Jaká jídla nesnášíte?

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 6. 2010 08:15

Syndrom školní jídelny (tedy odpor k některým jídlům) u mě skutečně existuje. Školní jídelna mi totálně znechutila jakoukoli omáčku s kolínkama.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 14. 6. 2010 20:24

No je fakt, že hrachovka mě nikdy výrazněji neoslovila...a lví podíl na tom měla ta školní verze. A křenovku jsem od opuštění základní školy neměl. Nikdo v mém okolí, kde se mohu více či méně stravovat, ji nevaří. Naopak buchtičky jsem měl rád jak ve škole, tak kdekoliv jinde. Akorát je bohužel kromě babičky nikdo nedělá.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 14. 6. 2010 20:51

Křenovku jsem taky od školy nikde neviděl a upřímě řečeno jsem jí nepozřel ani v té školní jídelně. Pamatuju si, že jsem od ní velice pečlivě očistil maso a snědl pár kousků netknutých knedlíků.

Dneska si naopap myslím, že bych si jí kvalitně uvařenou dal, ale v hospodě jsem jí neviděl a asi bych si to nelajznul.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 6. 2010 22:43

Nelajznul co? je to smetanová omáčka, takže buď bešamel, nebo jako ludrácká kuchařka zahustit smetanu moukou a přidat nastrouhaný křen. Z osobní zkušenosti mohu říct - strouhat na jemno a jeden koupený kořen na litr je hodně. Ale strávníci si šmakovali a vzpomínali na ní dlouho. Já jí takhle ostrou nemůžu :D
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 14. 6. 2010 22:45

No ono už někdy bohatě stačí to samotné strouhání. :))
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vebloud 14. 6. 2010 23:00

Prostě bych si asi neobjednal jídlo ke kterému nemám zrovna vřelý vztah v restauraci, kterou nemám mnohokrát odzkoušenou. Každopádně na ruční stroiuhání bych to neviděl. To chce robota.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 15. 6. 2010 05:55

Vebloud: a pak se hlavně k obsahu misky od robota nepřibližovat obličejem :D
Naposledy upravil Kirkwood dne 15. 6. 2010 08:01, celkově upraveno 1
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 6. 2010 06:56

Právě robot nemá tak jemné struhadlo, jako ruční. Ale u rodičů to vždycky fungovalo tak, že máma a děti koprovku a táta křenovku. Mimochodem - koprovka se u nás nekyselí, nesladí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 6. 2010 08:40

a jak jí dochucujete?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 6. 2010 12:17

Já nějak nemusím kompoty :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 6. 2010 20:20

Sloník... no přece tím koprem :D, je to jen smetanová omáčka s koprem, nebo křenem. Nekyselíme ani fazolovou polévku.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 6. 2010 00:12

krenovku mam rad, delala mi ji babicka....v jidelne jsem to nidky nevidel...ani v restauraci...krom jedine vyjimky, ale to byla hruzna zkusenost, tam to vubec neumeli a krenem to jen vonelo tak z centimetru....

Slonik: no vidis, omacky s kolinkama byly z toho nejlepsiho, co se v jidelne dalo jist, to jsem si i pridaval :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 6. 2010 07:58

Já teda omáčky vůbec nemusím. Ne že bych je neměla ráda, ale jsou jiné věci které mne lákají. Já když omáčku, tak houby na smetaně a to musí být omáčka s velkým O :). Musí být pořádně hustá samá smetánka a hooooodně hub. Na té si vážně pochutnám. No prostě samá calorie :). A pak zase jakou dobu mít omáčku nemusím.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 6. 2010 12:24

Houbovka s právě nasbíraných hub .... mňáááááááám! A taky svíčková a dobrá rajská .... . Mimochodem, raději si dám jednou za čas nějakou opravdu poctivou a neošizenou než nějaké rádoby dietní obden.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 6. 2010 13:24

Sloníku to máš pravdu :)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků