Kuřecí salát s ananasem

Co nejlépe povzbudí chuťové buňky? A jak to připravit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 2. 2010 21:06

Velmi oblíbené v rodině, už tak nějak se blížím k tomu, jka by to mělo chutnat, takže se podělím :)

Potřebujeme: půl kila kuřecích prsou, plechovku ananasu, plechovku ci sklenicku nejake zeleninky (urcite by tam mela byt mrkvicka, kukuricka, hrasek...ale to kazdy dle chuti), cca pul sklenicky majonezy.

Příprava: kuřeci prsa tepelně opracujeme, mně se nejvíce osvědčilo upéct v troubě, i když je to nejméně ekonomické. Již při pečení hodně osolit, je to lepší, než dosolovat hotový salát, jak jsem zjistil. Po upečení necháme vychladnout.
Pak nastane ta největší otročina - opravdu najemno prsíčka rozebrat, já to dělám tak, že je prsty škubu téměř na vlákna a ta ještě trhám, aby nebyla příliš dlouhá. Ale včera jsem tím strávil dvě hodiny....
Poté už to nabírá spád, přidáme ananas a zeleninku, opět vše hodně najemno, dokonce i hrášky jsme překrajoval napůl raději :) Pokud zelenina není kyselá, přijde vhod přilít trošku octa (1-2 lžičky) anebo citronová šťáva
Nakonec přidáme majolku a důkladně promícháme.

Podáváme s čerstvým křupavým pečivem

Varování: Uvedené množství nevydrží příliš dlouho :D

Obrázek
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 2. 2010 21:25

Díky moc :-) , to vyzkouším. Já kuřecí dělám ale bez ananasu. S tím si to nedovedu představit, ale může to být dobrý.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 15. 2. 2010 10:27

Jé, to co nejdříve vyzkouším :) Kuřecí salát s ananasem jsem kdysi jedla a moc mi chutnal, takže to bude určitě sehr gut.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 15. 2. 2010 15:03

Já teda bez ananasu. Ananas samotný mi docela chutná, ale ananas s masem mi prostě nesedí
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 16. 2. 2010 22:03

Slonik: je zajimave, ze jako kluk jsem tento salat nesnasel....a ted se po nem mohu utlouci :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 20. 2. 2010 18:30

Tak jsem dneska salát zkusila (navíc jsem přidala trošku těstovin - v poměru tři díly původního salátu, jeden díl vrtulek) a moc nám chutnal, měli jsme ho dnes k obědu :) Kuřecí masíčko jsem udělala v kontaktním grilu a poté nacpala do robota, kde se krásně nadrobil a v salátu byl úplně super, takže příprava mi zabrala fakt minimum času.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 2. 2010 21:16

tak to jsem moc rad :) Hm, asi to taky zkusim do neceho hodit...robota nemame a nechci....ale nejaky ten sekacek by o zvladnout snad mohl :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků