Přesun fóra Šéfkuchař.cz na web Recepty.cz

Přečtěte si užitečné tipy a pravidla pro použití fóra

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 30. 11. 2010 19:06

Vážení uživatelé fóra Šéfkuchař.cz,

firmu CPress Media, která toto fórum provozovala, v květnu koupila Mladá fronta. Hned jsme začali vymýšlet, jak služby CPressu poskládat do portfolia Mladé fronta tak, aby do sebe zapadaly. Například Abeceda zahrady (a s ní i fórum Šéfkuchař) se brzy přesunula pod web Dáma.

To ale byla jen kosmetická změna, která na provoz fóra nemá vliv. Nyní se chystá větší úprava a bude se týkat přímo Šéfkuchaře. Mladá fronta totiž provozuje web Recepty.cz, na kterém existuje diskuzní fórum s tématy, která jsou podobná jako u Šéfkuchaře. Logicky se nabízí otázka, proč provozovat dvě samostatná a nikterak velká fóra, zda není lepší mít jen jedno a pořádné.

Jsme přesvědčeni, že druhá varianta má s ohledem na budoucnost větší smysl. Fórum Šéfkuchař proto chystáme zasunout do diskuzí na webu Recepty.cz. Neřeknu zatím, jestli to bude za dny, týdny nebo měsíce, chci jen teď informovat co nejdříve po tomto rozhodnutí.

---------

Jak to bude vypadat:

- Většina zdejších sekcí se objeví jako nové sekce na Receptech. Například Život gurmána a gurmeta, Dobré pití a další. Samozřejmě včetně všech příspěvků a jejich autorů.

- Zatím přemýšlíme, co s kategorií s recepty. Možná ji převedeme jako běžné recepty na Recepty.cz (včetně diskuze). Pokud to nebude z nějakého důvodu možné, kategorii s nějakými úpravami přesuneme do fóra Pauza, kam se docela hodí.

- Všichni uživatelé, kteří kdy napsali nějaký příspěvek na Šéfkuchaře, budou mít svůj uživatelský účet na Recepty.cz, svůj profil se všemi příspěvky, obrázek. Po změně vám jen nejspíš pošleme e-mailem nově vygenerované heslo (to stávající se totiž ukládá zašifrovaně, my ho sami neznáme a nevíme zatím, zda ho bude možné přenést).

---------

K Šéfkuchaři mám osobní vztah, bylo to fórum, které jsme před pěti lety zakládali jen tak pro radost. Na druhou stranu naprosto rozumím tomu, že k Receptům se tyto diskuze hodí lépe než na technické Superfórum. A je pravda, že Šéfkuchař se bez podpory, kterou jsme mu z našich specializovaných webů nemohli dát, trochu ztrácel. Takže sloučení diskuze s fórem na webu Recepty.cz je určitě dobrý nápad.

Marek Lutonský
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 2. 12. 2010 18:15

Toz doufam, ze to bude pro oboji jen prinos....treba se to apson trochu ozivi :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků