Moje dieta

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 1. 2010 12:41

Sem si budu psát takový svůj dietní plán.Nerozhodl sem se dnes.Moje rozhodnutí přišlo před devatenácti dny.Ještě v té době sem neměl váhu,či-li sem se obával své váhy.Dnes přišel ten osudný den kdy jsem váhu zakoupil.Proč přišlo rozhodnutí hubnout??.Přestal sem kouřit více než před rokem,a váha šla razantně nahoru.Nějak sem tomu nevěnoval..když sem se ale pomalu a jistě nevešel do kalhot a zadýchával,přišel den D.A vlastně,já bojuji celý život s váhou..mám to jak na houpačce.Tak že začneme.
Měřím 174 cm
Váha 92
Před 19 dny sem měl určitě víc.To jak zapnu dnes kalhoty a pásek,se mě nedařilo.Myslím si,že je to tak cca..3-4 kg ?? dobře,dejme tomu,že tomu bylo 95 kg.V životě už sem dietu držel,vlastně s ní bojuji pořád.Byla to drastická dieta,hodně drastická.Skoro bych řekl že to byl jeden krajíček chleba ráno,pár brambor na oběd a večeře spíše jablko a trochu těstovin.

Co sem vynechal.Veškerý salámy,paštiky,konzervy,tuky/smažené věci/prostě vše na co si jen vzpomenete.

Tak že.Co dnes budu jíst.
Snídaně už byla.Byly to dvě kaiserky+plátek šunky+plátek sýru.K tomu pul litru čaje s jednou lžičkou cukru.Následuje oběd.Bude vařené kuře a trochu polévky.Bohužel se tuku nevyhnu,ale polévku chci,a vylévat mě ji bylo líto/z vařeného kuřete.

Odpoledne následuje procházka.Chůze z bodu A do bodu B a nazpět.Dělá to cca.2 hodiny.Chůze do bodu A je svižnější,zpět je volnější.Těch 19 dní chodím denně z práce.Dělá to 2 hodiny.Začínám chůzí.Nechci si uhnat infarkt běháním.
Tak že to by bylo zatím vše.Svůj jídelníček budu postupně doplňovat tak jak budu jíst.Časově tak nějak stejně.Misky si nedělám,na to nemám čas ani chuť.Jídlo dělám ten den.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 1. 2010 13:12

Já bych měl chuť na párek.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2010 13:56

Dvě kaiserky k snídani je hrozně moc. Eliminace salámů a paštik je v pořádku, fatálně ale chybí zelenina a bílkoviny zatímco přebývá sacharidů.

Pár docela dobrých (a tisíckrát omílaných) rad:

Nevynechávej svačiny - nemusí být velké, ale měly by být.

V denní porci by se mělo objevit cca. 500g zeleniny denně (listové saláty, okurka, rajče, cuketa, lilek; opatrně s mrkví - má dost sacharidů). Téměř panický strach z tuku taky úplně není na místě - lžička olivového oleje nebo trocha tuku v polévce nezaškodí.

Bílkoviny lze efektivně získávat kromě masa také z nízkotučného tvarohu případně ze Šmakouna.

Uber s pečivem, bramborami a těstovinami (ne zrušit je jako třídu, ale omezit - je to spousta sacharidů)

To že ses rozhodl s BMI skoro 31,4 neběhat je rozumné a tvé klouby se ti za to odvděčí.

Dobré je dát si ráno lžíci jablečného octa ve dvou deckách vody - chuťově je to snesitelné a jablečný ocet báječně nastartuje metabolismus.

Když bys chtěl být drsnější, tak můžeš zkusit Orlistat (brzdí metabolismus tuků) - prodává se volně v lékárnách pod obchodním názvem Ali a porce na měsíc stojí asi 1.300,- nebo si můžeš nechat předepsat Xenical (ta samá účinná látka jen dvojnásobné množství), měsíční porce vyjde asi na 970,-.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 1. 2010 14:19

Také bych tuky nezatracovala, je blbost je úplně vynechat (tedy kromě živočišných) je dobrý olivový (extra panenský nejlépe ve skleněné lahvi s cenou pohybující se okolo 180Kč) a nebo řepkový. Jídlo jíst v klidu, nespěchat a pít hodně tekutin (voda a neslazené čaje). A hlavně ta zelenina, různé zeleninové saláty doplněné kapkou olivového oleje (tělo získá více cenných vitamínů). Nejhorší je vymýšlet si ta jídla, ale časem to půjde samo ;-) hodně štěstí v úspěšném hubnutí.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 1. 2010 17:12

Tak, procházka byla 2 hodiny.nyní je 17:06.Svačina nebude,je to pozdě.Mám pul litru čaje.Večeřím nepozději do 18:00 hodin.

Jablečný ocet už sem koupil,uvidím co to udělá.Je prioritou to pít ráno?ráno si dávám jen plátek toustového cheba+plátek sýru.Vstávám v 05:00 hod.Je to těžký něco sníst.Zeleninu přes den i k jídlu jím,né tolik co uvádíš za den,ale jím míň.

Kirkwood:Ano,náš národ ukrutně spěchá,spěchá ve všem,na což pak v jídle.Jím rychle,to je fakt.Naházet a jít.Piju vodu a čaj.Nic jiného.Žádný sirup/šťáva/ale dal bych si :)mužu?

Díky.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 1. 2010 18:22

Večeře byla.
Jedna kaiserka+plátek šunky+sýr
Jeden plátek toustový chléb.S obyčejného chleba mě pálí žáhá.Rohlík nepřipadá v úvahu.
2 rajský
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 1. 2010 19:20

Toustový chléb v úvahu teda připadá.. Zajímavé, vždyť to skoro to samé, ne?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 1. 2010 19:21

mirdasl: jedině bych Ti doporučila naředit 100% džus (ale nejlépe čerstvě vymačkanou šťávu z pomeranče) a naředit vodou nejlépe 2:1 (voda:džus)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 1. 2010 19:26

seterwohipikule:Toustový chléb je to samé co obyč.chléb?
Pro mne,ne.Necítím se po něm tak nafouknutý.

Kirkwood:Vyzkouším..sakryš..taky sem mohl koupit pomeranče.Byl sem na nákupu.Z normálního džusu mě pálí žáha.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 1. 2010 19:28

Ne, jako rohlík. Stejné blafy.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 1. 2010 19:36

mirdasl: používáš něco na to pálení žáhy? Mně se osvědčil anacid a když už nepomůže ani to, tak ho kombinuji s Rennie..
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 1. 2010 19:44

Mě už jen pomáhá Apo- ome
Zapíjím vodou.I mám pocit,že spíš mě pomůže ta voda..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 14. 1. 2010 19:48

mirdasl: jednou mně kvůli tomu vezl tatík na ambulanci, protože nic z domácí lékárničky nezabralo a připadalo mi to, jako kdybych v žaludku měla nalitou kyselinu.. No a nejprve mi píchli Degan (kdyby mi to řekli, tak jim to rovnou zamítnu, tento lék už mi taky nepomáhá..) no a pak mi píchli něco dalšího a ihned to zabralo.. A buď to bylo ze sektu a nebo z Cinzana.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2010 19:52

To pečivo k večeři je špatně. Záleží tak na tom v kolik jdeš spát. Poslední jídlo by mělo být 4 hodiny před spaním a mělo by být nízkosacharidové.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 14. 1. 2010 19:54

Víš co ještě pomáhá?lehnout si na levý bok.Jasně že jen příležitostně.To bych musel ležet celej život. :D
Zkus,to..i se lépe grcá.

Slonik:A jéje..něco doporuč.. :-[ aspoň pár tipů,ať to můžu střídat.
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků