prvni Tescomu a jeste Wüsthof s plastovou rukojetí ale u ty jsem si promackl ostri :( oboje supr... loupaní směrem k sobě brambory, od sebe okurky...
2,0 TDI, haldex, 7DSG ..140PS
2,0 TSI, torsen, 6man. ..211PS pístní kroužky a ventily už cajk
EX A4 2,0 TFSI torsen, 6man. ..200PS
EX EOS 2,0 TSI 6DSG ..211PS
EX A4 Av.. torsen, 2,5 TDI, 6man ..180PS BAU
G-One, iP8, GEKKO GE-1
mokus
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků