Párky, salámy, uzeniny...

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod ham_duo 15. 1. 2006 21:50

Jim - vidensky parky, mnichovsky bily parky, norimbersky klobasky, salamy palivy (Humensky scipak je super), salamy plesnivy (Juliska, uherak), bavorskou sekanou (leberkas).
Nejlepsi je ovsem domaci klobasa, ktery mame plnou mraznicku :-)
Co je tohle za kolonku?
ham_duo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 1. 2006 11:41

Caddy píše:jinak mame ted doma skvelou vec - takovy jakoby uheracek obalovany v hermelinu....bylo to baleny i s nozem..


Jestli je to takový tenký salámek, tak to bude nejpíš španělský Fuet nebo výrobek jemu podobný. A s hermelínem to má jen podobný vzhled - ta plíseň je úplně něco jiného tahle ta se jmenuje Penicillium nalgiovense, ta hermelínová Penicilium Cammemberti.

A co se týče těch nožů, tak nic moc ;-)
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 1. 2006 12:12

Slonik: nojo, tak odborne v tom zase zainteresovany nejsem :) Hlavne, ze mi to chutna ;)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beďa 17. 1. 2006 12:27

Jo, jo, domácí klobásky to je bašta. Jinak uzeniny jím, ale pokouším se je kombinovat s nějakou zeleninou, nebo brambory.
Takový gothaj v pivním těstíčku má taky něco do sebe.
Beďa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 17. 1. 2006 12:56

Domaci klobasy, ty mam rad... :) uherak a tak, to mam taky rad. sunku, tu spis do toastu, je dobra ale.... nejak to neni ono :)
a ten uherak v hermelinu, ten mame ted doma taky. hermelin sice nejim, ale tohle je dobry... mnam :)
pak sou tady levny parky... ty sem mel docela rad, ale nekde sem videl z ceho se delaji, tak me od te doby presla chut. obcas to nejak prekousnu a se zavrenyma ocima si dva dam....
Banny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 1. 2006 14:10

Caddy: Jo to mě taky. Ale jak se říká - dobrého pomálu ;-) Jako každý suchý salám to má 50% tuku a nejméně 4% soli. Já vím, jsem s tím otravnej :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 1. 2006 14:36

Slonik: vsak jo, taky bych se mel nad sebou zamyslet... :) Ale vcera jsem snedl jenom pulku, prisaham... :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 1. 2006 15:58

Caddy: No to je dost. Půlka ze 175 gramů ... :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 1. 2006 17:25

to je jak nic :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Banny 17. 1. 2006 18:28

prej nic... :lol: to je docela dost, ja bych toho tolik nikdy nesnedl za celej den... zvlast ne uheraku
Banny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 18. 1. 2006 00:26

ted jsem si dal k veceri 300 gramiku uzeneho s knedlickama a spenatem.... :))) Ale uz mam zase hlad jak krava ..... :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon 22. 2. 2006 17:28

tak to moc nemusím, kdyby v tom aspoň bylo maso...
chameleon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dráček 7. 3. 2006 18:15

JA vetšinou jim salam-paprikáš nebo vysočinu jinak necim co si o tom mam myslet?to co učitelka?třeba jo tak je to možna nezdrávy
Dráček
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 3. 2006 19:36

Caddy píše: Ale uz mam zase hlad jak krava ..... :)


To je těmi knedlíčky. Glykemický index taky jako kráva :-D
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 7. 3. 2006 23:39

skoda, ze tu neni smajlik, co zvraci :lol:
Salamy a parky jsem nejedla ani v dobe, kdyz jsem jeste nebyla vegetarianka.. Vzdycky mi to pripadalo hrozne podezrele a clovek nikdy nevi, co tam spadlo, co tam semleli - nejen, ze ruzne casti tela, ale i uplne jine zvire, nez je deklarovano . Ale nejvic mysich fousku se stejne da najit v pastice Majka.. zkouseli jste ji nekdy romocit a precedit? Ne.. takove silene napady mivam jen ja :twisted:
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků