Panev, jakou, kde?

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod buck12345 17. 11. 2010 11:32

Ne ze by jsme doma panev nemeli, mame. Ale jaksi stoletou a jelikoz si zacinam v domacnosti varit sam, rozhodl jsem se poridit si panev vlastni, ikdyz varit jeste poradne neumim:) Proto mi staci nejaky zakladni co zvlada bezne smazeni. Nechci do toho zas nahazet balik, prodte mi prosim jakou vybrat, diiky
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 11. 2010 21:28

Od zítřka v Lidlu - teflon, 5mm tloušťka, 249,- nebo 299,- podle velikosti.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 7. 2012 12:30

Ahoj,

odešla mi v dál teflonová pánev s „red puntíkem“ od Tescomy. Vzhledem k tomu, že se množí diskuze, jak vaření na teflonovém povrchu vylučuje já nevím co všechno, rád bych se optal, co zakoupit.

Chci kvalitní pánev (do 1250,-Kč nejlépe), ve velikosti - zřejmě 24-26cm, s nepřilnavým povrchem a možností vařit bez tuku.

Někdo řekne keramika, jiný titan. Jenže prý i titanové nádobí je s různým druhem nástřiku a tedy různou odolností.

Přátelé, předem děkuji za každou informaci k tématu :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 7. 2012 21:33

Titan je krycí označení pro nepřilnavou úpravu ala Teflon. Když Teflon něco vylučuje, kouří se už z tuku modrým dýmem.

Keramiku mají některé uživatelky zahrady a spokojenost, zkus se zeptat http://forum.abecedazahrady.dama.cz/vie ... &t=1129137, někde tam bude i moje otázka. Já jsem si koupil nerez+teflon v IKEA, napřed protože byla v akci za 100,- a pak dodatečně menší. jen pokličky jsem řešil zásobami z umřelých pánví. Jdou totiž i na indukci.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 7. 2012 07:35

Pokud jste sbírali body v Tescu, tak doporučuji pánev Thomas cook pour (s body je k mání za 509,- Kč. Je to velmi kvalitní výrobek (nerez, těžké dno, velmi odolný teflon). Udávaná "běžná cena" 2069,- je tedy krutě přepálená - v Německu se dá tahle pánev koupit za cenu okolo 50 €. Ale za tyhle peníze podle mě skvělá koupě. Mám jí (i další kousky z této řady - grilovací pánev, omáčník, wok, velký hrnec) a opravdu spokojenost.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 9. 7. 2012 14:08

Nevím jestli pomůžu, ale zkuste se mrknout na kolimax.cz, mám pánve rok a spokojenost, česká firma
hejjar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 7. 2012 20:24

Před dvěma měsíci jsem kupoval máti k narozkám pánev a po nějakých recenzích na netu jsem vybral GreenPan Kyoto 28 cm, je to keramika, překvapivě těžká, máti se na tom vaří skvěle, takže asi ok. Cena kolem 1.300 Kč.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 7. 2012 21:37

Všem díky za rady.

Pokud ještě někdo něco - rád počtu! :-)
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků