Nejpálivější jídlo na světě...

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod ToMMyK 18. 12. 2009 17:18

nejsou to uz jenom krystaly?
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 19. 12. 2009 02:57

nevím, že by? :)
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 2. 2010 20:18

Právě jsem si objednal toto
http://www.habanero.cz/detail/mad-dog-3 ... s-edition/
Už se těším :-)
Na jaře si ještě zasadím Bhut Jolokia, to bude ještě lepší.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 3. 3. 2010 20:38

ta omáčka nevypadá špatně.. jaká je? :) na habanero.cz jsem kupoval Ground Zero a 50g drcených Jolokia.. obojí bylo a stále je kvalitní :)

teď koukám na ty čokolády co tam maj.. :-]
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 4. 3. 2010 20:49

Je HODNĚ pálivá
Dělal jsem si mexické fazole a dal tam dvě mini kapky, solidně jsem se u toho potil :-)) Ale já pálivé rád, dám to ještě otestovat tatíkovi, ten snese hodně, jsem zvědavý, co na to řekne.
Každopádně s tím opatrně :)
Na léto budu objednávat ještě nějaké míň pálivé, aby z toho měli i ostatní něco
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2010 14:47

Teda lidi vy mě děláte chutě :), mám rád pálivé, asi něco zkusím. Teď nevím do čeho mám jít mám zkusit ten extrakt
http://www.habanero.cz/detail-komentare ... e-extract/
nebo tu omáčku?
http://www.habanero.cz/detail/mad-dog-3 ... s-edition/

Byl bych rád, kdyby kromě čisté pálivosti to mělo i nějakou chuť, ale hlavně ne kyselou. Kdysi jsem si koupil omáčku tabasco (což předpokládám bude nic proti zde nabízeným věcem) a vadilo mi, že byla taková kyselá a vůbec mi moc nevoněla.

Rád si dělám přírodní řízky, co byste doporučili na ně? Grilovat bohužel nemůžu, jsem v paneláku, takže jen smažím na pánvi.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 6. 3. 2010 19:52

Patriku hádám že Blair's 3 a.m. chuť mít asi moc nebude, bude to nejspíš čistá pálivost, ale ještě jsem to neměl, taky se teprve chystám.. každopádně obě věci jsou neuvěřitelně silný, jakou extraktovku si měl naposledy? ;) Nepochybuju o tom že jsi asi zvyklej na ledacos, ale tohle je téměř špička ledevce (zde spíš sopky) :)

seterwohipikule: slabší pálivá omáčka s opravdu LAHODNOU chutí je tahle http://www.habanero.cz/detail/sriracha-hot-chili-sauce/ mohu vřele doporučit a určitě se neboj že ji neucejtíš ;)
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2010 20:16

Díky za tip, asi vyzkouším. Takže na ty přírodní řízky je to dobré? Jako pokapat a pak usmažit nebo obráceně, nejdřív usmažit a pak pokapat?

Co tyhle?
http://www.habanero.cz/detail/lethal-in ... hot-sauce/
http://www.habanero.cz/detail/death-by-naga/
jsou bez extraktu, tak by snad mohly mít nějakou chuť, ne?

S těmihle přísadami moc zkušeností nemám, kromě toho tabasca, které mi ale opravdu nechutnalo, vadila mi ta kyselá chuť. Většinou používám jen klasické mleté chilli z běžného obchodu, ale to je houby síla. Naposledy jsem si vysypal půl pytlíku do perníku a v podstatě jsem to necítil. Dneska jsem si namáčel hermelín do stejného chilli ale spíš než pocit pálivosti jsem měl pocit, že je to hořké. Ovšem na záchodě to bylo něco jiného :)

Právě že nevím jak moc snesu. Kromě mé dovolené na Srí-lance (na první stránce vlákna) se mi nikd nestalo, že by pro mě bylo něco tak pálivé, že bych to nebyl schopen sníst.

Jednou se mi stalo, že jsem krájel papriky - a to mě překvapilo, žádné chilli ale úplně normální "slovenské", ani mi nepřipadly nijak extra pálivé při jídle, ale začaly mě po tom strašně pálit ruce, jsem myslel, že se zblázním, spal se s rukama zabalenejma v mokrejch hadrech :). A samozřejmě jsem si došel i na malou, takže to pak pálilo úplně všude :). Od té doby se mi ale nic podobného nestalo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 3. 2010 20:37

jj, Sriracha v poměru cena/výkon nemá chybu... Tabasco je proti tomu kojenecká výživa :-).

Jinak já jsem vloni kupoval na habanero.cz dvoje semínka a byl jsem dost zklamán, Habanero white pálivý dost nepatrně, na jméno té druhé odrůdy si už ani nevzpomínám, ale vypadaly jak malá kapie a chuť stejná, po nějakém pálení ani stopy.

Takže letos jsem se na tyhle předražený srágory vykašlal, koupil pár druhů pálivých paprik od Semo a předpokládám, že budu spokojen (třeba Kristián byl špičkový).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 3. 2010 21:43

Škoda že jsem typ "vybetonovat a natřít nazeleno", jakákoliv rostlina, co jsem kdy měl, tak mi chcípla, takže pěstování v květináči nehrozí :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 12. 3. 2010 00:49

Ad ty slovenske papriky. To je desny previt. Ja nevim....ostreho snesu (spise ale bejvavalo) docela dost, nebyl problem pozrit syrove habanero, ale tu slovenskou nemuzu ani citit. Ta palivost me proste vadi a kdz toho snim vic, tak to zaludek neda. A to je este horsi nez se s tim s..t
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 3. 2010 18:37

Agramon píše:seterwohipikule: slabší pálivá omáčka s opravdu LAHODNOU chutí je tahle http://www.habanero.cz/detail/sriracha-hot-chili-sauce/ mohu vřele doporučit a určitě se neboj že ji neucejtíš ;)

Výborná volba, díky. Včera mi ji přivezli :-)
Jen ta spotřeba. Počítám s tím, že do měsíce budu muset objednávat znovu, rovnou větší počet :-)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 3. 2010 20:57

Srirachu, kterou mají na habanero.cz za 149,- Kč (ještě nedávno byla za 139,- Kč) mají Vietnamci v Mostě (a nejspíš i jinde) za 99,- Kč - přesně tu samou. Takže pokud chceš větší počet, hurá do Mostu, na nějakých 10 flaškách už se ti zaplatí i doprava :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 18. 3. 2010 19:35

Dopravu platit nemusím (aspoň vlak teda), ale do Mostu je to daleko ;-)
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 3. 2010 20:35

Tak se podívej u Vietnamců i jinde, budou to mít pravděpodobně taky :-). Mně prostě habanero.cz po dvou zkušenostech (drahá semínka podívných "mexických" paprik a tahle předražená omáčka) vypadlo z oka, potřetí už to zkoušet nebudu.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků